Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

Avand in vedere ca e vorba de o bere, n-ar fi rau sa incerce, poate informatiile nu sunt 100% corecte

Link către comentariu

As da si eu o corona rece :D  Dar la mine cred ca sunt sanse si mai putine sa se potriveasca.

:icon_thumleft:  4 the new shifter!

Link către comentariu

Deci voi nu ati tras nici o invataminte din ce am spus eu.

 

Eu am schimbat maciulia de pe masina mea pentru ca ea era identica cu cea de pe Polo 9N3 - vechea mea masina pe care am avut-o inainte de Maur. Iar eu acum pe masina am o maciulie de Golf VI. Punand niste semne de egalitate eu cred ca rezulta ca maciulia lu' Rave merge pe Polo 9N3.

Si am o presimtire ca ar merge si pe Golf IV.

Link către comentariu

Nu merge pe G4,nu merge :)))

 

Dun,am uitat ca ai avut 9n3 si nu stiam ca e aceeasi cu cea de pe 9N3.My bad.

Link către comentariu

Pun la rece berea?

As incerca, daca nu se potriveste poate se adapteaza...

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Cand vrei imi dai un semn si treci pe la mine sa o iei. Sau peste doua saptamani putem sa ne intalnim undeva :) 

Pana atunci cauta pe net sa vezi daca a facut cineva cu Golf IV trecerea la un schimbator de Golf V sau VI, sa nu faci drumul degeaba...

Link către comentariu

ok, sa imi lasi un pm cu detalii (adresa, nr de tel)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Daca tot e la moda, Dacia style incoming:

 

post-12783-0-65087800-1371728815_thumb.j

 

Daca-mi zice cineva care e becul original dintre cele doua ii dau o bere/suc/apa/cafea la prima intalnire :P

Cam asa arata becurile unul langa celalalt, Sylvania vs Nokya:

 

post-12783-0-33608900-1371728810_thumb.j

 

Si asa arata stins:

 

post-12783-0-60480800-1371728808_thumb.j

 

Ziua nu e asa mare diferenta intre ele:

 

post-12783-0-27461000-1371728813_thumb.j     post-12783-0-32434200-1371728814_thumb.j

 

Acum sa vedem noaptea cum se vad (pentru ca oricum le folosesc doar pentru cornering) sau la prima ceata mai serioasa :o Diferenta mare nu cred ca o sa fie pentru ca lumina e apropiata de cea a halogenelor. Daca aveam xenon sau niste halogene mai "albe" cred ca se vedea mai bine diferenta.

 

Si da, masina e inca pe suspensia stoc si jante de tabla. Cred ca am cea mai retrofitata masina care sade pe table ;)

 

LE: Din pacate am gasit un piciorus de la o grila rupt, nu cred ca l-am rupt eu acum, asa ca o sa trebuiasca inlocuita. Nu sunt sanse sa pice de acolo dar pentru linistea mea sufleteasca o sa o schimb cand ma intorc din concediu. :(

Modificat de Rave
Link către comentariu

Poate schimbi masina cu totul cand te intorci :D

Cel din stanga pare ca are sistemul de prindere mai oem-ish.

Link către comentariu

Stanga nokya , dreapta oem(invers decat pozitia in cutie) evident..

Grila este vreo 250 ron dar iti dau un pont ..poti cumpara grila fara ornament(se poate muta de pe cea veche).
Daca vrei cum se vede contrastul cu xenon ne intalnim intr-o zi..eu le am de vreo 6 luni.

Modificat de TDR
Link către comentariu

Pt ca este mai clean..arat ciudat in opinia mea sa fie stins proiectorul si sticla sa fie galbena plus ca nu mai ai contrast intre cel stins si cel aprins.

Link către comentariu

Pai daca tot le ai de ceva vreme (banuiesc ca te referi la becuri galbene, nu la xenoane), fa-le un mic review sa stiu la ce sa ma astept de la ele.

Si de ce nu folie... nu stiu! :) Imi place ca masina pare 100% stoc si 90% TL de afara, insa sub blana de oita... ;)

Link către comentariu

SI xenoanele le am de ceva timp, despre nokya-uri ce sa iti zic..sunt mai galbene sesizabil decat cele stock, foarte ok pe ceata, se incing destul de tare dar pana acum nu au crapat.

Modificat de TDR
Link către comentariu

Use that shift knoooooob   :lol:

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu

Departe de permis!!!!poate ajungi maine pe la jr,daca nu bagi o plaja pe undeva...welcome back!

Brgds

Link către comentariu

Aha, am uitat. Vârsta. Sau a trecut așa de mult timp :soothe[1]:

 

Adevărul e că deși nu prea merg cine știe ce, ar fi rău tare să știu că n-am permis 3 luni.

Link către comentariu

Hai ca n-au fost 3, au fost doar 2, dar au parut ca 2 ani... :(

Daca nu plec din Bucuresti ne vedem maine la Jr! 12, da?

Link către comentariu

Cred ca maine dau o fuga pana la munte, daca tot pot... :) Asa ca daca tot nu mai ajung la intalnire, poate facem o spontana pe seara, sau de ce nu Luni.

Pana atunci 2 poze cu becurile:

 

post-12783-0-80660800-1371932587_thumb.j     post-12783-0-10565900-1371932588_thumb.j

 

Atat cat le-am aprins (pentru ca nu merg cu ele aprinse) pot sa spun ca le vad. Inainte nu eram cine stie ce multumit de ele, acum insa sunt mai interesante.

Nu sunt atat de galbene pe cat credeam, ceea ce e bine pentru ca nu vroiam atentie nedorita ca se aprinde cornering-ul prea galben, dar atat cat sunt aprinse pot sa spun ca vad mai bine, inainte proiectoarele luminau putin bordurile si... cam atat.

 

Ifonul nu prea vrea sa prinda culoarea in poze (desi se vede in cele de mai sus) dar ca idee cam asa se vad (nu atat de puternice):

 

post-12783-0-41079300-1371932588_thumb.j

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!