Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

am schimbat eu doar lamelele OEM (gumele) azi. le-am cumparat de la un magazin cod. 1k0955429b. 1 buc-25lei. si vin si cu 2 capacele. nu merita sa cumperi stergatoare noi daca arata bine. schimbi doar gumele si le scurtezi cu un catar la ce dimensiune vrei. pe spate nu am gasit doar guma trebuie luat stergatorul cu totul si mi-a zis ca costa in jur de 40 lei OEM sau bosch 35 lei

Modificat de andvav86
Link către comentariu

Fix pe topicul tau ma uitam. :)

Mersi de cod, o sa ma duc sa iau si eu. Se schimba greu?

 

LE: Am gasit si codul 1Q1998002 pentru stergatoare. Are cineva idee cat costa?

Modificat de Rave
Link către comentariu

se schimba ff usor. scoti un capacel din capatul stergatorului si tragi guma veche si o bagi pe cea noua apoi o tai la dimensiunea dorita. in caz ca crapi acel capacel cand il scoti afara din capatul stergatorului, lamela cand o cumperi vin si cu 2 capacele de rezerva. la reprezentanta mi-a cerut pt 2 cauciucuri 75 de lei iar la un magazin din orasul unde locuiesc aceasi piesa OEM 50 de lei pt 2 buc

Modificat de andvav86
Link către comentariu

De azi am trecut la interior de Golf VI GTD.

 

8557334518_a92a2fddc2_b.jpg       8556222823_1888c9cc3a_b.jpg

 

8557335114_1db3986626_b.jpg

 

Sertarele si manerele cu tot cu inserturile "tsi" le-am luat de pe scaunele mele (care au iesit la vanzare aici).

Odata cu interiorul am luat si plafonul negru cu tot cu plasticele aferente dar ma mai gandesc daca il montez si pe acela sau nu.

 

Si o poza cu diferenta dintre scaune:

 

8557331572_78b9e3c562_b.jpg

Modificat de Rave
Link către comentariu

Momentan sunt jegoase asa ca trebuie spalate dar prima impresie e de bine. Chiar te tin bine pe loc!

Despre plafon... mi-e sa nu fie prea inchisa masina dupa (lasand la o parte ca e o modalitate de a mai recupera din investitie... :) )

 

Ma mai gandesc....

Link către comentariu

Nici nu ai idee cat de placut este interiorul, in intregime negru...

Link către comentariu

Arata foarte bine scaunele. Si eu sunt de parere sa iti pui plafon negru..Mie imi place mult plafonul negru pe care il am la GTI.Ziceai ca ai si plasticele aferente..te refereai la lampile de sub parasolare si la plafoniere? ca si alea ar trebui sa fie asortate! Sa le stapanesti sanatos!

Link către comentariu

Plafoniere, lampi, manere, si mai ales stalpii. Eu am toate ornamentele astea gri. Imi lipsesc doar stalpii spate, de la portbagaj, pe care o sa-i mai caute baiatul ala.

Link către comentariu

Mersi, mersi! :)

Scaunele fata se dau cel mai usor jos, sunt prinse in 4 suruburi mari. Si mai trebuie desfacute mufele de airbag/centuri/incalzire etc.

Link către comentariu

super...merem la spontana la spalatorie...brgds

Link către comentariu

Merem, perem, capsunem! :))

Modificat de Rave
Link către comentariu
andrei.toledo

Frumos interior !
Felicitari , eu as monta si plafonul :)

Link către comentariu

Sa stai conformabil !...  ;)

Cat despre plafon, cred ca mai bine nu, stalpii banuiesc ca sunt gri deschis

Link către comentariu

Mersi, mersi! :)

Scaunele fata se dau cel mai usor jos, sunt prinse in 4 suruburi mari. Si mai trebuie desfacute mufele de airbag/centuri/incalzire etc.

 

Mulțumesc. Trebuie să le dau și eu jos, să curăț mașina mai bine.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!