Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

Nasoala faza cu bara, ciudat ca a sarit vopseaua. La mine e f rezistenta desi am pocnit-o urat si vopseau e f crapata in unele locuri nu a sarit, pana acum.

Daca stau sa ma gandesc bara de r-line e chiar mai aratoasa ca aia de gti/d pe care mi-ai vandut-o. Dar eu raman la look-ul de GTI modificat, fara faguri, e mai unic.

Pai si dc ai mai dat banii pe tip-ul cromat daca in cateva luni vrei sa schimbi bara cu totul.

Modificat de Master_Blaster
Link către comentariu

Sincer, daca as putea, pe masina mea ar sta bara de GTD.

Dar nu o sa vina la linie cu bara fata si cu pragurile ceea ce mi-ar sta pe cap mereu. Asa ca vrand-nevrand imi trebuie bara de R-Line.

Ornamentul de la evacuare a fost 60 de lei, daca tot am avut ocazia... Arata si masina mai bine cateva luni pana il schimb.

Link către comentariu

Eu as vrea sa fac o combinatie mai ciudata..

Bara fata GTD

Bara spate R-line

Praguri R20/R-line

Link către comentariu

Faza nasoala e ca bara de GTD vine mai sus decat pragurile si bara de R, pe mine m-ar deranja grav lucrul asta dar eu sunt mai nebun :P.

Bara de Ed.35 vine la linie cu ele dar se gaseste destul de greu...

Alta poza gasita prin cele de la intalnire

img8673e.jpg

Link către comentariu

Frumoasa poza cu Candy weiss-uri, trebuia sa vin si eu. :( Ca sunt tare curios cum arata a mea (fara proiectoare) comparativ cu astea, asa side by side.

Link către comentariu

Am gasit eu bara de ed35, nu mai stiu din ce tara, cerea omu' pe ea 500€

Daca era completa atunci pretul e decent... Pe acolo pe undeva ajuge bara cu toate grilele, din pacate :(

Frumoasa poza cu Candy weiss-uri, trebuia sa vin si eu. :( Ca sunt tare curios cum arata a mea (fara proiectoare) comparativ cu astea, asa side by side.

Mai bine arata, mult, mult mai bine. Suspensia aia face minuni :D

Modificat de Rave
Link către comentariu

Bara de GTD iti permite pragurile de gtd :P. Cu pragurile de R si bara de R-line+ toate adaptarile cred ca iesi la un pret prea mare ca sa merite. Wait for casco.

Link către comentariu

Eu zic sa mergi pe prima varianta: fata de R/praguri R si bara spate R-line cu tipsuri pe stanga.

Ideea este ca trebuie si jante mari...macar 18"

Spor!

Link către comentariu

Wait for casco.

No way! Bara fata am promis ca o iau, trebuie sa o platesc. Nu e frumos sa dau inapoi si nici nu vreau. Nu pot sa spun ca-mi place sa-mi busesc masina...

Eu zic sa mergi pe prima varianta: fata de R/praguri R si bara spate R-line cu tipsuri pe stanga.

Will do! :)

Link către comentariu

Nu bara fata, ci pt cea din spate ziceam. Evident ca nu cred ca vrea cineva sa fie busit din spate, senzatia este foarte neplacuta.

Banuiesc ca cea din fata era pusa la vanzare pe forum de Alex

Link către comentariu

Vad eu ce fac cu bara spate. Sunt destule pe Ebay de vanzare, cred ca de acolo o sa iau.

Decat sa dau 500 de lei fransiza la Casco si apoi sa platesc si diferenta de pret a pieselor prefer sa o cumpar direct.

Bara fata este cea de la Alex. O vazusem de ceva vreme dar nu prea vroiam sa fac pasul asta, chiar am si sfatuit pe cineva sa nu o cumpere deoarece costa foarte mult piesele pentru a o face completa.

Si pana la urma tot eu nu mi-am ascultat sfatul... Incet, incet, iau grilele si o urc pe masina.

Praguri cred ca o sa iau replici. Sunt foarte, foarte scumpe cele originale si nici nu se gasesc second, asa ca... :( Mai e pana atunci, oricum!

Link către comentariu

am gasit si eu praguri, replici din plastic, 130e setul. da' nu sunt sigur, nu stiu cat de bune sunt..

Link către comentariu

Link?

Nu arata rau nici cu niste jante de 17" si lasata cu 45mm

IMG_1016.jpg

Pragurile sunt Votex.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Originale? Vreo 300 de euro parca.

Daca fac si masina mea sa arate asa ma declar multumit :P

Link către comentariu

Chiar acum ma uitam la preturile celor Votex...

1.800 de lei pragurile. Si cele de R tot pe la pretul asta sunt. :(

Si o poza gasita pe Facebook. Multumiri fotografului! :)

post-12783-0-10547400-1359447627_thumb.j

Link către comentariu

Eu zic sa te potolesti cu bara de R, cu banii pe care ai sa-i dai pe ea ai putea sa faci toata masina R-line si sa pleci si vreo saptamana la munte.

Cere un deviz cu toate piesele la PBN si dupa aceea ia o decizie.

Bara de la Alex e cheala, gandeste-te ca fiecare grila e in jur de 800 Ron si ai 3, DRL-uri tot pe acolo, iti mai trebuie 2 spoilere inferioare care sunt si alea cam 700 de ron bucata.

Vrei sa-ti mearga DRL-urile iti trebuie alt BCM + cablaj si nu stiu daca poate fi codat in varianta halogen + DRL(inca 500 euro)

Dupa ce ai toate piesele trebuie vopsita si montata si uite asa ajungi lejer pe la 2000 de euro...

Cu pragurile de R te ajut eu sa le iei la un pret ok.

Modificat de kadettro
Link către comentariu

Da, stiu! :(

O sa iau bara spate si pragurile apoi, incet-incet, o sa completez si bara fata.

Vorbeam si cu Alex si avea dreptate, pot sa pun bara si fara DRL-uri initial fara sa arate foarte ciudat, pentru cine nu stie cum ar trebui sa arate.

Cred ca am demonstrat pana acum ca nu ma grabesc si ca pot sa ma misc incet cu modificarile. Nu vreau sa repet greseala pe care am mai facut-o, sa fac totul repede si apoi sa ma plictisesc de masina. :D

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!