Jump to content

VW GOLF MKV


Sor!n

Postare recomandată

Arata bine si au latimea + ET-ul potrivite. Merita!

Intradevar sunt destul de rare.

 

Denver dupa parerea mea merg doar pe GTi si eventual GT, desi acolo sunt ClassiX. Sienna este un poate si mai rar decat Solitude. 

http://www.ebay.de/itm/4-x-Original-VW-Passat-3C-Solitude-Alufelgen-Felgen-3C0601025D-17-Zoll-ET47-EOS-/171023590043?pt=Auto_Felgen&hash=item27d1cce29b

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sor!n

    96

  • cogdao

    26

  • The_Ego

    14

  • moesis

    6

Multumesc pentru link, la acestea tocmai ma uitam si eu mai devreme, dar mi le lasa oare la 400 de euro?

Link către comentariu

Poti sa incerci, dar nu cred. Daca singurele defecte sunt cele din poze parerea mea este ca sunt la un pret bun.

Link către comentariu
  • 1 month later...

Maine o sa apara ce frumos pe masina, va dau un singur indiciu: 17 inci!

In rest masinuta a mai primit o revizie completa ulei si filtre, Castrol Edge 5w40 si filtre Mann, si o verificare freon, prima in cei 5 ani ai masinii si mai aveam 430g din totalul de 520g de freon, deci o pierdere f mica.

Link către comentariu

Da, am gasit o oferta buna la jantele Solitude si maine le iau.

Link către comentariu

Dimineata am montat jantele Solitude, arata foarte bine pe masina si cel mai important sta mult mai bine masina pe sosea acum. S-a schimbat mult comportamentul suspensiei, este mai stabila, iar confortul mi se pare ca a ramas aproape la fel, nu se simt crapaturile din asfalt si denivelarile, dar sunt si putin mai atent decat inainte, Greutatea jantelor este de 21 kg, iar jantele vechi pe 15 inci aveau 16 kg, deci 5 kg in plus de roata. O sa afecteze in vreun fel cele 5 kg in plus planetarele sau articulatia? 

Inca nu am spalat masina fiindca tocmai m-am intors de la un gratar, dar va delectez cu cateva poze facute si astept pareri.

post-50594-0-94781500-1368896211_thumb.j

post-50594-0-60765900-1368896325_thumb.j

Link către comentariu

Arata foarte bine, felicitari pentru achizitie!

Le prezinti maine la intalnire? :)

Link către comentariu

Singura diferenta pe care e posibil sa o simti va fi o pierdere de putere, cel putin eu am simtit-o la masina anterioara trecand de la 16" la 17".

Link către comentariu

Putin mai mare consumul,demarajul mai micut,putin mai rigida,dar stabilitatea si design-ul este un plus vizibil.

Link către comentariu

Tinand cont ca le-am luat pentru aceste doua aspecte, design si stabilitate, nu mai iau in calcul consumul o idee marit, iar demarajul mi se pare aproape la fel, nu simt ca nu ar trage cand plec mai tare de pe loc. Acum cea mai mare grija o am cu gropile si sinele de tramvai, la talon de 45 se stramba destul de usor jantele.

L.E.: Bogdan, jantele tale Classix ce greutate au?

Link către comentariu

Cred ca in jur de 21kg. Nu se stramba jantele cat faci galma daca dai in gropi mai insistent. Eu am facut la anvelopa aproape noua galma.

Link către comentariu

Alta viata cu noile jante  :icon_thumleft: . Sa te poarte sanatos si mare grija pe la Razoare cu sinele de tramvai.

Eu am patiti sa mi se strambe janta, dar cu anvelopa intacta, dar sunt XL. 

Link către comentariu

Va multumesc pentru urari! O sa vin intr-una din zilele ce urmeaza la o spontana si o sa le prezint live acolo.

Link către comentariu

Multumesc mult Victor, ma bucur ca iti plac! Poate facem o spontana zilele astea si atunci discutam mai multe.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Dimineata i-am tras o baitza in ciuda vremii de afara, si i-am tras si cateva cadre. Acum ma gandesc sa ii vopsesc etrierii, dar nu stiu ce culoare sa ii fac sa ii scot cat mai mult in evidenta, dar nu rosu fiindca mi se pare prea comun. Ma gandeam la un auriu, sau galben, dar nu as vrea sa para nici bling-bling dupa aceea, asa ca va astept cu pareri.

post-50594-0-96379200-1370715768_thumb.j

post-50594-0-39293800-1370715789_thumb.j

post-50594-0-22142000-1370715808_thumb.j

post-50594-0-73622100-1370715858_thumb.j

post-50594-0-47921600-1370715880_thumb.j

Link către comentariu

Merg sa ii faci albastrii sau mai bine un argintiu.

7253140047_large.jpg

Mi-ai adus aminte sa ma gandesc ce ma fac si eu cu etrierii :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

O bara fata de GT/ Jetta ii mai trebuie si te apropii de adevar ;)

Link către comentariu

+1 Mai degraba schimbi bara fata, maj ales ca le gasesti ieftin. Lasa etrierii asa sau fa-i negri.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Link către comentariu

Legat de bara de GT, este mult mai agresiva si arata foarte bine, dar momentan nu o am in plan, acuum cu noile faruri si jantele parca arata bine si cea stock. Cu acei bani eu zic ca o resoftare ar fi mult mai eficienta, castig 10 cp si 15 nm, adica un total de 112 cp si 165 nm. Acum este foarte lenta pana in 3000 rpm, abia dupa aceasta turatie simti ca incepe sa traga, iar cu resoftarea sper sa obtin un cuplu mai bun la plecarea de pe loc.

Link către comentariu

Nu te va satisface resoftarea, sunt bani irositi. Vorbeste cu piny, el a facut-o.

Daca te hotarasti ca vrei bara, ma anunti ;)

Link către comentariu

Bara de GT se potriveste la mine fara nici o alta modificare? Cat m-ar costa o bara completa ?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!