Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

...sa vad daca se poate decupa plasticul ala cat sa se poata prinde a doua lampa...

Sigur se poate.

Nu stiu exact cum e la Golf, insa e posibil ca trimul din stanga sa aiba niste "fante" de aerisire. Daca fixezi lampa , lumina o sa "iasa" si prin fantele alea, ceea ce pt. mine a fost deranjant. A trebuit sa pun un capac peste lampa. Lampa am legat-o in paralel, cu cablaj tras pe langa stalpul C, pe sub mocheta din portbagaj pana la lampa din fabrica.

Daca la tine nu exista "sparturi" in plasticul ala, nu citi ce am scris mai sus :)

Uite si cateva poze..

post-6090-0-37548100-1359187390_thumb.jp

post-6090-0-25656700-1359187413_thumb.jp

post-6090-0-89734300-1359187436_thumb.jp

Link către comentariu

M-am uitat si eu mai atent la ele.

Cel din stanga e identic cu cel din dreapta, asa ca daca se taie 2-3 grile lampa ar trebui sa intre perfect. Sper sa stea bine si sa nu se miste, o sa vad eu.

Cablul e usor de tras de la cealalta lampa. :)

post-12783-0-96995100-1359207222_thumb.j post-12783-0-47198400-1359207223_thumb.j post-12783-0-90619500-1359207223_thumb.j post-12783-0-23123300-1359207224_thumb.j

Link către comentariu

Daca tot am inceput ziua bine-dispus mi-a fost stricata tot de dimineata. Cand am ajuns la spalatorie, mai exact, unde am vazut asta:

img3225sk.jpgimg3228di.jpg

Nu as putea spune ca stiu de unde / de ce a sarit vopseaua dar nici nu ma afecteaza atat de rau.

Planuiam sa schimb bara spate asa ca asta e doar un motiv sa o schimb mai repede...

Si daca tot eram la capitolul poze, am facut si una in care se vede mai bine ornamentul de la evacuare:

img3232ch.jpgimg3244bx.jpg

Si pentru ca nu am plecat cu mana goala de la intalnirea de azi (si am avut noroc sa mai gasesc un sticker alb pe masina lui Voinea...)

img3245m.jpgimg3246u.jpg

Link către comentariu

Eu zic ca rezolvi problema, local, cu un spray... acum doar n-o sa vopsesti toata bara doar pentru acel loc ;)

Link către comentariu

Nu, nu, chiar o schimb! :D Nu intr-o saptamana - doua, dar pana in vara vreau sa am alta bara.

R-line ftw!!!

:icon_thumleft:

LE: Bara a mai fost vopsita acum un an si jumatate, sau mai mult, cand a fost atinsa.

De fapt nu stiu daca a fost vopsita sau schimbata, cred ca doar vopsita, ca era zgaraiata intr-un colt. Oricum, garantie nu are.

O s-o las asa, nu vreau sa ma complic cu spray-uri. Prefer sa se vada o bucata de vopsea sarita decat sa se vada o bucata reparata pe genunchi / o pata de culoare diferita.

Modificat de Rave
Link către comentariu

Atunci se explica..asa am patit si eu cu toyota vopsita la reprezentanta,se exfolia extrem de usor.Daca cumperi alta cauta un vopsitor particular,in reprezentante sunt multi care isi fac mana pe masinile clientilor drept cobai si pe urma dupa ce invata pleaca sa isi faca atelier.

In ce atelier a fost vopsita ?

Link către comentariu

PBN :(

@Gabi - Bara fata e de R dar ma mai gandesc daca o montez sau nu. Nu vreau sa para masina chiar o copie de R...

Planul momentan e:

bara fata - R

praguri - R

bara spate - R-Line - evacuare laterala

Cealalta varianta e:

bara fata - R-Line

praguri - R

bara spate - R - evacuare centrala

Link către comentariu

Îmi place acea evacuare din prima imagine. Ar fi destul de rară, nu?

Și fața de R este mult mai agresivă, iar o chestie care-mi place.

Deci varianta 1 pentru mine. Dar probabil e și cea mai scumpă.

Link către comentariu

Poate o faci asa:IMG_6315.jpg

Cele mai afurisite sunt pragurile de R care au un pret nesimtit de mare :( .

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Spre aia tind si eu. Bara fata de R este geniala, ma uitam azi ca prostul la masina lui JUG.

golf6r2011.jpg

In acelasi timp, nici nu vreau sa para masina un R adevarat, pentru ca nu poate nici jumatate din ce poate un R. Asa ca bara spate de R-Line ar trebui sa fie destul de cuminte si sa faca destul de clar mesajul "Asta NU e un R..."

vw-golf-vi-r-line-12579-42741.jpg

Link către comentariu

Pff.. Si eu cautam disperat o bara R-line.. Daca mai faci rost sunt interesat.

Modificat de prunaionutz
Link către comentariu

+1 pt bara spate de R-line. Group buy? :))

Din pacate toate pe care le-am vazut vin cu gauri pt senzori de parcare.

Link către comentariu

Ma bag la un group buy prin primavara, daca se poate.. Momentan am gaurit bugetul cu un volan :))

Link către comentariu

Nu am bara de R-Line, am o bara fata de R "rezervata", adica trebuie sa ma duc sa o platesc saptamana asta.

Apoi ma apuc sa caut o bara spate pe care o s-o schimb prima, daca tot a sarit vopseaua de pe asta a mea...

Si trebuie sa modific si evacuare, sa pun doua iesiri cu tips-uri lucioase negre. :D

golf-7-t2ec16zhjgke9no8ik0vbqk8bytnpq-60_12-big.jpgvolkswagen-golf7-accessories-1.jpg

Modificat de Rave
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!