Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

Soon iau permisul inapoi si o sa pot sa ma si bucur de el! :)

Volanul vechi l-am dat complet cu tot cu cablu si airbag-ul pe care l-am folosit pe volanul de R-Line a venit de la un volan fara comenzi, evident, asa ca a trebuit sa cumpar alt cablu. Nu stiu daca se potrivea sau nu cel care era pe masina mea.

Link către comentariu

Nu se potriveste cablul de la airbag de HL pe volan de GTI/GTD/R/R-line, trebuie alt cablu.

Link către comentariu

Nu mai rezista, tentatia asta chiar merita pe langa multe alte inutilitati pe care am dat banii!

Link către comentariu

Daca l-as da la schimb si 800ron as fi de acord

Asa sa stau sa caut volan, airbag, cablu si apoi sa stau cu volanul la vanzare (m-am plictisit eu de cat de greu se vand unele lucruri pe care le-am schimbat).

De asta in mare parte mi s-a luat de retrofit-uri. 

 

In definitiv si volanul asta e foarte bun, are comenzi, e rotund :))

Link către comentariu

Dupa ce pun jante pe ea. Arata ciudat cu numar curat si jante de tabla. Oricum se termina leasing-ul peste o luna si nu cred ca o sa pastrez numarul..

 

Bine faci, pare a fi un nr cu ghinion :

http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Actualitate/Stiri/Accident+mortal+in+Capitala+Soferul+a+decedat+dupa+ce+s-a+izbit+

Link către comentariu

Pai sa scap de el inainte sa ma ajunga ghinionul, mai e putin de la 89 la 105. :))

 

Ego, in locul tau eu n-as renunta la cel stoc. Oricum ziceai ca vrei sa schimbi masina in maxim un an, asa ca probabil o sa ajungi sa schimbi volanul de GTI inapoi cu unul de HL si n-are rost.

Pretul o sa se cam pastreze asa ca nu e chiar de speriat, mai ales daca il iei la pret bun, dar este o cheltuiala destul de mare cu totul, 200 volanul, 200 airbag-ul, 50 cablul...

Link către comentariu

Merita sa ia de R dar nu merita sa-l vanda pe al lui pentru el. Daca as vinde masina peste un an eu as pastra volanul ei original pentru ca banii de pe cel de R oricum ii recuperez aproape integral.

Decat sa puna cine stie ce volan normal, tocit, agatat sau cine mai stie cum, doar ca sa-l dea pe cel de R jos, sau sa vand masina cu cel de R, mai bine il pune pe cel original la loc, nou, nefolosit un an. :)

Link către comentariu

Am schimbat presurile de vara cu cele de iarna, din cauciuc, am pus capacelele de Tiguan, am strans monede in valoare de vreo 20 de euro in toate valutele posibile ramase din concediu, si am refacut toate setarile de la RNS. Am schimbat si pin-ul de la bluetooth cu ocazia asta, ma gandeam cum era sa se conecteze altii la masina mea si sa inceapa sa-mi puna manele... Cred ca o sa vad daca pot sa fac si eu asta la semafoarele mai lungi :))

 

Am mai verificat ochiometric tot ce puteam si m-am mai minunat de cat de gros e si cat de bine se tine in mana volanul asta... Acum sunt gata, sa vina iarna!

Link către comentariu

Aceeasi senzatie am avut-o si eu duminca: sa vina iarnaaaaaaa (pe vocea lui Mo)!

Modificat de Dun
Link către comentariu

Parerea mea este ca nu merita sa dai 200 euro pe cardul cu hartile Europei de Est atata timp cat Iphone-ul are hartile la fel de detaliate si nu te costa nimic folosirea lor. Daca foloseai masina in regim de taxi merita banii, dar in cazul tau mai bine faci un alt upgrade cu banii, de ex stopuri cu led Dectane. :)

Link către comentariu

Mai bine gandeste-te ce poti sa faci cu banii pt harti.

Legat de masina, poti sa iei climatronic nou + trim.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Mda, arcurile vin si ele negresit pana la primavara. Probabil o sa ajunga si un Climatronic pana atunci, poate chiar mai repede.

 

Ma gandeam ca daca e sa trec la RNS 510 ar trebui sa dau 200 de euro diferenta plus inca 200 pe un kit bluetooth. Asa daca dau 200 pe harti tot ies sub pretul ala...

Ma mai gandesc, nu sunt foarte multumit de idee, ce-i drept! :)

Link către comentariu

Harti pentru RNS am eu. Ti le pot da fara nici o problema, sunt de pe net si merg foarte bine. Iar BT-ul te costa 200lei modulul, 80lei microfon si pentru cablu ai doua optiuni: 200lei care e plug&play sau 150lei la care trebuie sa tai 4 cabluri.

Link către comentariu

Hartile pe care le ai tu nu merg pe unitatea lu' Rave. Doar daca le rogi frumos :)

Modificat de starchaser
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!