Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

Pai vedem cand ne intalnim.

Cand o scot pe domnisoara la plimbare, ceva mai tarziu, fac niste poze la leduri.

Link către comentariu

Aa, pai daca sunt footlights si pentru spate e misto. Eu le am doar pe fata :P. 20% e putin, o sa te convingi si tu. Undeva pe la 40% e ok. Sunt si ele pe LED? Daca da, se schimba situatia.

Cat au fost luminile din usi? :D

Modificat de mike.
Link către comentariu

Nu, lampile, atat cele din usi cat si cele de la picioare sunt cu becuri normale. Dupa ce o sa le montez probabil voi pune leduri in ele. Nu as vrea 2 tipuri de culoare de lumina in masina.

Luminile din usi au fost 200 de lei toate 4 si cele de la picioare 150. Kiturile vin complete cu carcase, becuri, si firele/cablajele necesare montajului.

Link către comentariu

Ledurile sunt pe masina. S-a folosit un anulator la unul dintre ele, nu stiu sa existe leduri care sa mearga fara anulatoare pe masinile noastre.

Acum mi-am dat seama ca am uitat sa intreb de ce n-a pus si la celalalt dar oricum, nu am nicio eroare.

Nu e nevoie pe fiecare led, pe unul e suficient, stiu ca atunci cand incercam si eu asa ceva, daca puneam orice led si pe celalat lasam bec, nu aveam erori... oricum banuiesc ca esti constient ca daca se arde un led pe cel cu anulator, n-o sa vezi nimic in bord?

Ma gandeam eu ca nu se rezolva...

Link către comentariu

Si nici nu prea vad cum s-ar putea rezolva. Ledurile consuma mult prea putin fata de becuri, dar oricum, nu ma deranjeaza sa am anulatorul acolo.

Si asta mi se pare cea mai stupida functie de pe masina. Pot sa-mi dau si eu seama ca am un bec ars, si stiu ca trebuie sa-l schimb, n-am nevoie de o atentionare in bord mereu pentru asta, dar meh...

Poze acum!

Am coborat pana la masina cu magnificul meu aparat foto/calculator/telefon/iphone :)

Pentru inceput, nu se intelege mai nimic din culoarea lor. iPhone-ul are un WB foarte prost asa ca pozele sunt doar informative, ne intalnim si le vedeti pe viu, e cu totul altceva.

Ledurile din far. Sunt ok, si trebuie sa gasesc niste becuri mai albe sa se potriveasca cat de cat la culoare, diferenta e destul de ciudata acum. Refuz sa pun xenon pe faruri cu oglinda.

6798491640_9a8545427e_z.jpg

6798474402_91a8d4cd00_z.jpg 6944604135_8eb31a5ab6_z.jpg

Si un detaliu cu led-ul in sine, desi nu se intelege mare lucru. Voi mai incerca odata maine daca vreti.

6944586641_92a79f38b7_z.jpg

Pentru mine sunt aproape inutile si, sincer, inca nu stiu de ce le-am luat. Nu am xenon pe far, nu am xenon pe proiector si nici nu am de gand sa pun vreodata asa ceva.

Trebuie sa gasesc niste becuri mai albe acum ca sa nu fie atat de mare diferenta, dar oricum vroiam sa schimb becurile cu ceva mai puternic asa ca e ok.

Acum interiorul. Aici tine de gusturi. Lumina e alba, nu albastra ca in poze, este putin mai puternica dar nu deranjanta.

6944605623_96c228c22b_z.jpg 6944606105_8d6c74b580_z.jpg

O poza cu interiorul desi nu se intelege mare lucru. Multumiti iPhone-ului pentru asta...

6798494124_5517152200_z.jpg

Si detalii cu plafonierele:

6798502698_183225b815_z.jpg 6944618647_5e0205201f_z.jpg

Cand deschizi usa prima impresie e ca vezi mai bine, vezi mai multe detalii. Ceea ce e intotdeauna bine!

Nu e deranjant ca la alte masini pe care le-am vazut si nici nu zici ca ai intrat intr-un taxiu plin de neoane albastre.

Eu sunt multumit deocamdata!

Si cireasa de pe tort(eu imi permit ca doar e la noi :P ) ledurile de la numar... Sunt perfecte!

Nu sunt prea albastre, nu sunt prea puternice, nu sunt prea chioare, sunt foarte ok!

6944619319_5e3a1d9972_z.jpg 6798508530_c6c65af217_z.jpg

Mi se par foarte putin mai puternice decat cele OEM. Au o culoare alba, frumoasa, de-a dreptul decenta. Cea mai buna descriere este ca sunt... curate. Astea sigur nu le voi da jos.

Si daca n-ati vazut niciodata un Golf stock...

6944622213_1455af9cf3_z.jpg 6798510594_758fa7ce7a_z.jpg

Am uitat s mentionez(sau sa fac poze) la becul din torpedo care a fost schimbat si el cu un led.

Pretul total al tuturor a fost 160 de lei(parca). Eu vroiam sa iau ledurile OEM de numar de la Kufatec(ca sa pot comanda si anulatoarele de la ei) si totalul(cu tot cu transport) ar fi fost de apx 100 de euro. Asa ca pot spune ca am facut o economie destul de mare...

