Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

Light assist are oglinda speciala? Eu sincer nu stiam ca fost pus si pe Golf 6.

 

Oricum super ca ai luat oglinda cu toate plasticele.

 

A fost si era si stupid de ieftin, cam 100 de euro parca era optiunea. Si e cu totul diferita oglinda:

20130210-184059-6299141951449106103.jpg

 

Daca tot am gasit oglinda aproape completa la pret decent am zis sa o iau acum.

 

Si se si asorteaza cu interiorul  .. :)

O sa razi dar a fost unul dintre motivele pentru care am luat fara Light Assist. In primul rand erau mult mai scumpe, si in al doilea, tot ce am gasit erau gri sau bej.

Trebuia sa astept sa apara una de pe un GTI, sau ceva similar, si nu avea rost...

Link către comentariu

:icon_thumleft: 3 retrofit-uri dintr-o lovitura, oglinda neagra, light assist si senzor de lumina & ploaie.

Sunt curios la ce se leaga si daca mai trebuie schimbat ceva.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Light assist cred e e o dotare cu care poti sa traiesti si daca iti lipseste..

E super ca ai gasit oglinda neagra, se pupa acu' cu interiorul.

Link către comentariu

Cineva interesat de navigatia si scaunele de pe masina mea? :)

Navigatia = 2.400 negociabil (sau 2.300 non-negociabil). Scaunele = scaune stoc Golf VI HL + 2.000 de lei diferenta

LE: Si pachetul de oglinda si plastice care trebuie sa soseasca!

Modificat de Rave
Link către comentariu

Cred ca o sa ma indrept catre un Mini Cooper S. Valabile astea de mai jos!

 

Cineva interesat de navigatia si scaunele de pe masina mea? :)

Navigatia = 2.400 negociabil (sau 2.300 non-negociabil). Scaunele = scaune stoc Golf VI HL + 2.000 de lei diferenta

LE: Si pachetul de oglinda si plastice care trebuie sa soseasca!

Link către comentariu

Super un mini.  :icon_thumleft:  Daca n-ai ganduri de facut copii, merita. Valabil si pentru Polo, daca mai ai vreun gand.

Link către comentariu

E si un gand mai vechi si unul mai nou.

 

Orice as face la masina si oricati bani as baga in ea tot nu o sa ajunga nici pe aproape de un Mini(nu ma refer neaparat la acceleratie, ci mai mult la cum sta pe strada) asa ca de ce sa nu trec la ceva care reprezinta fix ce vreau. O masina micuta, de oras, care sta bine pe strada, cu care pot sa merg mai tare pe curbe, pentru ca asta vreau, si care sa arate si bine.

 

Trebuie sa bag foarte multi bani in Golf sa-l aduc macar aproape de asa ceva si la sfarsit o sa am o masina prea dura pentru mers linistit dar tot nu o sa stea ca un Mini pe curbe si totusi o sa ramana "doar un Golf". Cred ca trebuie sa-mi regandesc necesitatile.

Link către comentariu

Pfff, Mini Cooper? Da, in multimea de Golfuri de pe strada, chiar si cu suspensie si jante mari, un Mini Cooper arata altfel. Totusi, trebuie sa fii pregatit sa faci cateva compromisuri, Mini nu e o masina la fel de practica ca un Golf.

Modificat de cristian
Link către comentariu

Asta incerc sa sustin si eu. CAnd o iei de la 0 ajungi la costuri enorme si tot nu este ce trebuie. De banii aia mai bine iei ceva ce vrei cu adevarat.

Singurul avantaj la upgradeuri e ca dai banii cu taraita. Si sa zicem ca apreciezi altfel ce pui, pentru ca resimti diferetele altfel. Dar... tot nu se ajunge la ideal.

Criteriile pe care le ai tu acum in minte, m-au dus si pe mine la Polo. Asa ca din partea mea, toata sustinerea si gandurile de bine. Cooper-ul S este o masina excelenta. Doar ca nu cari mobila cu ea. Pt aia, exista transport marfa.

Link către comentariu

Sa fie s obligatoriu!te felicit pt gandul asta!hai mai repede cu el,ca imi place masina la nebunie!

Brgds

Link către comentariu

Eu am inteles ca modelele vechi, cele cu compresor nu cele turbo, sunt foarte fiabile. Cred ca o sa ma indrept spre unul asa, vedem!

Link către comentariu

Daca nu te deranjeaza spatiul foarte limitat si faptul ca este o masina foarte rigida go for it !

Link către comentariu

Uita-te putin si la BMW seria 1 varianta coupe dar cu portbagaj, gen M1, care arata foarte bine. Iar varianta de motorizare 120i de 170 cp se poate compara fara probleme cu Mini Cooper S, care are un minus greutatea caroseriei foarte mare.

Link către comentariu

Ce preț ar avea opțiunile astea?

Eu printre altele am pus pe listă și GTI. Ar fi o alternativă interesantă la Mini. Poate chiar și un Polo. Ba chiar m-am uitat serios și la acea Ibiza TDI. Se mișcă incredibil.

Mini știu că avea un plus la prețul mai mic, dar pare un drum închis și cum spuneam, am aflat că sunt probleme. Așa mașina e foarte simpatică.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!