Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

Trebuie sa o schimb, da! Desi mie-mi convine actuala, m-ar interesa una de GTD ca a ta, dar greu de gasit...

Link către comentariu

Da, stiu, dar nu cred ca vreau nimic sport. Sunt multumit de cum se aude asta stoc a mea, oricum m-au intrebat cativa daca am schimbat ceva la ea, nu stiu de ce... :D

O sa merg "Skoda Style" o perioada, cu o singura teava intr-un loc pentru doua tevi :))

Link către comentariu

Zilele trecute a ajuns si cablul de airbag, ramane sa vad cand pot sa ajung undeva sa-l schimb.

Sau sa fac rost de un M12, daca nu ma insel, sa-l schimb singur, doar ar trebui sa fie plug'n'play...

Link către comentariu

Am eu m-ul, daca vrei de marti incolo ne putem vedea sa-l schimbi, cu ocazia asta fac si eu masuratorile care ma intereseaza.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu

:) Fix asta vorbeam cu Muale, ca si el s-a oferit sa ma ajute. Nu stiu daca m-as baga eu pentru ca sunt foarte multe mufe la cablul ala...

Mi-e sa nu incurc vre-una si sa fac vreo buba, mai bine mai astept putin si ma duc la cineva care se pricepe, oricum masina sta pana imi iau permisul inapoi asa ca degeaba-l montez...

Dupa ce stabilesc cu Cristi o zi iti zic si poate putem sa ne vedem acolo. Daca nu Luni, Marti si Miercuri sunt la munca, poti sa treci sa te uiti la el, ca acolo e volanul deocamdata.

Link către comentariu

Deocamdata da! Optiunile sunt asa:

- fara sigla - arata gol, nu-mi place

- GTI, GTD - nu e nici una nici alta

- R - nici asta nu e, dar e mai acceptabil pentru mine. Nu stiu daca la volanul de R-Line chiar scrie R-Line sau e tot R, nici R-Line nu e masina mea dar e mai decent decat R, oricum...

 

Pe viitor, cand o sa gasesc codul adica, o sa fie schimbat cu insert-ul asta:

 

VW-Polo-R-WRC-Steering-Wheel-View.jpg

 

Nici masina de raliu nu am dar imi place foarte mult bucata neagra si decat sa scrie GTI pe negru prefer sa scrie WRC...

haha asta este cum am avut eu, numai ca al meu era creatie proprie :P

Link către comentariu

haha asta este cum am avut eu, numai ca al meu era creatie proprie :P

Chiar vroiam sa te intreb cum era cu el asa 50/50. :) Chestii negative care ti-au ramas in cap dupa folosire?

Stie cineva vre-un buton ESP OEM care sa nu fie in capat? Adica sa fie unul dintre butoanele de mijloc...

Link către comentariu

Dar a comandat cineva de pe bold-sport? Si daca da la transport ce a-ti ales : Air Parcel with Tracking, Express Mail sau Registration Air Mail™ ?

Link către comentariu

Numa' bine! Te gandesti si la un buton SET mutat langa cel de ESP? Pt ca am impresia ca trebuie prelungit cumva cablajul :)

Sent from my iPad using Tapatalk

Link către comentariu

Am montat butonul SET acum cateva zile, la Cristi, odata cu senzorul de nivel al lichidului de spalat parbrizul.

Aveam functia activa de ceva vreme dar fara buton, daca se aprindea in bord, nu puteam sa-l resetez.

 

Poti sa nu comanzi de la Bold-Sport si sa vezi cat e la reprezentanta butonul, sau ce vrei sa cumperi. Codul e pe pagina si daca adaugi si transportul s-ar putea sa iesi mai ieftin in tara.

Link către comentariu

Am butonul in torpedo.. Dar l-as muta pe consola, e prea mult spatiu acolo :)) tu ai avut nevoie de alt cablu sau l-ai folosit pe cel oem?

Sent from my iPad using Tapatalk

Link către comentariu

Eu nu aveam deloc buton. Am luat un kit care a venit cu tot cu cablu dar Cristi a uitat de el si si-a facut singur cablu. Oricum i-a fost mai usor asa :)

 

Poti sa incerci sa scoti player-ul si sa vezi daca poti sa tragi cablul pana sub consola, desi mai citisem pe undeva ca s-ar putea sa fie nevoie sa lungesti cablajul. Intreaba unul din cei doi maestri...

Link către comentariu

Merci de raspuns!

Si eu am mai citit ca e nevoie de prelungirea cablurilor, deci.. Asta e!

Link către comentariu

In ce stadiu esti cu bara spate?

Iti mai trebuie 2 "contra-aripi" sau ceva de genul ca sa o poti monta?

Ai cumva codul lor?

Link către comentariu

Bara e vopsita de atunci si ma asteapta sa o montez. Nu stiu sa mai fie nevoie de ceva dar incerc sa o pun pe masina si revin cu detalii.

LE: poate Ego sa ne zica daca a mai fost nevoiede ceva pentru montaj.

Modificat de Rave
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!