Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

Masina o sa o las saptamana viitoare la schimbat cand o sa fac si o revizie. Mai am timp pana atunci sa vad ce si cum, poate chiar sa ma duc in alta parte, mai vedem.

Link către comentariu

Iti recomand si eu sa schimbi service-ul!  sau sa imi faci un pret pe tot pachetul, pe pm :lol: .

Link către comentariu

Salut si aici! Nu m-am oprit ca eram pe fuga cu cainele spre dresaj! E superba jucaria ta, absolut perfecta la exterior!

Link către comentariu

Multumesc! Si mie mi-a placut WTF-ul :). Pentru ochii pasionatilor, se vede ca e deosebita. Mi-a placut mult folia, e exact cat trebuie.

Poate avem timp weekendul asta sa dau niste beri promise in iarna :).

Numai bine!

Link către comentariu

Pai Vineri si Sambata o sa fiu la munte si Duminica lucrez... :( dar daca stabilim o intalnire Duminica pe la 12.00 e ok. Eventual la Mac-ul de pe Barbu Vacacrescu, sa fiu mai aproape de munca.

Link către comentariu

Am parbrizul crapat asa ca am vrut sa-l schimb pe Casco cu unul cu loc pentru senzori, daca tot il schimb macar sa adaug si senzorul de lumina/ploaie si oglinda electrocroma. Cei de la Casco mi-au zis ca nu-i intereseaza ce vreau sa fac, ei imi platesc contravaloarea parbrizului pe care il am pe masina (fara loc de senzori) si manopera.

Asa ca ramasese la latitudinea service-ului daca imi pune alt parbriz sau nu. Cei de la PBN m-au refuzat asa ca am cautat alte alternative, pe care le-am gasit, evident.

Masina e programata pentru Luni sa primeasca parbrizul nou cu loc de senzori; oglinda, plasticele si cablajul sunt cumparate de ceva vreme asa ca dupa montajul parbrizului o sa trec pe la Cristi sa fac upgrade-ul.

Link către comentariu

0... Sunt la acelasi pret ambele! Trebuie sa platesc doar fransiza.

Link către comentariu

Ca n-ai primit nicio piatra in parbriz sau ca nu mai vand eu restul pieselor?  :coffee_lol:

Oricum, e foarte scump frate parbrizul, 1.5xx lei e o suma cam mare...

Link către comentariu

Sa nu ma uiti cu senzoru de lumini dupa ce termini retrofitu la parbriz cu senzori:D

Tapatalked

Link către comentariu

Thanks si spor la retrofit!sunt tare curios de rezultat si de costul final

Tapatalked

Link către comentariu

Primul pas e facut, sa vedem mai departe...

 

9190559303_126a0d6f1a_b.jpg

 

Costurile finale depind de cum gasesti piesele

- parbrizul a fost 1.540 sau 1.570 de lei, pretul lor. Eu am platit doar fransiza.

- senzorul e destul de ieftin,

- cablajul poti sa-l iei de-a gata de la CarSystems sau Kufatec sau il poate face unul dintre mesterii rezidenti :P,

- si apoi mai raman plasticele si oglinda in sine. Eu am reusit sa le iau foarte ieftin de pe Ebay, am avut noroc aici...

 

LE: Tot azi am facut si revizia. Masina are doar 38.500 Km si revizia trebuia facuta la 45.000 Km, dar ma astept sa sar de 6.000 Km in concediu asa ca am preferat sa o fac anticipat decat sa depasesc termenul.

Modificat de Rave
Link către comentariu

Daca vrea cineva oglinda originala, simpla,  spuneti-mi!

Link către comentariu

Cum se prinde de parbriz? Daca n-ai ce face cu ea, as avea eu nevoie. Trebuie sa-i schimb parbrizul la Vento si daca tot fac pasul asta, o sa iau parbriz cu parasolar si ma gandesc sa-i pun oglinda asta. Crezi ca-i poti face o poza la sistemul de prindere? As fi curios sa vad cum e.

Multumesc. :)

LE: daca nu-i "donatie" ci "vanzare", zi-mi un pret, aici sau pe PM, cum preferi.

Modificat de Vizitator
Link către comentariu

E donatie, normal. Iti fac o poza cum ajung acasa, e cea normala, cu baza mica, rotunda - poate gasesti pe net pana atunci.

 

LE: Hai ca am gasit...

220123_x600.jpg220125_x600.jpg

 

A mea e la fel, cu spatele negru, dar buza de pe fata e gri. Prinderea e ca asta

Modificat de Rave
Link către comentariu

Ai reusit sa ii lipesti crapatura? Stiu ca tot cadea...

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!