Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

Mai mult ca sigur ca usa de la sofer, ai o placuta neagra :) dar alea sunt valorile maxime....

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Ma refer la greutatea scrisa fix pe acea placuta. Eu sunt la munca acum si masina e acasa... :(

Link către comentariu

Nu puteati sa va luati voi primii arcurile ?:))

Link către comentariu

Nu te opreste nimeni sa le iei pe cele corecte de data asta... :P

LE: Tot ce-am gasit e ca Golful VII 1.2 TSI are 920 Kg pa fata, dar asta e mai usor ca VI-le... :(

Modificat de Rave
Link către comentariu

Eu acum vand, nu mai cumpar :p Ajungi acasa si te uiti la masina. Deasupra pragului pe partea soferului e sticker-ul. Alea sunt valorile maxime admise pe punti.

Ps: comandati-le singur!

Link către comentariu

Da, o sa le iau singur. E 22 de euro transportul de pe Ahw, pe VW-Zubehor nu m-am uitat, banuiesc ca tot cam atat e.

Ziceam ca, doar pentru ca le-ai dat p-astea jos nu inseamna ca nu le poti comanda pe cele bune :D Chiar asa nu ti-au placut deloc, nu crezi ca merita banii?

 

Serban, nu le mai vand deocamdata, cel putin nu pana nu ma hotarasc ce fac cu masina, daca o pasterz sau nu. Cand o sa ma intorc din concediu, adica prin August, o sa vad ce si cum fac...

Link către comentariu

Inseamna ca eu am 950? Sau tot 990? Ma gandesc ca a existat si 1.4 si 1.6 MPI pe platforma asta care sunt considerabil mai usoare, fiind ambele aspirate...

Link către comentariu

L-am gasit!!! Si e mai ieftin decat credeam! Asa ca fac un poll, care schimbator credeti ca e mai frumos?

 

Asta:

 

90850529f9d0dead2233bbc742d4ad47_5.jpg

 

Sau asta:

 

interieur-schaltknauf-fahrzeugveredelung

Link către comentariu

Primul e mai ok pentru ca se potriveste cu interiorul. Ce-i drept seamana foarte mult cu cel de pe GTD 6.

Al doilea merge pe GTIuri.

 

Totusi e nevoie de ceva munca pt ca nu e plug&play.

Link către comentariu

Eu ma refeream la ele doar ca forma, pentru al doilea as astepta sa apara cel de Golf VII GTD pe undeva, care vine in locul accentelor rosii cu unele gri.

Asa ca ignoram cusaturile rosii si le imaginam gri. :p

Cat despre potrivit, ambele sunt de Golf VII asa ca trebuie data nuca jos (eventual cu tot cu piele) si mutata pe rama de Golf VI. Nu e atat de greu.

Link către comentariu

Pai mutarea a facut-o Dun si in afara de cateva degete julite/intepate de clemele metalice care prind pielea de rama,nu a patit nimic,iar rezultatul a fost perfect.

Link către comentariu

Daca ma gandesc la GTI-ul pe care ai vrea sa il conduci ... as zice ca al doilea este cel pe care trebuie sa il cumperi.

Daca ma gandesc, insa, la interiorul de GTD, clar al doilea nu are ce cauta acolo.

 

Personal mi l-as dori in masina pe primul. Este mai discret. Si mai stilat. Al doilea are o atitudine cam necioplita pentru mine.

Modificarile implicate ... o sa iti aduca aminte orele de lucru manual de la scoala. Iti trebuie o surubelnita "minus" mica ca sa desfaci clemele si un cleste cu botul lung ca sa le strangi la loc. Cat priveste perfectiunea ... asta tine de felul de a percepe lucrurile al fiecaruia.

Link către comentariu

Al 2lea clar!!!!!!!!

Link către comentariu

Hmm, nu stiu ce sa zic. Vroiam intr-o perioada dar acum cred ca o sa raman la OEM. Banuiesc ca nu te referi la una noua, nu?

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Link către comentariu

Noua! Nu cred ca gasesti second..

SosoASD o vindea pe-a lui intr-o perioada. Vorbisem sa ma vad cu el, sa il scap de ea, insa in ziua cu pricina avea telefonul inchis si n-am putut sa dau de el - s-a inteles de la sine ca a picat 'tranzactia' :)

Daca vrei second, vorbeste cu el, desi ....nu stiu ce sa zic.

Si nuca in sine nu e bling-bling. Chiar se incadreaza destul de bine intr-un interior OEM. Iar daca iei una neagra.. :winter:

Modificat de Araym
Link către comentariu

Credeam ca stiai tu ceva de una pe care puteam sa o iau repede :p

Am dat azi comanda de cea sport de Golf VII, nu ce de GTI VII. Cand o sa apara si ce de GTD VII (sau R VII) o sa ma gandesc daca o schimb sau nu, sa vad cat de mult imi place asta.

Acum, jocul de-a asteptatul...

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!