Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

Hai, Bogdane, il fixexi tu cumva in portbagaj si duminica, la saptamanala, aduc eu micii si carnatii de oaie.

Pe G8 devine optionala, iar pe G9 va fi deja in dotarea de serie pentru Europa de Est. =))

Link către comentariu

Eu cand am facut test-drive cu un G6 GTI, la primul giratoriu mi-a displacut profund volanul cu baza plata. Unora le place, dar eu nu-i inteleg rostul la o masina de strada. Dar daca asta iti doresti...  :icon_thumleft:

Link către comentariu

Functional nu e nicio diferenta intre ele, e putin deranjant cel de GTI pentru cei care rotesc volanul cu palma, cum fac si eu :( , dar te obisnuiesti cu el.

Vizual insa e cu totul altceva si se simte bine si in mana, e ceva mai gros si mai profilat.

Link către comentariu

Bravo !

 

Am vrut de multa vreme sa intreb asta, dar nu am gasit locul potrivit si desi nici aici nu este cel mai corect am sa pun totusi intrebarea: aveti ideea care este explicatia pentru forma asta minunata a volanului? Sunt aspecte practice sau doar estetice?

Modificat de Dun
Link către comentariu

Baza plata e facuta sa creeze spatiu in plus pentru picioare. La masinile sport volanul e destul de aproape de picioarele pilotului si spatiul ala chiar conteaza culmea.

Dezavantajul este functionalitatea oarecum redusa a volanelor de genul asta la viteze mici, nefiind rotunde sunt putin mai enervant de rotit complet. Dar masina sport = viteza mare = pilot care tine volanul in mana cum trebuie, nu isi plimba palma pe el, nu il invarte cu o singura mana etc

Link către comentariu

Masinile de curse au si rack-ul f scurt si pt o rotire completa ei nu au nevoie sa ia mainile de pe volan, deci tot la orele 9 si 3 le tin. Pt un sofer de curse nu are relevanta baza plata a volanului din punctul asta de vedere.

Link către comentariu

De acum, odata cu directia progresiva ce a aparut pe platforma MQB, volanul cu baza plata va avea si o utilitate clara, nu doar mai mult de estetica, asa ca pana recent.

Link către comentariu

Mie-mi place foarte mult volanul cu baza plata, de fiecare data cand ma urc in masina am un feeling foarte placut!

Link către comentariu
Sterescugabriel

Ca sa schimbi farurile trebuie sa dai bara jos din cate stiu, oricum asteptam rezultatul final :)

Link către comentariu

Hai sa nu exageram, se pune senzorul de nivel al lichidului de spalat parbriz, butonul de TPMS si microfonul pentru bluetooth.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Modificat de Rave
Link către comentariu

Eu am schimbat rezervorul de lichid de parbriz fara sa deranjez farul.. :)

Sent from my iPad using Tapatalk

Eu am schimbat rezervorul de lichid de parbriz fara sa deranjez farul.. :)

Sent from my iPad using Tapatalk

Eu am schimbat rezervorul de lichid de parbriz fara sa deranjez farul.. :)

Sent from my iPad using Tapatalk

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!