Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

Da, asa ma gandeam si eu. Desi imi place mai mult celalalt, neavand un GTI nu as pune trademark-ul GTI-ului pe masina :)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Ma plictiseam azi asa ca dupa ce am spalat masina m-am hotarat sa-mi incerc norocul la lipit stickere.

Dupa ce mi-am adunat destul curaj si 5 minute de lipit si intins cu o carte de credit a iesit asa ceva:

6531225263_d7a6aa4ea8_z.jpg

German flag badge insert by Ravemstr, on Flickr

6531229979_acd0b0dab2_z.jpg

German flag badge insert by Ravemstr, on Flickr

O sa fac si niste poze ceva mai indepartate in care sa se vada mai exact cum arata dar deocamdata nu am putut din motive de spatiu. Parcarea mea arata asa:

6531230845_d3117c9765_z.jpg

Parcare... by Ravemstr, on Flickr

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

La fix un an de cand o am. Nicio problema pana acum! :)

Sent from the past to be read in the future.

post-12783-13251499372926_thumb.jpg

Link către comentariu

multi km fara probleme iti doresc si eu, prin discutia asta nu ma bagasem...

PS: sa fiu sincer, nu-mi place acel steag al Germaniei acolo... cu alb simplu ai incercat?

Link către comentariu

Multam mult.

@Gabi n-am incercat cu alb, si steagul e ok acolo. Vad cum rezista iarna asta si daca ma razgandesc o sa lipesc celalalt sticker.

Deocamdata nu stiu ce sa fac. Vreau sa schimb suspensia dar nu stiu daca sa schimb si franele sau nu.

Eu am amortizoare de 50. Ca sa schimb franele trebuie sa schimb fuzetele, daca le schimb ar insemna sa trec la amortizoare de 55.

Asa ca nu stiu daca vreau sau nu alte frane. Si trebuie sa ma hotarasc ca sa stiu ce suspensie iau, 50 sau 55. Dar suspensie + fuzete + discuri, etrieri etc sare de vreo 2.000 de euro. Si asta e o suma destul de mare.

Tre sa ma mai gandesc...

Link către comentariu

La mers normal sunt foarte bune franele actuale. La un mers putin mai sportiv sunt foarte bune franele actuale. La un mers foarte sportiv se incalzesc foarte repede si cu cat se incalzesc mai mult cu atat, normal, tin mai prost. Asa ca se cam simte nevoie unor frane ceva mai mari.

Eu trecusem la 312 pe Seat si erau foarte ok pentru nevoile mele. Asa ca mai sus de 312 nu vreau sa ma duc. Dar acum sunt 2 variante. Franele de GTI sau de Porsche Boxster. Cele de Boxster sunt mai usoare pe aceeasi dimensiune decat cele de GTI. de aceea le iau in calcul. Diferenta e doar de vreo 2-300 de euro asa ca nu stiu ce sa mai fac...

In acelasi timp ma streseaza sa stau pe suspensia stoc pentru ca e moale masina in curbe(am avut Koni pe Seat), e foarte inalta(asta ma ajuta sa mai urc cate o bordura cateodata) si, ce ma doare cel mai tare, orice jante mi-as lua ar arata ca dracu pe masina. Deci trebuie sa iau o decizie repede :)

Link către comentariu

Sunt diferite de ale mele? Ca eu nici de cand am 150CP nu simt nevoia de frane mai bune, astea actuale isi fac treaba excelent

Cu stickerul tau mi-ai dat o idee sa-mi fac emblema cu negru mat in loc de crom ;)

Modificat de gabib77
Link către comentariu

Cred ca sunt la fel ca ale tale franele. Poate am eu pitici pe creier si o sa renunt la ideea de upgrade la frane. Nu merg atat de tare cat sa se incalzeasca foarte des...

Link către comentariu

stai calm, daca eu nu simt nevoia la 150CP... Banuiesc ca nici km mei nu-ai ai ;)

Modificat de gabib77
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Arata bine, ii da un aer mai exclusivist. Eu zic totusi sa le vopsesti dupa ce schimbi RCD-ul (asta daca ai in plan) ca sa nu intervina mici zgarieturi la schimbare. Se vede foarte frumos, dar la fel de bine se vor vedea eventualele zgarieturi :(.

Apropo, ornamentele de pe bord si de pe fetele de la usi ce culoare sunt? Le faci pe toate de la un cap la altul, eventual si pe spate piano black? :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Bine atunci le fac. Mi-au placut intotdeauna ornamentele Piano Black de pe Audi.

Cred ca voi lasa deoparte ornamentele din urul scrumierei, alea parca sunt prea mult.

@TIBI_84, poti sa-mi spui unde le-ai facut tu? Ca n-am idee unde le-as putea face :(

@The_Ego, ornamentele de bord si de pe usi sunt gri-ul urat de pe Trendline.

Adica asa:

GL2533_2008_660x420.jpg

Link către comentariu

Asa si pe hl. Eu ziceam sa faci si stinghiile de pe usi si de sub airbag tot piano black. Al doilea e scirocco pt ca de mk6 nu am gasit, but you get the idea.

306537604.jpgsvartt.jpg

Link către comentariu

Super tare arata cu ornamentele vopsite. Cele de pe usi si de la torpedou sunt capsate, am incercat sa le scot si nu am reusit sunt nituite pana in spatele usii din pacate, adica acelasi procedeu ca la golf 5, doar la GTI si la R se puteau scoate.

Link către comentariu

Atunci banuiesc ca s-ar putea colanta. Eu ma gandeam sa caut pe Ebay unele de GTI dar daca nu se pot scoate m-am linistit :)

Ma uitam pe poze si acum am vazut ca vor disparea simbolurile de la gurile de aerisire, asa ca sentimentul de OEM va disparea din pacate.

Dar nu stiu cat de mult conteaza lucrul asta...

Modificat de Rave
Link către comentariu

ai un golf super fain,spor la modificari si tot ce-ti doresti cu el! :D

colantul ala pentru emblema de pe portbagaj se gaseste si prin romania sau doar din afara?

Link către comentariu

Mersi! Mersi! Colantul l-am luat din state. Dar nu cred ca e greu de facut daca gasesti pe cineva care se pricepe.

Bine, a costat parca 12 dolari cu tot cu transport asa ca nu e un capat de lume nici sa-l comanzi...

Modificat de Rave
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!