Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

Mergea sa faci swap-ul cu incalzirea, Florin si Cristi(Al Bundy) lucreaza frumos.

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Daca le-a gasit de-a gata de la "mama lor" si pretul ii convine era inutil sa se apuce de dat jos tapiterii.

Si per total am o vaga impresie ca iesea mai scump cu piese etc.

Link către comentariu

Daca le-a gasit de-a gata de la "mama lor" si pretul ii convine era inutil sa se apuce de dat jos tapiterii.

Si per total am o vaga impresie ca iesea mai scump cu piese etc.

Pai nu trebuie nici o piesa pentru transplant, efectiv se scoate tapiteria si se muta de pe scaunele vechi pe cele noi. Mufele si cablurile raman. Cu 50 euro ron se rezolva.

Link către comentariu

Bun upgradeul, incalzire in scaune + tapiserie de hl dintr-o lovitura. Singurul minus pe care l-as vedea ar fi vechimea tapiseriei, daca e cumva de pe o masina cu peste 100k.

Link către comentariu

Scaunele sunt decente la pret. E vorba de scaunele fata si bancheta, complete, cu fire, cablaje etc. Fara climatronic sau altceva.

Swap-ul e mai complicat decat schimbul tapiteriei pentru ca se prind si in bureti pernele de incalzire, nu doar in tapiterie, plus ca erau puse doar la vanzare scaunele.

Din pacate nu am gasit un kit de perne OEM complet, pe care sa il montez pe scaunele mele, asa ca daca a aparut ocazia asta... de ce nu.

Tapiteria de HL e... oarecum un minus pentru mine, fiind unul dintre motivele pentru care nu am luat HL atunci (pe langa altele). Viata e ironica, nu?

Masina are 100K parca, dar tapiteria arata bine asa ca nu-mi fac probleme. :) Mai ramane de luat climatronicul si apoi fuguta la Cristi sa-si faca magia! :)

LE: Nu-mi vine sa cred ca scaunele mele nu se dau la pretul asta :( Imi imaginam ca o sa fie bataie pe ele...

Modificat de Rave
Link către comentariu

Eu zic ca o sa le dai,sunt bune pentru cei care au trendline si vor suport lombar si niste scaune cu suport lateral mai bun.

Link către comentariu

Eu zic ca o sa le dai,sunt bune pentru cei care au trendline si vor suport lombar si niste scaune cu suport lateral mai bun.

Trendline, Comfortline, asta e targetul! :)

Ia climatronic nou ! :D

Eh, ma mai gandesc. Da-mi, te rog, codul pentru masca de la Climatronicul nou, daca il ai.

Link către comentariu

Mi-e sa nu adune mai mult par.

Eu am un caine care merge in masina si desi folosesc o husa de protectie tot mai scapa par pe langa. Actuala se curata foarte repede, mai ales ca parul nu e tepos si nu ramane in ea, dat cu aspiratorul la spalatorie si gata. Plus ca mai sunt si apele pe care le face alcantara si imi stau pe cap. Pare murdara intr-o anumita lumina :(

E dragut si Climatronic-ul asta nou pana la urma. Am vazut ca temperatura e alba asa ca-mi place :))

Modificat de Rave
Link către comentariu

Ieri a ajuns cablul de la CarSystems dar, fiind trimis la munca si eu liber, abia azi l-am luat.

Am ramas placut impresionat atat de modul de ambalare (e prima data cand primesc pungi cu aer :) ) cat si de feelingul cablului.

Chiar pare ceva de calitate si mufele au sigla VW pe ele

post-12783-13524571583666_thumb.jpg

Cred ca luni, cand ajung la Cristi pentru interior, o sa fac o proba sa vad cum/daca merge si montajul final cand o ajunge si duportul comandat la Porsche.

Sent from the past to be read in the future.

Link către comentariu

Si eu am ramas impresionat de ambalare. E important amabalajul. Oglinda seriozitatii si calitatii. :emthup:

Link către comentariu

Macar ambalajul sa fie facut ok, la mine au venit invelite si cu pungi cu aer farurile. Acum vad ca si cablurile vin asa :D

Link către comentariu

Pana la urma, modul in care este ambalat un produs denota grija si dedicatia cu care e tratata munca.

De la un produs aruncat aiurea intre niste hartii nu ma astept la prea multe.

Link către comentariu

Nici de la astia sa nu te astepti prea multe.Spre exemplu a trebuit sa trimit farurile inapoi (pe cheltuiala mea ) ca ei mi-au trimis marfa proasta (impachetata bine ce e drept),au ajuns de 2 saptamani la ei si tot nu au rezolvat problema si nici nu zic cand si cum o vor rezolva.Deci sa dea domnul sa nu ai nevoie de garantie sau probleme cu instalarea.

Link către comentariu

Exact la tine si problema ta cu farurile ma gandeam cand zicea Rave de grija si dedicatia carsystems...imi pare rau sa aud ca nici acum nu ai rezolvat problema :(

Link către comentariu

Am auzit de ce ai patit. Nu e ok dar sunt convins ca se va rezolva pana la urma.

Dar am notat. Nu o sa iau faruri de la ei. :)

Sent from the past to be read in the future.

Link către comentariu

Lasa ca si controlerul de xenon il trimisesera gresit ,se termina in E in loc de C,era de passat si inca mai este trecut pe site la ei ca fiind compatbil cu G6 .Si partea cea mai buna a fost ca aveam pus totul pe masina si cand am ajuns la codare am observat ca difera numarul de biti si dai si pune totul inapoi pe halogen ca a doua zi plecam la drum in concediu.

Link către comentariu

E aproape normal. Nu prea sunt magazine care-si permit sa testeze retrofiturile in-house, asa ca astea scumpe (xenon, volane etc) sunt puse "asa si asa". Adica ar trebui sa se potriveasca dar pana nu incearca cineva nu stiu nici ei. Cred ca tu ai fost unul dintre "fericitii" testeri de asa ceva. :(

Am patit asa ceva odata, nu cu ei, dar am fost anuntat din timp ca nu stiu ei daca se potriveste, ca pot incerca sa vad daca merge si am primit si o reducere pentru asta.

Asa ar di fost ok sa faca si astia dar... E criza si la ei, banuiesc! :(

Sent from the past to be read in the future.

Modificat de Rave
Link către comentariu

Asta nu scuza faptul ca nu au modificat pe site sau ca au pus informatii gresite(puteau sa nu puna lista de compatibilitate)care sa te induca in eroare.Problema cu ei este si ca vorbesc o engleza stricata(as fi incercat pe germana dar acolo nu stau eu asa bine si tot aia era) si foarte greu ajungi la un consens.

Am fost mult mai multumit de nemtii de la tuningfanatics de pe ebay..

Cand crezi ca o sa apuci sa montezi jucaria ?

Modificat de TDR
Link către comentariu

Ce-i drept am stat cam cu inima stransa de cand am auzit ce-ai patit. Am primit un review negativ si la camera asa ca stau in continuare pana o probez.

Luni ii fac o proba si sper sa functioneze totul ok. Apoi astept sa ajunga suportul, care a fost comandat de luni la Porsche si inca nu m-au sunat sa-mi dea o zi de livrare :(

Dupa asta... Probabil o sa ma axez pe incalzire, sa termin retrofitul cu Climatronic + cablaj si de-abia dupa camera.

Sent from the past to be read in the future.

Modificat de Rave
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!