Jump to content

montare abs pe golf 1


gaby mk1
 Share

Postare recomandată

Azi m-am hotarat sa montez un sistem ABS pe golful meu 1 . Am toate componentele , dar exista o mare problema , nu am schema electrica a acestui sistem , am cautat pe forum dar nu gasesc si nici in alta parte ceva concludent . Am niste fire taiate si chiar nu stiu unde ar putea veni . A doua mare problema e ca nu stiu cum vin in pompa de ABS conductele de la sistemul de franare . Daca ma puteti ajuta cu niste poze ale conductelor care vin in pompa de ABS as fi profund recunoscator :rolleyes:

post-39164-0-65473700-1291306775_thumb.j

Modificat de gaby mk1
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am uitat sa precizez , este de pe un golf 2 :D ( graba asta)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristian.micloiu

Am uitat sa precizez , este de pe un golf 2 :D ( graba asta)

salut,

eu tocmai montez sistemul de golf 2 gti 1.8 16 valve pe un golf 1/83 am luat schema din link-ul http://volkswagen.msk.ru/index.php?p=page09_g2, nu am rezolvat in totalitate sunt in faza de a lega ultimile fire in tabloul de sigurante sper sa rezolv si aceasta problema.jett91wd.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc pentru schema , foarte concludenta , acum trebuie sa caut releele pt abs si pentru pompa hidraulica , si sa incropesc ceva acolo :)) poate o sa mearga , niste poze cu conductele de frana ai cumva ? care cum vin pe acolo pe pompa de frana ? stiu ca la spate vine o singura conducta spre deosebire de sistemul actual cu 2 conducte spate .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe spate am deja senzorii de abs pt ca am discuri , iar pe fata o sa iau sistemul de la golf 2 , adica senzorul si pinionul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit si releele pentru abs , codurile sunt 191 927 843(78) si 191 927 841 (79) , si aici sunt schemele pentru electrica si pentru montarea conductelor de frana

post-39164-0-17442800-1291407690_thumb.p

post-39164-0-33606500-1291407703_thumb.p

post-39164-0-47826600-1291407890_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristian.micloiu

In ce stadiu mai esti? eu am cam terminat dar nu se stinge lampa ABS si nu gasesc pe cineva cu un sistem de diagnoza VAG 1551, stiti pe cineva ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu , nu m-am mai ocupat de asta , functioneaza totusi ABS ? chiar daca sta aprins ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristian.micloiu

Nu nu va functiona atata timp cat lampa ramane aprinsa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!