Jump to content

VW GOLF MKV


Sor!n

Postare recomandată

Nu as vrea sa schimb nimic la exterior, implica prea multi bani si la vanzare nu mai recuperez nimic din ei. La interior am mai adaugat cate ceva sa ma simt eu bine in ea, in rest benzina si consumabile de calitate.

 

Se vede ca n-ai citit topicul meu cu Husky, mi-am recuperat marea majoritate a banilor investiti in modificarile exterioare inainte sa o vand.

Link către comentariu
  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sor!n

    96

  • cogdao

    26

  • The_Ego

    14

  • moesis

    6

L-am citit pe tot chiar :), dar tu aveai toate piesele oem pastrate si le-ai inlocuit usor la vanzarea masinii. Eu nu prea pastrez ce inlocuiesc, ci vand, sa nu imi ocupe spatiul acasa. Iar in momentul in care o voi vinde o voi lasa in stadiul actual, fara sa mai demontez nimic. 

Link către comentariu

eu in locu` tau le-as regla undeva pe o strada lunga si intunecata sau intr-o parcare goala si neiluminata ... la junior cred ca merge spre exemplu ... aparatu` ti-l pune cam la 1 metru de far si se uita sa se taie profilu` dupa liniile alea

Link către comentariu

Le-am reglat la Real in parcarea subterana, dar nu stiu care este nivelul la care trebuie sa bata normal, pe pozitia 0, de aceea as fii vrut sa le pun la aparat. Pana acum nu am mai primit nici un flash si parca condusul este mult mai linistitor, inainte primeam regulat flashuri indiferent de cat de bine le reglam, xenonul pe oglinda era boala curata. :)

Modificat de Sor!n
Link către comentariu

pai e simplu ... cel mai inalt punct pe pozitia 0 ar trebui sa fie la jumatatea usii celui din fata (parchezi in spatele unei masini) ... eu, pentru ca nu iau pasageri, am pus pe pozitia 3 minimul raportat la bara si usa unei alte masini, iar pozitia cea mai ridicata o folosesc pentru aia cu stopuri de ceata aprinse/xenon AM montat aiurea ... m-am tot uitat la masini noi care vin cu farurile reglate si cam asa bate lumina ... la jumatea inaltimii portierei celui din fata ...

Link către comentariu

Am montat folia de protectie pe faruri, acum pot sta linistit in privinta zgarieturilor si a matuirii. Am facut si cateva poze. :)

L.E.: Acum pot spune ca am lupe si pe faza scurta si pe proiectoare.  :D

post-50594-0-27460700-1361624234_thumb.j

post-50594-0-73114600-1361624253_thumb.j

post-50594-0-00708400-1361624270_thumb.j

post-50594-0-72035600-1361624286_thumb.j

Link către comentariu

Arata foarte bine!

Mult mai bine decat cele originale. Felicitari pentru upgrade!

Folie, unde si cat?

Link către comentariu

Eu am pus folia solara la ei. Pretul a fost bun dar nu prea au dat atentie la detalii si fac treaba pe fuga. Bine ca ai iesit cum trebuie. Sa le stapanesti sanatos!

Link către comentariu

Si eu am pus tot la ei folia pe geamuri, acum 3 ani, si este impecabila si acum, nedecolorata si fara bule sau dezlipituri. Depinde acum de situatie, poate nu si-au dat seama pe moment de vreo greseala, dar daca mergi la ei ti-o rezolva fara probleme, sunt foarte ok baietii.

Link către comentariu

Astazi am montat si switch-ul de lumini cromat cu functia Auto si senzor de lumina, diseara urmand sa-l pun la treaba. Dilema mea acum este ca nu stiu cum sa activez coming home si leaving home, numai din switch cu jp1 si jp 2 pe ON , sau din mfd ? Dar din ce am mai citit nu comunica cu can-ul masinii si nu are treaba cu CH si LH activat din bord. 

post-50594-0-84394700-1362154034_thumb.j

post-50594-0-04884300-1362154050_thumb.j

Modificat de Sor!n
Link către comentariu
  • 1 month later...

SORINELE am vreo 2 ani si........de cand nu mai vizitasem forumul ,vad ca intre timp s-a innoit wby ul tau cu pedale,rcd 500,faruri xenon,antena shark,ornamente praguri si scaune,bravos,frumos foc

Link către comentariu

Multumesc mult, poate ne vedem intr-o seara la o spontana si mai stam de vorba.

Intre timp masinuta a mai fost rasfatata cu un detailing exterior, bandourile de pe usi demontate si revopsite si schimbate protectiile de plastic de sub podea care erau sparte. In cateva zile revin si cu poze.

Link către comentariu

salut

 

esti multumit de faruri ?  ai facut drumuri in afara localitatii noaptea ? daca imi zici tu ca bat mai bine decat cele stock fara lupe pe care le-ai avut inainte dau si eu comanda (tot de unde le-ai luat si tu).

 

multumesc

Link către comentariu

Momentam nu am facut nici un drum in afara localitatii noaptea, dar pe strazile slab luminate diferenta este imensa fata de farurile vechi, lumina este mult mai bine proiectata pe asfalt, iar ceilalti participanti la trafic nu mai sunt deranjati de xenoanele mele. Pe farurile vechi aveam montat acelasi kit xenon si inafara de faptul ca lumina era imprastiata in toate partile, primeam flashuri incintinuu, in ciuda faptului ca le reglasem la service si erau si coborate pe treapta 3. Ti le recomand cu incredere, raportul farurilor Depo pret/ calitate este foarte bun.

Link către comentariu

Pe 17 este cel mai bun compromis pentru drumurile noastre, iar ca model Solitude imi plac mult, iar urmatoarele pe lista ar fi Denver si Sienna.

Link către comentariu

Sunt cele care vin pe EOS. Arata bine si pe Golf. Par varianta mai mica a celor de pe R32.

IMG_1845.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Ce parere ai, merita sa fie primele din lista mea? Astea mi se par mai rare si parca arata si cel mai bine fata de restul, singura problema fiind ca se gasesc cam greu. O solutie ar mai fii casco, dar mai vedem.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!