Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

Stiu ca mai trebuie deoarece, un prieten si-a montat bara de GTD la VW Cluj si i-au trebuit.

Dar nah, daca zici ca nu mai trebuie, atunci e bine.

Astept sa o vad pe a ta montata.

Modificat de mede
Link către comentariu

Ce anume?

Prinderea de la spoiler s-ar putea sa nu se alinieze cum trebuie. Sunt 2 dopuri de cauciuc care mie nu mi s-au mai potrivit, dar am dat vina si pe spoiler-ul cam indoit cu care a venit bara de gtd. Oricum n-au nicio valoare. Acum sta foarte bine fara ele fiind prinsa de cleme pe toata bara plus in lateral de cate un torx.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Nu stiu exact ce anume, contra-aripi sau aripioare sau ce, dar stiu ca mai trebuie doua piese din pastic, din cauza ca e mai umflata bara.

Link către comentariu

Nu a fost nevoie sa schimb nimic!
Mergea schimbata prinderea de pe caroserie pentru ca doua suruburi nu s-au mai potrivit deloc si la doua a trebuit sa schimbam saiba metalica de prindere cu una mai mare. Si parca jos, in coltul barii, contra-aripa sta putin mai departe dar nu e nimic de speriat.
 
Bara a iesit mai bine decat ma asteptam, culoarea e perfect potrivita si a venit pe masina la fix. A fost chinuiala mare cu datul gaurii pentru camera, cu asta s-a chinuit ffocus caruia ii multumesc si pe aceasta cale (tot el mi-a recomandat si service-ul unde am vopsit si montat bara), dar a iesit cum nu se putea mai bine. Sunt foarte multumit de cat de subtila e modificarea!

 

Maine, volanul! :)

Link către comentariu

He he felicitari. Asteptam poze...

Si mie mi se pare o modificare subtila.

Tu de unde ai luat bara? Si cat te-a costat vopsitul?

Link către comentariu

Unde ai vopsit bara?Ai un link ceva?Ca eu am vopsit la cei de pe teleajen si a iesit prost nuanta.

Modificat de TDR
Link către comentariu

Bara era a mea... Adica e cea pe care am luat-o acum un an si ceva, a ajuns la Master Blaster, care nu a montat-o, si acum am luat-o inapoi.

A fost vopsita pe Morarilor si a costat 350 de lei. Poze maine, nu am apucat sa fac niciuna.

Link către comentariu

Am inteles. Deci vopsitul ei nu a fost exagerat de mult. Ma asteptam undeva la 800lei. Asta e dilema mea, daca sa cumpar bara in culoarea masinii sau sa cumpar una pe care sa o vopsesc, asta in situatia in care nu gasesc nici una in culoare masinii mele....

Link către comentariu

Sincer nu stiu cum se numeste service-ul.

Si pretul e chiar decent, undeva scump stiam ca e cam 100 de euro pe element, 800 de lei e mult si pentru o reprezentanta.

Link către comentariu

Eu asa tin minte, pretul/element la VW Cluj.

In fine nu conteaza, bine ca a vopsit-o si a iesit bine, e cel mai important lucru. 

Link către comentariu

R-Line! :p Si vine maine!

Dupa asta mai trebuie sa caut o maneta de la frana de mana sa se potriveasca cu restul, cusaturi gri adica, si cred ca pot sa consider interiorul terminat.

Ar mai ramane incalzire in scaune si de umplut butoanele de pe consola dar astea pot astepta...

Link către comentariu

Asadar poze...

 

10868893954_2d73f3c818_b.jpg

 

10868800726_656c566607_b.jpg

 

10868913374_b5d08c7e83_b.jpg

 

10868802866_2fa0ba8615_b.jpg

 

E o mica diferenta fata de cum era la inceput:

 

6798494124_5517152200_b.jpg

Modificat de Rave
Link către comentariu

Mie, in prima saptamana, volanul asta si schimbatorul mi-au dat vreo 50 de caluti naravasi in plus.

 

Sa stapanesti sanatos noul setup.

Link către comentariu

Alta viata :D

Mica mare diferenta. Climatronicul daca e sa il mai schimbi si e cam gata interiorul.

Poti sa pui o finala de gti5 si rezolvi cu tipsurile si sunetul cat de cat.

Sent from my ApfelPhone

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!