Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

Nu ma uit la masini noi. Vreau ceva intre 50 si 100.000 Km, an oarecum decent si pana in 15.000 de euro.

Seria 1 este foarte scumpa la ce ofera - interior sensibil mai mic decat al Golfului, dar motoare slabe, dotari slabute, exterior mare surprinzator de mare pentru cat de mica e la interior.

Un V GTI in stare buna e o varianta dar tot as baga bani in el pentru ca stiu ca se poate si ca trebuie - suspensie, dotari (camera, RCD 510, climatronic nou etc) si nu prea merita.

Mini e oarecum ce caut, unul ca asta suna chiar bine. Dar nu stiu foarte multe despre modelele turbo, as prefera unul mai vechi, cu compresor si pret de achizitie mai mic...

In acelasi timp nu sunt foarte hotarat sa renunt la Golf, mai am de platit leasing pana la sfarsitul anului. Vedem!

Link către comentariu

Pocket rocket acel Mini JCW :icon_thumleft: .

Nu cred ca se poate compara cu un Golf obisnuit din niciun punct de vedere.

 

In caz ca mai vrei totusi un Golf doar de dragul de a mai modifica ceva la el si sa fie totusi ceva mai nou poti sa te uiti dupa 1.4 160cp.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

E si asta o idee. Oricum, am timp sa ma hotarasc daca pastrez sau nu masina, sau daca nu o pastrez ce anume sa caut, o luna.

Timp in care masina o sa stea parcata si eu o sa merg cu metroul...

Link către comentariu

Sa vezi ce-ai sa-ti blestemi zilele...eu cel putin n-as da interiorul de Golf pe cel de Mini...vinde golf-ul si ia un GTI daca n-ai ce face, cu cainele ce faci? Ca in Mini nu mai incape :)

Eu zic sa faci tu un drum la Bavaria si sa iei unul la test drive si dupa aia vezi ce si cum.

My 2 cents!

Link către comentariu

Da, stiu. Spatiul, sau mai mult lipsa lui, e singurul care ma trage inapoi.

Cu cainele am stat in Mini, e ok. Problema o sa apara odata cu copilul, atunci nu o sa mai fie loc.

Link către comentariu

mie mi se pare masina de gagica,fara suparare,e doar o parere si e f mica,bine ca are big ben ul ala in bord,,,de fapt ala mananaca tot spatiu:))glumesc.

si eu sunt de parere ca dc nu mai esti multumit de golf ,treci la bmw sau audi si stiu ca sunt mai scumpe,dar in fond vrei un upgrade iar ala e dat in primul rand de marca.

Link către comentariu
Master_Blaster

Pai omul nu vrea upgrade, azi f clar ce vrea: masina mica de oras sportiva... Iar in categoria asta cam bate vantul poti sa iei ceva de duzina gen Polo, A1, Fabia, Punto etc in versiune sportiva sau mergi pe ceva mai special gen Mini. 

 

Personal si eu as da Golful dar ies mai bine pe o perioada mai lunga pt ca imi place sa am de lucru la ea. 

 

Iar sa fim serios Mini e super masina in categoria ei iar la banii aia o sa iei una si cu ceva dotari. Eu daca ar fi sa-mi iau o alta masina as merge pe ceva extrem gen Lotus Elsie din prima generatie ca sa mi se ia de masina sport.

 

Any way dupa parerea mea Mini Cooper FTW.  :icon_thumleft:

Link către comentariu

nu mai bine faceti un versus? (care apoi va fi inchis pt ca nu e masina VAG :)) )

 

Mini e misto, clar peste Golf. Doar sa te impaci cu spatiul...ia-l si cand se inmulteste familia il schimbi cu ceva mai incapator. Sau 2 masini daca permite bugetul.

Link către comentariu

Nu ma uit la masini noi. Vreau ceva intre 50 si 100.000 Km, an oarecum decent si pana in 15.000 de euro.

