Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

Da, citisem asta pe undeva! O sa vaddupa ce le montez ce pun in ele.

Au venit cu becuri normale, vad cum da cu ele si apoi le schimb daca e nevoie!

Link către comentariu

Inca nu am nimic de updatat asa ca va mai dau o doza de consum de 1.2 TSI :)

7014362585_a764ca05b0_z.jpg

Drum Bucuresti - Ploiesti, destul de liber drumul spre Ploiesti, mers cam 80 - 90 Km/h in localitati, 110-120 Km/h in afara (asta se intampla pe autostrada asa ca vitezele sunt legale)

Scurtul drum prin centrul Ploiesti-ului pana la destinatie nu a afectat consumul.

La intoarcere am mers mai calm, 90-100 constant tot drumul si am ajuns in Bucuresti cu 5.4 l/100 Km asa ca asta e sweet spot-ul motorului.

Ca fapt divers ca sa vedeti pana unde poate ajunge consumul motorului, la un drum dus-intors pe A1 facut la 180 - 190 Km/h constant vara trecuta am avut consum de 10 l/100 Km (A1 de care vorbesc este celebra autostrada din Germania bine inteles...)

In alta ordine de idei, saptamana viitoare probabil ca voi ajunge si eu sa montez luminile din usi si butoanele. Apoi sper sa ajung la Porsche sa dau comanda de cele necesare pentru TPM.

A venit caldura, incep modificarile! :)

Link către comentariu

Pai diseara termin la Carcotasi pe la 9 asa ca pot sa ajung la Junior pe la 9:15. E ok asa?

Link către comentariu

Am vazut masina ta fix cand am plecat dar nu m-am mai intors...

N-am stat foarte mult, am ajuns pe la 21:40 si am plecat pe la 22:00 parca, m-am dus sa iau sotia ca era in parc.

Era si frig si eram imbracat subtire rau :) Cand se mai incalzeste stau mai mult :))

Link către comentariu

Intai am vazut pozitiile apoi si numar pe care l-am recunoscut :D.

LED-urile de pe spate mi se par totusi cam intense, poate si pt ca albul masinii reflecta mult. Compar cu ce am vazut aseara la yopy, led-urile oem. Momentan raman pe clasicele mele :D

Link către comentariu

Dupa cum vorbeam si cu MasterBlaster aseara, cele Oem cu tot cu adaptoare si montaj inseamna 100 de euro.

Si am inteles ca se cam fura si sunt stupid de simplu de furat.

Asa ca deocamdata raman la astea de 10 euro :) Cu tot cu carcase cred ca-mi permit sa mi le fure de 3 ori sa ajung la pretul celor Oem...

Sent from the past to be read in the future.

Link către comentariu

Au ajuns sa se fure pana si luminile de la numar, ce inventivi pot fi romanii. Tu ai intrat in parcare prin spatele cladirii? Ca altfel nu imi explic cum nu te-am vazut cand ai venit.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Mda... am auzit de la mai multi ca au inceput sa cam dispara ledurile de la numere. Poate sunt noile oglinzi... :)

Am intrat prin spate, prin straduta dinspre parcarea Unirii, dar la ce haos era acolo nu ma mir ca nu m-ai vazut!

Nu ca ar fi iesit in evidenta un Golf stock pe langa ce masini erau acolo :))

Link către comentariu
Master_Blaster

Ledurile de la numar se vedeau frumos, chiar si alea de la interior. Si decat sa dau 100e pe oem si sa ramai fara ele in 2 sec....

Eu l-am vazut cum a venit, cw-urile sunt greu de ratat noaptea, chiar si alea mai jegoase.

Link către comentariu

Trebuie sa spal si eu masina, sa scot husa de protectie din spate si sa o spal bine(a stat in umezeala iarna asta si a inceput sa miroasa urat... :( ) si sa improspatez putin interiorul si refacem intalnirea!

Link către comentariu

Mda... Trebuia sa vina si momentul asta.

Am observat ceva aseara care m-a deranjat dar era masina foarte jegoasa si nu iesea in evidenta. Asa ca azi, dupa ce am spalat masina, am dat o tura in jurul ei.

