Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

Maine iti pun o poza cu a mea,la fel joi o spalasem si eu inainte sa ne vedem la spontana,acum e de 2 ori mai murdara decat a ta :)))

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu

degeaba sunt oem

O sa razi, dar astea se vad mai albastre in poze decat cele pe care le-am avut inainte :)) Desi in realitate sunt la fel...

acum e de 2 ori mai murdara decat a ta

Da, dar macar tu mai iesi din oras, eu doar m-am fatait ici si colo prin oras... De-abia astept sa vina vara. :(

Link către comentariu

Da,ce-i drept am facut azi vreo 80 extraurban si de aceea s-a cam dublat cantitatea de dirt :)) Dar inainte sa plec era tot cam ca a ta....Si eu de-abia astept sa vina caldura si sa o pot spala @ home :D

Link către comentariu

se murdareste imediat cum merci peste 30kmh pe drumuri ude. si cum peste tot numai asa gasesti, e de inteles.

ce inseamna spalare scumpa? mai ales iarna nu merita mai mult de un jet sa dai jegul jos...

cu ledurile, daca reglezi white balance (majoritatea telef noi au functia asta) vor arata si in poze cum sunt in realitate

Link către comentariu

Am spalat-o la AFI, jos in parcare, Pachetul Nustiucum. 57 de lei int-ext cu degresare, curatat tapiterie, parfumat(desi nu mi-a placut neaparat) etc.

Ce-i drept arata bine cand au terminat...!

O spal pentru ca nu-mi place sa las sarea - sau ce altceva mai arunca astia pe strazi - pe masina mai mult de doua saptamani.

Link către comentariu

Si am scapat si de becul galben din bord. Acum vine perioada nasoala de tocit placute ca sa tina iar frana... :(

Link către comentariu

La asta m-am gandit si eu. O sa mai fac ceva drumuri zilele astea sa se aseze placutele cum trebuie pe discuri.

M-a mirat ca placutele spate erau la jumate, cele fata erau chiar foarte subtirele. Trebuie sa invat sa folosesc frana mai putin... :)

Link către comentariu

Sa le tocesti fara probleme :) In maxim 350 de km se aseaza, fugi putin pe a2 si pune niste frane liniare nu brutale

Link către comentariu

Ar trebui sa ma duc maine pana in Ploiesti, o sa le tocesc putin pe DN1. Ar trebui sa fie suficient, cel putin pentru ITP...

Link către comentariu

Si am scapat si de becul galben din bord. Acum vine perioada nasoala de tocit placute ca sa tina iar frana... :(

cum? ca la mine nici acum nu s-a stins.. :mellow:

Link către comentariu

Se referea la martorul pt placute uzate. Tu cred ca te referi la cel cu luminile de la placuta de inmatriculare.

Link către comentariu

Mda, aia e masina... Ma bucur sa vad ca are 30.000 Km desi a plecat de la Radu cu peste 45.000 Km... Asta e povestea ei.

Modificat de Rave
Link către comentariu

Mda,minte cu nerusinare dar are ditamai crucea in bord..

Cam repede ti s-au dus placutele ,procentual aproximativ cat din km sunt facuti in oras?

Din fabrica tot Ate aveai?

Link către comentariu

In ritmul asta, daca mai ajunge pe la 2-3 baieti de bine, ajunge masina aia la 10.000 de Km...

De cand a aparut becul in bord am crezut ferm ca s-a stricat ceva, s-a rupt un fir, d-astea. Nu-mi venea sa cred ca le-am tocit asa repede.

Dar cand am vazut o placuta fata in mana m-am linistit :)

Nu m-am uitat ce firma erau placutele pe care le-am avut pe masina, din pacate. Eram impresionat de cat de mult se tocisera :).

De cand am luat masina - are 34.000 Km acum - maxim 5.000 Km sunt facuti in afara orasului, restul fiind adunati in minunata noastra capitala. Asa ca e oarecum de inteles ca s-au tocit, eu folosind destul de mult frana...

Link către comentariu

Pe fata eu am brembo, parca. Dar sunt sigur ate sau brembo.

Si la mine sunt tocite franele adica se vede un sant clar si pe disc.

La tine cum sunt discurile?

Link către comentariu

Eu cand am schimbat placutele nu era niciun producator stantat pe placuta. Scria doar audi, Vw.

Am vazut ca etrierii sunt ATE.

Link către comentariu

Se simte o margine la discul fata, dar e abia la jumatatea vietii. Mai tin inca pe atat linistit. Dar o sa trebuiasca schimbate la urmatorul schimb de placute, adica peste alti 30 - 35.000 Km :)

Pe spate nu se simte nimic, dar are niste irizatii ciudate si se simt niste santuri care pleaca dinspre dinspre butuc spre marginea discului. Cred ca e de la stat cu frana cu mana trasa, nu stiu.

Masina franeaza bine in orice conditii, asa cu nu ma intereseaza atat de mult spatele.

As vrea sa ma apuc sa strang piesele pentru upgrade-ul franelor, cand o sa fie sa schimb discurile o sa trec direct la cele de GTI daca nu mai devreme.

Link către comentariu

Upgrade-ul la frane de gti e un avantaj clar, si merita daca vrei sa te dai la masina din cand in cand. Doar ca pana atunci trebuie sa renunte si la tablele de 15 ca alea nu or sa mai merarga cu frane de 312.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!