Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

Daca nu exista nimic la Setup/Sound atunci banuiesc ca din VCDS, nu am senzori asa ca nu stiu sa-ti spun exact.

Eu am un RNS 315. Vezi aici mai multe detalii despre el si o comparatie cu celelate modele disponibile pe platforma noastra.

Modificat de Rave
Link către comentariu

Tocmai ce m-am dat jos dintr-un G7 1.2 TSI CL. Masina e destul de slab configurata, are doar climatronic, composition media + bluetooth si cam atat... Nu tu xenon, ergo-Active, comenzi pe volan macar etc.

Impresii la cald...

 

Nu mi-as schimba masina pentru el, situatie se schimba cand adaugi optionalele de mai sus insa nu stiu daca suficient de mult. Masina e mai zgomotoasa, adica motorul e mai zgomots, incep sa cred ca are al meu probleme. :))

Pana si reprezentantul vanzari mi-a zis ca e mai prost antifonata decat Golful 6... Wtf?

 

Altceva...

Volanul imi place, are o forma foarte frumoasa, schimbatorul nu.

Frana de mana electronica e utila, pot sa plec de pe loc linistit fara sa dau cu botul de volan, cum am mai patit de vreo doua ori, din cauza ca am uitat-o sus.

Ecranul dintre ceasuri e urat, mai bine pastrau varianta cu linii cum era pe 6 decat LCD-ul ala alb-negru cu rezolutie slaba.

Scaunele... mai bine nu mai zic nimic de ele.

 

Cam atat... Mai miros si va comunic.

Link către comentariu

Parca vad ca ajungi la concluzia ca e mai bine sa pastrezi masina actuala, si sa directionezi banii catre cheltuieli "mai putin paguboase" :)

Link către comentariu

Ceea ce nu e o concluzie foarte gresita...

Pana acum Octavia imi da cele mai multe la cei mai putini bani, ca dotari, si imi da macar un motiv serios pentru care sa schimb masina, spatiul in plus.

Golful este o masina buna, clar e peste Octavia atat la interior cat si la exterior (parere subiectiva), dar... sa trec de la un Golf la alt Golf... nu cred ca are sens.

Masina mea e foarte ok si pot sa o mai pastrez cativa ani lejer, si asa am timp sa ajung ca dotari la ceea ce vreau de la o masina noua - scaune incalzite, xenon, jante 17, suspensie sport. Daca e sa o schimb, macar sa o schimb cu ceva care-mi aduce niste avantaje si la Octavia asta e spatiul. La Golf 7 am ca avantaje dotarile pe care le-as comanda (ergo-Active, xenon) si cam atat, ceea ce nu e destul!

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

post-12783-13808784110799_thumb.jpg

La fel de fericit ca-n prima zi. Saptamana viitoare intra la montajul senzorului de nivel pentru lichidul de spalare a parbrizului, butonul de TMPS ( functia in sine era activata de ceva vreme) si microfonul pentru bluetooth.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Link către comentariu

de tot rasul cum fac economie in productie, eu am senzorul de lichid.

TMPS e functia mai ieftina/simpla ce verifica diferente de presiune cu ajutorul senzorilor ABS/ESP sau cea cu cate un senzor pe fiecare janta ce comunica radio cu masina?

Link către comentariu

Mda, la 6 venea doar la cei cu spalatoare de faruri...

Senzorul de presiune a pneurilor e cel de pe centrala ABS/ESP, la celalalt nu stiu daca se poate face retrofit sau cum, dar nici nu cred ca merita. Vede diferentele de presiune mai repede ce-i drept si le afiseaza pe fiecare in parte frumos, dar sunt costurile mult prea mari, vreo 50 de euro senzorul din roata parca...

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Sanse din ce in ce mai mari sa pastrez totusi masina. Decizia finala o sa o luam dupa ce inchid leasing-ul, dar momentan cam toata lumea zice sa pastrez masina cel putin inca un an.

