Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

Rave, in ziua in care l-ai comandat la PBN am intrebat de curiozitate la PBV1 de ala la 143 lei si ghici, il aveau pe stoc, exact la pretul de 143 lei. Poate de aceea "l-a gasit pe asta", ca era pe stoc. Au mai scapat si de stocuri. Nu stiu, zic si eu...Si am si vrut sa-ti zic ca exista si asta la 84 lei (pe atunci, le dadusem mail si pentru asta - gasisem pe vwortex parca codul si poza de mai sus) dar m-am gandit ca ai vrut tu sa-l iei pe cel cu codul asta, ma gandeam ca poate e si vreo diferenta intre ele...Ma simt responsabil ca ai cheltuit 45 lei in plus. Dar promit ca la vara cand da George un suc, eu fac cinste cu inghetata :winter:

Modificat de danny2012
Link către comentariu

Mie mi-a zis ca nu au pe stoc si ca trebuie sa faca comanda. Acum vina e si a mea ca nu am intrebat si in alte parti, gen PBV/PBA, dar asta e.

Nu e primul lucru care, fiind in pachete diferite, cu coduri ale pachetelor diferite, are si preturi diferite, desi vorbim de acelasi produs cu acelasi cod...

Asta e, alegerea a fost a mea sa le iau si nu pot sa spun ca ma deranjeaza pretul. Mi se pare... decent avand in vedere ca un set de capace mari e 100 de euro...

Sa pui o poza cu un capac, chiar sunt curios daca e fix la fel. Mai vazusem undeva unele aproape la fel, dar sigla VW din centru nu era cromata, era doar neagra...

Link către comentariu

E hotie la drumul mare atunci ca Bogdan a luat la pret dublu.

Sa vina vara ca de maine se anunta viscol prin sud.

Link către comentariu

Da, stiu poza, pachetul asta ma asteptam si eu sa-l primesc. :)

Ma gandesc ca, poate, sunt celelalte la pretul asta, incerc sa gasesc motive pentru care am platit dublu :))

Link către comentariu

capacele astea au "prinderea" doar 5x112?

Rave, cat de usor se dau jos? tragi cu mana si ies sau acele cleme se prind de prezon si trebuie bagat vreo scula speciala? (poti sa imi spui...nu stiu unde parchezi seara :)) )

Link către comentariu

Rave, codul dupa care ai comandat apare doar la tiguan, asta dupa care am comandat eu apare si la caddy. S-or fi gandit ca astia cu caddy sunt mai amarasteni...d-ale lui vw :RO flag:

Muale, Rave doar le-a pus nu le-a si dat jos, nu stie cum e. :D

Modificat de danny2012
Link către comentariu

capacele astea au "prinderea" doar 5x112?

Rave, cat de usor se dau jos? tragi cu mana si ies sau acele cleme se prind de prezon si trebuie bagat vreo scula speciala? (poti sa imi spui...nu stiu unde parchezi seara :)) )

Da, sunt numai 5x112, poate exista altele si 5x100 dar nu am auzit de asa ceva.

Si din cate se vede din poza asta, bucatile rotunde au o margine intoarsa care se prinde de marginea iesita a prezonului. Fac un zgomot destul de serios cand se prind, am crezut ca am rupt unul prima data cand l-am pus.

Nu stiu cat de greu se scot pentru ca nu am incercat, banuiesc ca e suficient sa tragi cu ceva forta si se desprind... nu cred ca e nevoie de vreo unealta speciala pentru ele.

56532239806124360565715.jpg

Rave, codul dupa care ai comandat apare doar la tiguan, asta dupa care am comandat eu apare si la caddy. S-or fi gandit ca astia cu caddy sunt mai amarasteni...d-ale lui vw :RO flag:

Da, mi-a confirmat de mai multe ori ca sunt de Tiguan, nu ar fi prima data cand acelasi lucru ar avea preturi diferite la masini diferite, vezi pretul pedalelor de GTI la VW si la Skoda...

De astea ziceam ca sunt de Caddy, link

$(KGrHqJHJDIE8gNO0putBPLBKQenjw~~60_12.JPG

Modificat de Rave
Link către comentariu

Dracu mai intelege ceva din haosul lor la piese... :))

Vedem ce ajunge si in functie de asta sa stie si restul ce sa comande!

Link către comentariu

Hai ca m-am uitat pe cutie... Logic ca pe o parte, pe care nu m-am uitat, era un cod...

70254439819955359182620.jpg

Asa ca e posibil ca setul celalalt, cu celalalt cod, sa fie tot cromate, la fel ca astea, dar la jumatate de pret... Doar astea sunt de Tiguan, nu? :))

Link către comentariu

Bogdane, stai sa inteleg o treaba: ai aflat ca produsul pe care l-ai cumparat e MULT mai ieftin in alta parte? In Romania, legea iti permite ca in interval de 30 de zile sa returnezi produsul insotit de chitanta, no questions asked.