Link către comentariu

Frumos cadou de martisor! :)

Arata super,si eu am fost incantat cand am trecut la led-uri scapand de ,,lumanarele" :D

Link către comentariu

Frumos cadou de martisor! :)

:icon_thumleft:

:icon_thumleft: o sesiune de shopping reusita

Mersi, mersi!

PS Express pentru iPhone. Ma plictiseam :P

6798596150_9dd6533cf2_z.jpg

Untitled by Ravemstr, on Flickr

Modificat de Rave
Link către comentariu

Nu stiam numarul de inmatriculare... foarte tare !!! :D Preferential sau la rand?

Link către comentariu

Preferential, din pacate. A fost al treilea care l-am ales si primele doua nu erau disponibile...

Asa ca acum toata lumea face misto de mine ca am o masina alba cu WTF la numar...

Link către comentariu

Meh, nu pot sa mai dau edit...

Poza mai clara cu led-ul de pozitie. Cele din interior sunt aproximativ la fel.

6946022167_c5085e8f4b_z.jpg

Link către comentariu

Frumoasa masina.

Apreciez ca pui suflet in tot ceea ce faci si vad ca ,incet incet .. iese ceva frumos.

Si da, ledurile de la numar sunt perfecte

Link către comentariu

6944619319_5e3a1d9972_z.jpg 6798508530_c6c65af217_z.jpg

Mi se par foarte putin mai puternice decat cele OEM. Au o culoare alba, frumoasa, de-a dreptul decenta. Cea mai buna descriere este ca sunt... curate. Astea sigur nu le voi da jos.

Dau foarte bine, nu sunt prea puternice si nici albastrui. Acum stopuri led, tips la evacuare si spatele e aranjat :emthup:

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Frumoasa masina.

Apreciez ca pui suflet in tot ceea ce faci si vad ca ,incet incet .. iese ceva frumos.

Si da, ledurile de la numar sunt perfecte

Mersi, mersi! Incet, incet ajunge acolo unde vreau!

Dau foarte bine, nu sunt prea puternice si nici albastrui. Acum stopuri led, tips la evacuare si spatele e aranjat :emthup:

Mai am cateva de facut si apoi o sa iau stopurile LED. De-abia astept! :)

Foarte frumos. De unde ai luat ledurile pt nr de inmatriculare??

Mersi! Ledurile sunt luate toate de aici!

Link către comentariu

Si pentru ca detaliile fac diferenta...

post-12783-0-11794300-1330772440_thumb.j post-12783-0-26575300-1330772441_thumb.j

Nu era ceva ce am tinut mortis sa am, dar daca tot a aparut ocazia, de ce nu? :)

post-12783-0-01982800-1330772439_thumb.j

Modificat de Rave
Link către comentariu

Grila :icon_thumleft: . Acum e CL, daca o schimbi si pe cea de jos devine HL. Desi eu zic sa o lasi asa, arata bine "ranjetul" si contrastul alb-negru de jos fara sa mai fie nevoie de banda cromata.

Sa inteleg ca grila ta a ajuns la kadettro? :P

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Grila :icon_thumleft:

Yup! Ai o cafea/bere/suc de la mine! Ochi ageri :P

Da, grila mea e la el acum. Trebuie sa ma mai intalnesc cu Gabi sa schimbam grilele de jos. Asa a mea o sa ajunga la el, si cea de la la kadettro, de Highline, o sa ajunga la mine.

Asa mi se pare neterminata fata. Ori toate cu crom (grila sus + grila jos + proiectoare) ori niciuna...

Link către comentariu

Defect profesional in devenire :)) . Astept sucul :P.

Care este urmatoarea investitie?

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Pe cea de jos nu cred c-o mai schimba... am uitat iar de ea si tind sa cred ca nu poate fi scoasa intreaga daca nu e data bara joasa, ceea ce inseamna cam mult de lucru si fara rost :|

Link către comentariu

Pai sa iau grila de jos, sa se mai incalzeasca sa reusesc sa montez luminile in usi si butoanele, apoi luminile la picioare si senzorii de presiune si lichid. Dupa astea nu stiu, vedem pe ce mai pun ochii :) Stopuri cred daca nu suspensie + jante ...

Da, cred ca va trebui data bara jos, vedem si vorbim...

Modificat de Rave
Link către comentariu

Arata super misto,tine-o tot asa!

Vad ca si tu ai multe chestii in cap,eu ieri mi-am facut lista :D

Link către comentariu

In cap am o groaza. Reale si palpabile sunt mai putine, dar incet incet le facem noi! :P

Link către comentariu
Master_Blaster

Cu accesoriile cromate e simplu sau toate sau nici unul, acum arata un pic ciudat dar dupa ce il pui si pe ala de jos o sa arate cum trebuie (a se citi ca un HL) :P

Trebuie sa vad ledurile pe viu, imi place ideea dar mi-e teama sa nu se vada cheap.

Link către comentariu

Am descoperit, cel putin in poze o diferenta intre cele oem si cele pe care le ai acum. Oem dau o lumina uniforma pe tot numarul, acestea sunt mai focalizate, probabil de unde si impresia ca ar fi mai puternice.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!