Acum, oricat de mult mi-as dori o masina noua, nu ma deranjeaza sa mai mai plimb in astea inca un an :p

 

8557335114_1db3986626_c.jpg

 

Asa ca pregatim noi upgrade-uri, unele foarte curand chiar.  :winter:

Link către comentariu

Sanse din ce in ce mai mari sa pastrez totusi masina. Decizia finala o sa o luam dupa ce inchid leasing-ul, dar momentan cam toata lumea zice sa pastrez masina cel putin inca un an.

Acum, oricat de mult mi-as dori o masina noua, nu ma deranjeaza sa mai mai plimb in astea inca un an :P

 

8557335114_1db3986626_c.jpg

 

Asa ca pregatim noi upgrade-uri, unele foarte curand chiar.  :winter:

 

 

tumblr_lx6tic5sFo1r9x0sdo1_400.gif

 

sunt cu ochii pe ele :D

Modificat de mede
Link către comentariu

Astept si eu noile upgrade-uri, sunt curios ce idei ti-au mai venit :) Este o decizie f buna sa mai pastrezi masina un an.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link către comentariu

Daca esti f multumit cu ce ai acum why change? Chiar si spatiul cred ca momentan este suficient.

 

Apropo, au ajuns suportii la tine?

Link către comentariu

Nu, au ramas la Gabi deocamdata, oricum nu cred ca o sa ii folosesc.

Ma bate gandul la mai multe deocamdata dar sunt din ce in ce mai scumpe :( Oricum, pe langa ce am in plan acum, vreau ca in primavara sa calc pe alti pantofi. Si dupa, poate o sa vedem cu alti ochi...

Link către comentariu

Daca o mai tii un an, eu unul nu as mai baga bani in masina asta. Acum o sa zici ca, de exemplu, 100EUR/luna bagati in ea un an de zile nu fac mare diferenta, dar mai degraba as pune banii aia deoparte pentru noua masina. Atunci isi vor gasi utilitatea sau placerea intr-un mod notabil: piele, trapa, motor mai mare, o vacanta cu masina, etc.

Asa, daca ii bagi in asta, vor fi cu siguranta risipiti, iar avand in vedere ca se apropie si venirea "individului cel mic", nu vei mai avea timp sa te bucuri de upgrade-uri. Crede-ma ca stiu ce zic.

Link către comentariu

Da, inteleg ce zici, si ai dreptate. O sa stau linistit de data asta. :) O sa mai fac niste chestii mici, de design, si unele ceva mai mari care tin de siguranta si confort, oricum nu prea sunt in stare sa pun bani deoparte pentru x lucru si sunt mari sanse ca daca tot nu am dat masina la 3 ani sa o dau la 5 si nu la 4, trebuie sa vad cum mai evolueaza piata...

 

Mie imi place mai mult cum merge masina pe 17" decat pe 15" si tinde sa dea o tinuta de drum mult mai echilibrata, chiar daca putin mai dura. Si mai vreau niste faruri cu xenon care, desi reprezinta o investitie destul de mare, tind sa cred ca-si merita banii pur si simplu prin acel procent de vizibilitate in plus, mai ales cand o sa am un copil in masina. Si pe ambele pot sa le vand separat cand vand masina ca sa-mi recuperez o oarecare parte din investitie.

Link către comentariu

Cu o suspensie, polozaurul meu iti poate satisface dorinta. La o scara mai mica...

Pastreaza masina si nu mai baga bani. Poate jante luate sh ca sa nu pierzi la ele

Link către comentariu

Eu zic sa il astepti pe Rave cel mic si dupa te hotarasti daca mai bagi bani in masina :)

Link către comentariu

O suzeta pe USB, vibro-masaj si incalzire in scaunul lui Rave cel mic, un DVD cu display intr-una dintre tetiere, un compartiment pentru biberon care sa il tina in permanenta incalzit la o temperatura setabila ...  :D

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!