Du-l inapoi si ia-ti-l pe celalalt. Sau, gandeste-te asa: de banii aia, iti mai iei un set de rezerva, in caz ca se fura/pierde...

LE: My bad, aparent e vorba de 10 zile lucratoare, valabil pt. produsele achizitionate on-line. Mai caut...

Modificat de Vizitator
Link către comentariu

Rave a cumparat ce se vede in poza, adica 5N0 071 456 XRW. Numai ca in cutie vin de fapt 4 capace cu codul 5N0 601 169 (asa rezulta din pozele facute de Rave)

Cele 4 capace vin si in pachetul cu codul 5N0 601 169 XRW (banuiesc, ca doar nu or veni 4 buc 5N0 071 456 :D ) care costa mai putin.

Modificat de danny2012
Link către comentariu

Eu vad problema asa. Am cumparat un set de capace care ma asteptam sa fie 180 de lei cu 143 de lei.

Am aflat ca exista aproape acelasi lucru, la aproape jumatate de pret, dar, din punctul de vedere al vanzatorului, astea 2 sunt lucruri total diferite cu coduri diferite.

Da, as putea sa le dau inapoi si sa le comand pe celelalte, dar n-am timp de stornat facturi si facut drumuri pe la PBN.

Am luat astea cu vreo 35 de lei mai ieftin decat ma asteptam, ma declar multumit si le las asa, dar asta poate sa fie invatatura de minte pentru cine mai vrea sa comande.

In alta ordine de idei... [cenzurat] aia este cel mai trist lucru pe care l-am vazut in ultima vreme...

70300239819736025871240.jpg

Dar nu prea pot sa ma plang de consumuri gen 7.2 l/100 Km cu care am ajuns acasa.

Bine, Bucurestiul era liber, am mers pe podul minune care ma salveaza de la a sta cu zecile de minute la bariera in Baicului, mers, pe cat posibil, constant cu 80 Km/h.

LE: Looooool, a cenzurat lini&uta :))))))))))))))))

Modificat de Rave
Link către comentariu

Ce-mi place ca au ajuns populare capacele astea si eu am inceput moda, pe aici... :P

Eu m-am dus la PBN acum un an si i-am zis aluia de la piese ca vreau capace mici pentru un Caddy si el a cautat acolo in etka, initial mi le arata pe cele rotunde care sunt mai comune pe caddy si eu i-am aratat astea pe monitor si m-a intrebat daca le vreau cromate. Asta a fost tot au venit in punga aia mare in care fiecare era ambalat separat. E f probabil ca pretul capacelor sa fie diferit in functie de model, cele care vin pe tiguan sa fie mai scumpe ca si tiguanul care e mai... fitza decat un amarat de caddy. Desi e aiurea ca e acelasi produs.

Ca sa nu-ti cada capcele astea trebuie sa folosesti suruburile oem care au umarul mare altfel nu au de ce sa se agate. Eu le pun cu o lovitura seriasa de pumn ca sa ma asigur ca se agata toate clemele, si nu au cum sa cada daca dai in gropi pt ca nu sunt afectate de deformarea jantei.

Link către comentariu

Bv bv in sfarsit. Au un aer f cunoscut pozele astea... si nu-mi dau seama dece? :))

Ce comutator de lumini e ala? Mi se pare sau tu ai si auto? Dar fara senzor...

Link către comentariu

hmmm...ce dragute sunt capacele...

@Vali...fa-ti rost de flanse adaptoare 5x100/5x112 ca stiu eu unde parcheaza:)))

Link către comentariu

Asta e masina ta? Tare! :))

Ce anvelope de iarna ai? Acelasi scris am incercat sa-l descifrez azi la semafor si vreau sa dorm linistit :))

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Frumoase scaune... uitasem ca ai finalizat treaba ;)

N-am finalizat nimic inca. Astea sunt scaunele stoc cu care a venit masina, astea sunt la vanzare...!

Bv bv in sfarsit. Au un aer f cunoscut pozele astea... si nu-mi dau seama dece? :))

Ce comutator de lumini e ala? Mi se pare sau tu ai si auto? Dar fara senzor...

Comutatorul e cu functia Auto si senzorul de lumini e cel de pe Bold-Sport

hmmm...ce dragute sunt capacele...

@Vali...fa-ti rost de flanse adaptoare 5x100/5x112 ca stiu eu unde parcheaza:)))

Mai scumpe flansele decat capacele :))

Asta e masina ta? Tare! :))

Ce anvelope de iarna ai? Acelasi scris am incercat sa-l descifrez azi la semafor si vreau sa dorm linistit :))

Shhh, asta e masina unui coleg, dar nu spune la nimeni...

Anvelopele sunt Kleber Krisalp HP2, daca nu ma insel...

Modificat de Rave
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!