Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

diferit, ca la onamentrul de toba ;)

 

Sa zicem ca la ala inteleg oarecum diferenta de pret. Acolo chiar sunt produse diferite.

Cel de Volkswagen are prindere pe colier, e mai lung asa ca daca te apleci nu se vede ca e pus peste etc. Daca merita lucrurile astea diferenta de bani sau nu ramane la latitudinea fiecaruia, dar macar vorbim de chestii diferite.

 

Cutia de la Skoda e mult mai urata :lol:

 

Daaaa, o sa-mi fie foarte rusine cand o s-o arunc la gunoi. ;)

Vad eu cum pacalesc pe altcineva sa o arunce, sa nu trebuiasca sa traiesc eu cu rusinea...

Link către comentariu

Mersi!!! :p Stiam eu ca ma pot baza pe cineva... 

Link către comentariu
micuzzu_marius

Buna afacere mai ales ca vine pedala de acceleratie cu totul, maine sunt la dealerul Skoda:)) sper sa mearga si pe jetta 6

Link către comentariu

Mersi!!! :P Stiam eu ca ma pot baza pe cineva... 

 

Poți observa și faptul că nu s-a oferit nimeni să facă operațiunea mai ieftin. Eu am dat cel mai mic preț posibil, cam atât de urâtă este :P

 

În altă ordine de idei hai cu ele unde trebuie!!!

Link către comentariu

Buna afacere mai ales ca vine pedala de acceleratie cu totul, maine sunt la dealerul Skoda:)) sper sa mearga si pe jetta 6

 

Poti sa le comanzi de oriunde, nu doar de la reprezentante Skoda.

Vezi ca pretul s-ar putea sa difere putin in functie de adaosul fiecarei reprezentante. La PBN au fost 258 de lei.

 

Poți observa și faptul că nu s-a oferit nimeni să facă operațiunea mai ieftin. Eu am dat cel mai mic preț posibil, cam atât de urâtă este :P

 

În altă ordine de idei hai cu ele unde trebuie!!!

Nu se risca nimeni sa fie vazut cu ea... :( Diseara cred ca le pun pe masina.

Masina o sa mai stea o luna pe bara, dar macar o sa stea cu stil... :D

Link către comentariu

Ai grija cand montezi pedala de acceleratie...sunt 2 locase unde trebuie sa apesi simultan si nu cu prea multa forta si in acelasi timp trebuie sa ridici un pic in sus, altfel risti sa rupi vreun piciorus de plastic la pedala care o ai acum pe masina...cea mai mare bataie de cap mi-a dat-o torxul ala cu care e prinsa pedala...

Link către comentariu

Asteptam poze cu ele montate pe masina.Azi am dat si eu comanda, ms pentru pont !

Link către comentariu

Si am facut-o si p-asta!

 

post-12783-0-44784700-1369161058_thumb.j     post-12783-0-93323300-1369161059_thumb.j

 

Se inserase deja cand am terminat, de fapt cand am ajuns acasa, asa ca poze mai decente din parti. M-am chinuit putin cu cele doua cleme ale pedalei de acceleratie dar le-am dovedit pana la urma.

Am si scos masina la o tura prin parcare ( daca nu ma opreste nimeni e ok, nu? :) ) si s-au comportat cum trebuie pedalele, semn ca le-am pus cum trebuie!

 

Mi-am adus aminte cat am putut sa ma chinui sa le montez pe cele de pe Seat. Cred ca m-am luptat vreo 20 de minute cu ele atunci, astea au intrat atat de repede ca m-am si uitat la ele (intins pe langa masina) sa vad daca stau cum trebuie. Si parca erau si mai frumoase cele de pe Seat...

Cam mi-e doar de masina aia...

 

DSC_2890_small20.jpg     CIMG1378.jpg

 

snap0018.jpg     P9240049.jpg

Link către comentariu

Foarte bine arata. Dar calitatea cum ti se pare? E vreo diferenta fata de cele de VW?

Link către comentariu

Sunt identice, nu are ce sa difere. 

Nice upgrade  :icon_thumleft:

Link către comentariu

Eu n-am observat nicio diferenta nici fata de cele pe care le-am avut pe masina, nici fata de cele mici (frana/ambreiaj) care au cod de VW, nici fata de foot-rest care e VW...

Poate puse in paralel astea si unele pe cod de VW sa se observe ceva, dar sincer... m-as cam mira!

Link către comentariu

Nu are ce sa se observe...sunt identice...chiar daca pretul este mai mic.

 

Bravo...arata foarte bine si ai bifat si pedalele.:)

Link către comentariu

Singura diferenta ii pretul. Sa le calci sanatos ca tare bine arata.

Sent from my GT-I9100

Link către comentariu

Arata foarte bine,bravo!

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Promotia aia cred ca e valabila doar daca iei de pe site.

La reprezentanta mi-au zis pretul intreg, 258 de lei, pe care oricum eram obligat sa-l platesc, eu folosind cardul cadou primit cu ocazia transformarii PBA in PBN. Nu se pot suprapune doua promotii asa ca am ales-o pe cea mai mare, 200 fata de 20 de lei reducere, si am platit diferenta de 58 de lei.

Link către comentariu

La fel am platit si eu, 258 lei, cel de piese mentionand ca pretul de pe site este in limita stocului disponibil, care era deja epuizat.Arata foarte bine pedalele si footrest-ul ! Nice upgrade :)

Link către comentariu

Felicitari pt pedale! Trebuie sa cheltui si eu pe ceva voucher-ul, bine ca mi-ai amintit :p

Link către comentariu

Daca vede/aude cineva ceva despre niste tetiere spate de Golf VI (sa se potriveasca la culoare) spuneti-mi si mie! ;)

Link către comentariu
micuzzu_marius

S a schimbat ceva in comportamentul acceleratiei de cand ai schimbat pedala de gti? Trage mai promt cand accelerezi sau lucruri de genul asta?

Link către comentariu

Clar! Stau bot in bot cu GTI-uri stoc acum, de pe la 220 Km/h incep sa pierd... :(

Bine, serios acum, am apucat sa dau doar o tura de parcare sa verific ca e totul cum trebuie - eu fiind in continuare fara permis - dar nu am simtit nicio diferenta.

Am avut impresia cand am plecat de pe loc ca e ceva mai fasneata, dar pun asta pe seama faptului ca nu am condus o luna, nu pe pedala...

Las si asta aici sa fie vizibil!

Daca vede/aude cineva ceva despre niste tetiere spate de Golf VI (sa se potriveasca la culoare) spuneti-mi si mie! ;)

Link către comentariu

Pai tetierele vechi unde sunt? Le-ai dat cu totul pe cele vechi?

Link către comentariu
vali_devill

Radem,glumim,dar pedalele de gti vin cu ceva caluti! :lol::lol::lol:

Cu scuzele de rigoare,mi-a placut intrebarea!

Rave,keep up the good moods!

Parca doar o luna trebuia sa stai pe bara...sau?!?what happend?

Brgds

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!