Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

:icon_thumleft: sa ii stapanesti sanatos si sa te tintuiasca bine in scaun :))

Sunt curios cum este acum raportat la un 1.4tsi 122/125. Teoretic pe un dyno ar trebui sa fie cam pe la aceleasi valori de 130cai si putin peste cuplul declarat.

Link către comentariu

Cred ca tot pe acolo sunt ambele...

Puterea nu m-a prea interesat, sincer. Eram chiar ok cu puterea stoc a masinii.

Pentru ce trebuie sa faca masina asta, sa ma duca si sa ma aduca de la munca sau cumparaturi - rar concedii sau drumuri mai lungi, chiar se misca decent.

Vroiam in schimb sa urce in ture ceva mai repede si un raspuns mai bun al acceleratiei. Si asta am primit! Si mai mult pe langa asta! :)

Cred ca nu o sa mai vad consumuri sub 10 o perioada :))

Link către comentariu

:icon_thumleft: sa ii stapanesti sanatos si sa te tintuiasca bine in scaun :))

Sunt curios cum este acum raportat la un 1.4tsi 122/125. Teoretic pe un dyno ar trebui sa fie cam pe la aceleasi valori de 130cai si putin peste cuplul declarat.

te referi ca 1.4 scoate mai mult pe dyno decat are declarat?

personal, ma indoiesc ca ar fi asa, desi am citit si eu ce au obtinut altii pe afara.

Link către comentariu

Bravo arata f bine fisa dyno. Asa ceva as vrea si eu, dar la vara, dupa ce schimb si downpipe-ul.

Motorul se simte clar ca e limitat in varianta stock, cand ramane fara suflu brusc in accelerari.

Si as vrea sa ma dai o tura ca sunt tare curios care e senzatia, dar cand se mai usuca prin bucuresti.

Link către comentariu

@Cogdao - Mersi! O sa zambesc muult :P

@Mihnea - dai un semn si ne vedem undeva la o cafea. Mai sunt unele drumuri uscate si acum prin Bucuresti.

Tu, ca ai si admisia si evacuarea schimbata, poti sa te duci la un 1+, 2 nu stiu daca exista pentru motorul asta.

Link către comentariu

Am trecut azi pe la Cristi si XDS e "no go" :(

Dar am profitat de timpul disponibil si am apucat sa montez protectiile de praguri. Nu au iesit chiar perfect-perfect dar sunt multumit :)

56734340104733330704893.jpg70834140104736664037819.jpg70346840104730664038414.jpg

70311140104727330705415.jpg

Link către comentariu

Dau bine protectiile de prag :D.

Optiunea XDS depinde si de centrala sau doar de abs?

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Au fost aproape nimic. Le-a facut Focus, caruia ii multumesc si pe calea asta, fiind un lot special - "once in a lifetime" - pentru ca nu se ocupa cu asa ceva.

@Gabi - In 15 minute sunt pe masina. Daca poti sa lasi fiecare strat sa stea 5 minute sa se lipeasca bine inainte sa dai foaia de transfer jos ies perfect.

Altfel, fiind frig afara, o sa te chinui putin. Pui primul layer la toate usile, fumezi o tigara, dezlipesti foaia de transfer, pui al doilea layer pe toate usile, alta tigara etc :)

Link către comentariu

@flo86gyf - 150 lei, de la bold-sport ;)

@Rave: nu-mi fac probleme cu instalarea, cu timpul e mai greu... acum s-a mai incalzit, nu cred ca sunt probleme. In cazul meu e mai usor, nu am layere ;)

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, in cazul asta in 2 minute ai terminat... Stergi pragul, lipesti, pleci in casa :))

LE: Hai ca in 30 de minute astept poze cu ele montate :P

OT: tic tac :D

Modificat de Rave
Link către comentariu

Nu prea apuc, din pacate, in ultima perioada sa merg destul cu masina cat sa se incalzeasca cum trebuie, dar si cand apuc... :D

Ma simt ca atunci cand am facut soft la 1.9 TDI, este cu totul alta masina decat ce am condus timp de 2 ani...

Si diferenta de cuplu... ce pot sa zic... am plecat cu a 2-a de la semafor din cauza ca nu mi-am dat seama...

Link către comentariu

Bravo...felicitari pentru soft...chiar merita softata orice masina.

Cum sa nu simti diferenta...simt eu din plin la Ibiza mea 1.4 TDI, simt diferenta mare si la A4 tatalui meu pe care l-am softat de curand (+ eliminat DPF)...acolo se simte si mai bine. :D

Link către comentariu

E genial motorasul asta :) desi in ultima vreme tot am consumuri de 10-11 :( Deh, aglomeratie + piciorul meu + soft nu face bine la buzunar...

Camera e... ok sa zicem. Nu se murdareste cine stie ce dar e aburita 99% din timp.

Vad prin ea dar se vede clar ca e aburita... Asta e, mai e putin si scapam de frig si zapada... Think happy thoughts!

Link către comentariu

+1 in privinta "non-murdaririi" ;)

Bogdan stie, i-am arata cum se vede dupa un drum de 70km prin mizeria de sambata trecuta

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!