Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

curtea CET SUD cumva?pe langa liceul decebal...?

ma gandeam ca stai prin zona...de asta am intrebat...

La multi ani! :)

Link către comentariu

Vedem ce ajunge si in functie de asta sa stie si restul ce sa comande!

Rave, am ramas dator cu capacele.

Am primit pentru codul 5N0601169 XRW fix 1 (una) bucata capac (desi in poza asta codului ii corespunde un set de 4 capace)

capace_tiguan.jpg

Vorba ta, Rave:

Dracu mai intelege ceva din haosul lor la piese... :))

Asadar am dat pe 1 capac - 78 lei, iar tu pe un set de 4 capace ai dat 143 lei.

Consilierul de la PBN a fost foarte amabil si dupa ce i-am dat codul set-ului tau de capace, a ramas sa-l comande si sa mi-l trimita urmand ca eu sa trimit capacul inapoi si sa achit ramburs diferenta de la 78 lei la 143 lei.

Concluzia:

1. 5N0 601 169 XRW - cod pentru 1 buc capac 5x112 (desi in poza de mai sus se vad 4 in ambalaj) - 78 lei

2. 5N0 071 456 XRW - cod pentru un set de 4 capace cu codul 5N0 601 169 - 143 lei

Culmea e ca eu, de obicei intreb daca pretul este pentru 1 buc sau pentru un set.

Asa a fost sa fie...nimic nu e intamplator :icon_thumleft:

Modificat de danny2012
Link către comentariu

Nu cred ca iti ajung lampile...luni nu se lucreaza la Posta. Si eu astept niste chestii si m-a anuntat tanti de la ghiseu ca ne vedem la anu' :)

Link către comentariu

E clar, luni montezi lampile!

Nu cred ca ajung asa repede. Sunt liberele de anul nou saptamana asta. Mai degraba ma astept sa ajunga joi sau vineri. M-as bucura sa ajunga asa repede...

am dat pe 1 capac - 78 lei, iar tu pe un set de 4 capace ai dat 143 lei.

Asta da prostie... E bine ca s-a rezolvat pana la urma, baietii de la piese sunt foarte ok.

E de tinut minte ca in cazul in care pierd unul mai degraba cumpar alt set, decat unul singur...

Link către comentariu

La Multi Ani si tot ce va doriti va spun si pe cale aceasta. Sa va faca si sa va aduca si sa fie si sa bla bla bla, stiti voi! :))

Link către comentariu

Azi au ajuns, tocmai m-a sunat cineva de la munca. Ma asteptam sa ajunga Vineri sincer sa fiu dar nu pot spune ca aveam ce face cu ele mai devreme :)

Trebuie sa ma duc sa le iau si sa le montez. Si normal ca o sa fac si niste poze cand se face noapte.

Link către comentariu

Buuun, lampile LED originale au ajuns, le-am luat, le-am montat, masina nu am spalat-o... :(

Pentru cine nu stie cum arata...

dsc00307oh.jpgdsc00308qz.jpg

Un lucru interesant este ca ele se livreaza cu doua anulatoare, desi e nevoie de unul singur. Cel putin eu asa am avut pana acum, un singur anulator pe becul din dreapta si nu a dat niciodata eroare. Oricum, pot sa spun ca am unul de rezerva in caz ca se strica celalalt :)

dsc00315el.jpgdsc00318ry.jpg

Pentru cine nu stia, eu pe masina aveam leduri, care aratau asa(o sa-mi cer de pe acum scuze privind calitatea pozelor, aparatul minune e un Sony compact care gandeste cum vrea el...):

dsc00319wa.jpgdsc00325xr.jpg

Se vede destul de prost pentru ca numarul e foarte murdar, este acoperit de sare si mizerie si e mai mult alb decat negru (abia in poze am vazut ca aveam o balta langa cu care puteam sa-l spal... :( )

dsc00326du.jpg

Aici se vede diferenta (mica) dintre leduri. Cel din stanga e OEM si cel din dreapta e AM. Culoarea este identica dar intensitatea difera, cele OEM sunt mai slabute din punctul asta de vedere.

dsc00327ia.jpgdsc00328vb.jpg

Si cu ambele leduri OEM, aproape nicio diferenta fata de cele pe care le aveam, doar putin mai slabute astea, cele pe care le aveam eu erau cele mai decente pe care le-am gasit.

Ledurile pe care le-am avut eu, luate de la Alex (Jaf), sunt cu cate un SMD pe parte(desi practic lumineaza unul singur, unul din ele luminand interiorul lampii :) ) si cele mai albe pe care le-am gasit.

dsc00330c.jpgdsc00331vh.jpg

dsc00332pb.jpgdsc00333qz.jpg

In concluzie, pentru cine vrea leduri OEM sa-si ia de la Alex after market. Sunt aceeasi culoare, in niciun caz prostiile albastre de pe Loganuri si alte masini mai mult sau mai putin cocalarite, si aproape la fel ca intensitate luminoasa, dar de vreo 5 ori mai ieftine...

Link către comentariu

:)) corecta concluzia,pacat ca ai tras-o dupa ce ai dat banii.

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

Macar sa fac si eu un bine pe aici... :))

Si o poza comparativa (nu a mea logic) cu clasicele lampi de numar:

kennzeichenleuchten-vergleich-1-1962014808594930376.jpg

Modificat de Rave
Link către comentariu

Cele OEM raman mai finute, fiind putin mai slabe ca intensitate.

Dar nu merita diferenta de 200 de lei doar pentru asta, banii aia mai bine isi fac loc in altceva...

Link către comentariu

Care e pretul final pentru cele OEM?

Modificat de mede
Link către comentariu

62euro si eu vreau daca sunt OEM...de unde?

Modificat de mede
Link către comentariu

Nuuuu, nici nu ma gandesc.

Le-am luat acum raman pe masina. Era doar un avertisment pentru ceilalti sa stie la ce sa se astepte si o recomandare prietenoasa.

Poate o sa reusesc sa fac si niste poze mai decente...

Link către comentariu

Pe celalalt golf (golf 4) am avut avut led-uri la numarul de inmatriculare si ma tineau cam 2-3 saptamani dupa care se ardeau; becuri luate de pe www.whitexenon.ro. Acum pe golful 6 am vrut sa pun, dar nu a mers ca da eroare. Si daca tot pun vreau obligatoriu OEM.

Singurul lucru care ma mai retine este faptul ca nu stiu cat sunt de legale. Dar din moment ce exista golf 6 din fabrica cu asa ceva nu ar trebui sa am probleme.

Mai astept putin sa vad daca ai probleme cu ele si daca nu, cumpar si eu.

Modificat de mede
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!