Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

Si ce? Se pot umple sau se pot lua 4 senzori cu 10 euro si se lasa acolo fara sa functioneze.

Si daca o sa vrea vreodata proprietarul trage si cablul + centrala si are si senzori originali functionali.

Sent via RCD 510

Link către comentariu
Link către comentariu

In plus e si vopsita in culoarea masinii, asta inseamna aproape 100euro economisiti pe vopsea.

Link către comentariu

Da, daca nu se zgarie pe drum. Mie spre exemplu mi-au zgariat eleronul si era invelit bine.

Link către comentariu

Foarte bun pretul!

Bara e cam 200, difuzorul alta suta, reflectoarele si capacelul de tractare fac peste 50, si asta fara vopsire...

Din pacate nu am bani acum de ea, nici la Alex nu am ajuns sa-i dau banii... poate alta data!

Link către comentariu

Mda... Si CLA-ul este absolut perfect (din punctul meu de vedere).

Daaaaaaar vorbim de o masina care costa de doua ori mai mult decat a fost Golful...

Link către comentariu

Dap. In vara o sa fac un concediu de vreo 3 saptamani prin Europa si o sa am nevoie de un GPS.

 

Am avut experienta cu unul portabil si nu a fost placut - cabluri peste tot, pune-l in geam, ia-l din geam, sterge geamul sa nu ramana urme sa sparga cineva masina, ecran mic bla bla

RNS-ul e mereu in bord, ecran decent, nu il scot ascund, hartile au ajuns sa fie la fel de bune asa ca... e cea mai simpla si convenabila solutie pentru cine are nevoie de un GPS.

 

Nu e cea mai convenabila avand in vedere pretul, dar... oricum trebuia sa-mi cumpar un GPS. Decat sa dau 200 de euro pe un GPS decent mai bine mai pun 100 si dau diferenta pentru un RNS...

Link către comentariu

Momentan este rezervat in vederea unui schimb cu un RNS ver. F.

Scuze Razvan, acum mi-am adus aminte ca si tu ziceai ca l-ai vrea... :(

Link către comentariu

Nu puteati sa schimbati intre voi si apoi tu sa il dai pe cel al lui Razvan ?

De obicei este subevaluat RCD510 la schimb, mai ales cel cu mufa pt camera care nu este asa de cautat.

 

Cu proiectul .:R exterior ce se mai aude? :(

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Pai... cine il ia de la mine il ia pentru intrarea video si pentru ca nu are nevoie de navigatie. :(

 

Bara de R e platita, Alex zicea ca nu trebuie vopsita pentru ca e in stare buna, eu nu am apucat sa o vad inca.

Or sa vina si grile incet-incet, nevoia de a trece la RNS m-a dat putin in spate.

 

Oricum nu are ce cauta bara pe masina fara jante si arcuri, asa ca nu ma grabesc.

Mai e si concediul asta care mananca foarte multi bani, asa ca o sa mai astepte...

Link către comentariu

Bravo bravo, cred ca eşti printre putinii câte vor suspensie si jante înainte de body kit.:(

Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Pe mine ma bate gandul sa imi iau B14, asa ca daca esti interesat de suspensie, putem discuta.:)

Link către comentariu

In primul rand la 1.2 difera suspensia fata de 1.4, 2.0, etc. Amortizoarele sunt de 50mm, iar la restul de 55mm. Trebuie schimbate multe chestii pe acolo, fuzete, portfuzete, etrieri = $$

 

 

+1 pt jante si suspensie inainte de bodykit. Un Golf simplu poate sa arate bine lasat cum trebuie si cu jante. In schimb bodykit de R cu jante de 15" si suspensie stock  :nono:

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

O sa cumperi RNS-ul cu tot cu antena? Sau antena o cumperi separat? Sunt curios unde instalezi antena....

Link către comentariu

Pe mine ma bate gandul sa imi iau B14, asa ca daca esti interesat de suspensie, putem discuta. :)

 

Suna interesant dar nu cred ca merge. Parca amortizoarele spate erau altfel la AWD.

 

Nu difera FWD fata de AWD?

 

 

In primul rand la 1.2 difera suspensia fata de 1.4, 2.0, etc. Amortizoarele sunt de 50mm, iar la restul de 55mm. Trebuie schimbate multe chestii pe acolo, fuzete, portfuzete, etrieri = $$

 

 

+1 pt jante si suspensie inainte de bodykit. Un Golf simplu poate sa arate bine lasat cum trebuie si cu jante. In schimb bodykit de R cu jante de 15" si suspensie stock  :nono:

 

Oricum vreau sa trec la jantele de GTI asa ca o sa trebuiasca sa schimb fuzetele si asta inseamna si amortizoare...

 

O sa cumperi RNS-ul cu tot cu antena? Sau antena o cumperi separat? Sunt curios unde instalezi antena....

 

Cred ca da, mai mult ca sigur o sa pun antena sub bord, acolo unde se pune de obicei.

Nu o sa gauresc plafonul sa pun antena OEM ...

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!