Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

Slabe sanse, deja am dat vreo 300 de euro pe masina luna asta, doua doar volanul, si ma mai asteapta inca aproape 100. Dar... cine stie :D

Link către comentariu

Las' ca dupa ziua de miercuri s-ar putea sa te alegi cu ceva glossy la exterior. :D

Poate ma aleg eu daca Bogdan nu o vrea :D

Link către comentariu

Arata si se tine in mana intr-un mare fel... E genial! Nu stiu de ce nu l-am luat pana acum... :D

Tin sa-i multumesc lui vladucu, totul e asa cum a zis.

Link către comentariu

Deocamdata da! Optiunile sunt asa:

- fara sigla - arata gol, nu-mi place

- GTI, GTD - nu e nici una nici alta

- R - nici asta nu e, dar e mai acceptabil pentru mine. Nu stiu daca la volanul de R-Line chiar scrie R-Line sau e tot R, nici R-Line nu e masina mea dar e mai decent decat R, oricum...

 

Pe viitor, cand o sa gasesc codul adica, o sa fie schimbat cu insert-ul asta:

 

VW-Polo-R-WRC-Steering-Wheel-View.jpg

 

Nici masina de raliu nu am dar imi place foarte mult bucata neagra si decat sa scrie GTI pe negru prefer sa scrie WRC...

Modificat de Rave
Link către comentariu

Volanul de R are emblemele glossy.

Sent from my ApfelPhone

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Bogdan, ai un link pe pagina anterioara catre thread-ul de unde l-am luat.

Ego, asta e motivul pentru care stau eu linistit in privinta logo-ului R de pe volan. Stiu ca la Golf R ornamentul si comenzile sunt glossy asa ca il vad mai mult ca un logo R-Line, ceea ce nu e foarte departe de adevar, la interior macar... :)

Link către comentariu

Oare airbag-ul de golf 5 se potriveste fizic in cel de 6? Par la fel ca forma...

Duminica am pipait volanul de pe Polo Gti si e de vis :D

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Adica ai incercat? Asta ma intereseaza…ca din poze par la fel...

Cand schimbi volanul? Poate vin si eu sa facem o comparatie.

 

LE: Mda, cel de 6 pare mai rotunjor.

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Noi acum vorbim de airbag cu tot cu capac, nu?

Nici nu am incercat nici nu am auzit/vazut pe cineva sa incerce, de-aia zic 99.99% si nu 100%... :)

Oricum vizual sunt total diferite. Cel de 5 e drept si asta de 6 e foarte profilat.

Daca vorbim doar de airbag, da, sunt sanse ca ala de 5 sa se potriveasca in vapaculde 6, desi nu stiu daca mufele sunt la fel.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Link către comentariu

Nu, de airbag in sine vorbesc, nu de capac, ala e clar ca buna ziua ca nu merge.

Modificat de cogdao
Link către comentariu

A, ok. Nu stiu ce sa zic, sunt sanse sa mearga dar cred ca e chinuiala mare si degeaba.

Volanul e 200 de euro acolo de unde l-am luat eu si un airbag il aduc baietii de aici pe la 800 de lei, sau mai putin. Daca vinzi volanul tau complet cu macar 300 eu zic ca merita schimbul...

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Link către comentariu

@cogdao: Crezi ca ar merge doar inlocuind capacul de la airbag? Din pacate destul de sigur nu merge. Inca e in dubii mari daca merge airbagul de hl pe tl (doar airbag-ul nu capacul).

Cu 300 se dau cele de G6 HL.
Sent from my ApfelPhone

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Ar fi super sa iau 300 pe al meu, desi nu cred.

 

Stiu ca la 5 merge mutat cel din volanul de 4 spite in cel de 3 spite, nu vad de ce nu ar merge si intre cele de 6. 

 

Vizual cele doua, 5 si 6, par la fel, vreau sa gasesc un volan de 6 desfacut sa fac comparatie.

Link către comentariu

Macar 250 tot iei, si eu zic ca e un pret decent pentru un volan multifunctional.

Desi, sincer sa fiu, volanul de 5 GTI e 99% la fel la inel, doar comenzile si airbag-ul difera. Daca nu vrei sa te complici, poti sa faci asa. Dezavantajul e ca si ala e destul de scump si mai ca merita sa iei unul de 6. :)

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!