Jump to content

VW GOLF MKV


Sor!n

Postare recomandată

O sa fie alta masina! Foarte mult schimba look-ul masinii farurile astea cu lupa! Felicitari!

Modificat de sebip
Link către comentariu
  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sor!n

    96

  • cogdao

    26

  • The_Ego

    14

  • moesis

    6

Asa este, pentru felul in care lumineaza le-am cumparat in primul rand si pe locul doi pentru aspect. Instalatia xenon h7 o am deja, deci nu va trebui decat sa le montez. 

Link către comentariu

au cut-off de xenon sau de halogen? daca e ala de halogen sigur o sa deranjeze in trafic ... nu mult da` o sa fie ... sa pui poze cu fata la perete

Link către comentariu

Sunt pentru xenon AM lupele, deci au cut-off. Are si colegul Cogdao modelul asta si el iti poate confirma. Dupa ce le montez o sa postez cateva poze cu focalizarea luminii la perete.

Link către comentariu

Multumesc :) , si eu sunt nerabdator sa le vad montate pe masina. Iar dupa aceea primul lucru pe care il voi face este sa le pun folie de protectie transparenta.

Link către comentariu

Adica ai luat inca de ieri farurile si inca nu sunt pe masina? Hmmmm.....asta e lipsa de interes!

Stai jos! Nota 3

Link către comentariu

Abia luni o sa le montez din pacate ...este plecat pana atunci pritetenul care ma ajuta cu montajul. :( Iar legat de casco nu stiu cum sa procedez pentru ca nu am primit factura la ele, iar masina inca mai este in leasing, dar o sa ma interesez cu prima ocazie.

Link către comentariu

Este din Suceava firma respectiva si daca nu le-am cerut factura de la inceput, acum nu mai stau sa imi bat capul cu éi. Oricum cand termin leasing-ul o sa ii fac iar casco si atunci nu o sa mai fie nevoie de factura pentru faruri.

Link către comentariu

Incredibil...acuma inteleg eu de ce nu merge tara asta bine...alooo: nu se sesizeaza fiscul???  :RO flag:

Link către comentariu

Am ajuns la Predeal mai devreme, drumul a fost necrezut de liber, sper si maine seara sa fie ok. Farurile le montez luni, mi-ar fi placut sa le am pe masina acum sa imi pot face o parere asupra lor.

post-50594-0-60974900-1361000153_thumb.j

Link către comentariu

Sunt doar penttu faza scurta si au fost 1145 lei. Modelul Depo cu bixenon costa 1400 lei, dar nu este fiabil in timp shutterul, am citit un caz in care in 2 saptamani nu mai functiona sau avea momente cand ramanea blocat si nu am vrut sa risc.

Link către comentariu

Poze cu farurile puse pe masina?

LE: la trecerea la RCD510 a trebuit sa schimbi CAN-ul?

Modificat de sebip
Link către comentariu

@ Sebip: Nu a trebuit schimbat can-ul pentru ca masina este facuta in 05.2008 si a fost compatibil. 

Aseara am montat farurile pe masina cu marele ajutor al colegului de forum Pr_Cata, si a iesit o treaba impecabila. Ca o prima impresie lumina este focalizata mult mai bine pe asfalt, in comparatie cu xenonul pe oglinda, iar farurile arata demential cu pozitiile portocalii, imi plac foarte mult. Am facut si cateva poze cu telefonul, sper sa fie clare cat de cat.

post-50594-0-19295100-1361254309_thumb.j

post-50594-0-81920400-1361254330_thumb.j

post-50594-0-72341400-1361254347_thumb.j

post-50594-0-56661000-1361254366_thumb.j

post-50594-0-35601600-1361254389_thumb.j

post-50594-0-41527100-1361254405_thumb.j

post-50594-0-89285500-1361254421_thumb.j

post-50594-0-78655600-1361254437_thumb.j

Link către comentariu

Bravo Sorin! Sa le porti sanatos! mie mi se pare putin ciudat cut-off-ul, dar rezultatul final conteaza :icon_thumleft:  

Link către comentariu

Arata super bine! Ati ales varianta eleganta la montaj cu datul barii jos! Probabil mai trebuie sa faci un reglaj la faruri si atunci chiar o sa fie parfum.

Link către comentariu

Acum le-am reglat cum am apreciat mai bine, dar o sa merg la un service sa le reglez la aparat. Sunt foarte multumit de ele cum lumineaza. Multumesc pentru urari!

Modificat de Sor!n
Link către comentariu

Alta viata!  :icon_thumleft:

Cred ca o bara fata de GT/ R-line si o fusta spate de R-line/ Edition30 ar face totul sa arate de nota 10.

Sa-mi dai de stire cu reglatul farurilor, cat, unde si cum, ca nici acum nu le-am reglat.

Link către comentariu

Nu as vrea sa schimb nimic la exterior, implica prea multi bani si la vanzare nu mai recuperez nimic din ei. La interior am mai adaugat cate ceva sa ma simt eu bine in ea, in rest benzina si consumabile de calitate.

Link către comentariu

pe langa faptul ca lumina este imbunatatita datorita lupei xenonului , ii da si un aspect mai impunatori masinii. Felicitari pt alegere 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!