Concluzia...

7032032135_dc2c032c29_z.jpg

6885934852_ea3eab020f_z.jpg

Si de parca pragul infundat n-ar fi fost destul de rau, am descoperit si o zgaraietura in vopsea...

post-12783-0-23452300-1333203404_thumb.j

Nu pot sa-mi dau seama unde/cand s-a intamplat. Banuiesc ca e din iarna, dar nu-mi dau seama de ce nu am vazut-o pana acum...

Oricum... Help!

Unde ma duc? Paintless, service sau casco? Franciza la Casco e de 5 milioane asa ca daca paintless, sau in alta parte, ma costa 4 milioane <sau mai mult> nu ma complic si o las la PBN unde stiu cum lucreaza si am incredere in ei!

Link către comentariu

Ai patit-o si tu :(. Incep sa cred ca aceste praguri sunt facute ca sa se poata deforma usor.

Se poate indrepta pragul, cei de la pbn cred ca au cele necesare, iar daca ai incredere in ei, go ahead.

Vezi cat ar fi devizul, cu tot cu remedierea vopselei, acolo a crapat pana la metal deci e destul de serios.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Sunt foarte moi pragurile... am patit-o si su acum 2 ani de la un "morman de zapada"... acelasi lucru cred ca l-ai patit si tu.

Cat despre reparatie... intreaba inainte cum il indreapta, si daca il gauresc ca sa il traga... eu zic ca nu merita.

Link către comentariu

Oricum iti va revopsi intreg pragul, nu pot rezolva local acolo unde ti-a sarit vopseaua, chiar daca iti vor indrepta pragul..probabil te va duce mai mult decat franciza.

Destul de nasoala treaba cu pragurile, incepe sa devina suspicioasa, avand in vedere ca nu esti primul de pe forum..

Link către comentariu

Mda, n-am patit asta la nicio masina pana acum. Dar, ce-i drept, toate aveau suspensie sport si nu ma bagam cu ele unde am intrat cu Golful...

Link către comentariu
Master_Blaster

Naspa, Welcome to the club! :(

Paintless nu merge ca deja a sarit vopseaua, iar reparatia ca lumea, oriunde o faci te costa mai mult decat fransiza. Asa ca-ti recomand un dealer oficial sau un atelier in care sa ai incredre.

Link către comentariu

Azi am fost vrednic! Asta dupa ce am intarziat o ora la intalnirea cu Al Bundy! :))

Dar a fost o intalnire care a meritat! Am reusit sa montam (adica mai mult el) ceva chestii:

Butoanele cromate de HL, care asteptau de ceva vreme...

6901424182_2eba880339_z.jpg 6901426384_258bc27f01_z.jpg

Un foot-rest de aluminiu care statea de ceva vreme prin casa. Acum trebuie sa ma apuc si de pedale...

7047523257_d6f92009e7_z.jpg 6901427740_0cdc757d88_z.jpg

Si, cel mai important, niste luminite in plus:

7047524631_e692c45d31_z.jpg

Evident ca nu am cum sa fac poze mai clare ziua asa ca o sa fac diseara/la noapte niste poze in care sa se vada mai clar atat ele, cat si lumina pe care o dau(nu de alta, dar si eu sunt curios :P )

Tot acum mi-am dat seama ca nu am dat jos folia de pe foot-rest :(

Link către comentariu

Felicitari pt updateuri. Ai luat tot kitul de butoane? :D

Imi plac luminile din portiere ;)

Astepti sa pui si restul de pedale si apoi dai jos folia de pe footrest? :))

Link către comentariu

Dap, butoanele sunt pentru toate usile, plus cel de la oglinzi. Trebuie sa-l mai iau pe cel de lumini acum.

Si am scris ca am uitat sa dau jos folia :(

Link către comentariu
Master_Blaster

Frumos acum iti trebuie si volan care sa mearga cu butoanele cromate.

Link către comentariu

Daaaa, si dupa volan un RCD 510, si dupa ala o camera, si dupa camera...

Link către comentariu
Master_Blaster

si dupa scaune sport, si dupa jante, sidupa suspensie, si dupa... :))

Oho lista e lunga.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!