Seria 1 este foarte scumpa la ce ofera - interior sensibil mai mic decat al Golfului, dar motoare slabe, dotari slabute, exterior mare surprinzator de mare pentru cat de mica e la interior.

Un V GTI in stare buna e o varianta dar tot as baga bani in el pentru ca stiu ca se poate si ca trebuie - suspensie, dotari (camera, RCD 510, climatronic nou etc) si nu prea merita.

Mini e oarecum ce caut, unul ca asta suna chiar bine. Dar nu stiu foarte multe despre modelele turbo, as prefera unul mai vechi, cu compresor si pret de achizitie mai mic...

In acelasi timp nu sunt foarte hotarat sa renunt la Golf, mai am de platit leasing pana la sfarsitul anului. Vedem!

 

Dacă vrei, caut pe la niște amici mai din vest ceva material pentru un Mini pe la 400cp ;)

 

E una dintre mașinile care-mi place și mie, dar eu am avut numai mașini de gagici, deci explicabil :lol:

Link către comentariu

Numai de gagici nu e un Mini John Cooper Works.

 

Gasesti de mesterit si la ea, dar cred ca la alti bani.

Link către comentariu

Nu te juca cu JCW.:)

Iti rupe spatele. Aia e gandita aproape integral pt circuit. Eu zic sa ramai la un S.

Te sustin daca nu ai nevoie de portbagaj, dar tir cont de ce-ti spun.

Link către comentariu

..si S-ul este destul de rigid , avem o prietena care dupa un drum de 6 ore de condus a descoperit noi muschi pe care nici ea nu credea ca ai are  :10[1]:

Link către comentariu

Este foarte tare Mini Cooper S, si mie imi place foarte mult.

 

Sustin ce zice colegul JUG, Mini JCW este extrem de rigid, am mers foarte putin pasager in JCW, mi-a placut foarte mult, dar nu as merge cu asa ceva in Romania. Daca nu ma insel, avea anvelope 205/40/18.

 

Bafta!

Link către comentariu

Fiecare cu "pasaricile" lui :P

Dar de ce nu incerci sa vinzi masina asa cum e acum, fara "s-o dezmembrezi" degeaba?

Link către comentariu

E foarte posibil sa nu-i dea nimeni banii care merita pe ea, asa se intampla de obicei. Sunt foarte putini care ar da un ban in plus pe dotari.

Link către comentariu

Mai ales ca cine cauta un TL nu cred sa vrea camera sau sa tina cont de grilele cromate.

Link către comentariu

Nu se stie niciodata... incercarea moarte n-are

 

eu am vandut vechea masina si cu car-PC, asa ca...

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

In general sunt putini cei care cauta masini "dotate".

Mai ales Golfuri, majoritatea se uita mai intai la pret si apoi la dotari, pentru cine isi permite sa stea cu masina la vanzare nu e o problema, dar cine vrea sa o dea repede nu prea are noroc.

Oricum, am condus iar un Cooper S si mi-am adus iar aminte ce portbagaj... nu are :) asa ca m-am dezumflat.

Nu stiu inca ce vreau dar am inceput sa trag tare spre a pastra masina, am o luna de stat fara permis in care sa vad exact ce vreau...

Link către comentariu

succes si sper sa iei decizia care sa te multumeasca pe viitor..

eu zic ca mai ai de lucru cu golfuletul...... .si dc nu ai iti faci..e o masina care primeste upgraduri destul de multe.

Link către comentariu

@Ego E de aproape 2 ani faza.

Mi-a ridicat permisul pentru pietoni (discutabil), am facut contestatie pentru ca aveam nevoie de permis atunci fiind prins cu renavarea si am lasat procesul in pace.

L-am amanat odata sa nu raman fara permis in iarna si acum vreo doua saptamani am fost anuntat ca procesul s-a terminat, politia a castigat, si o sa trebuiasca sa ma duc sa predau permisul.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!