Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

Vezi ca video-ul de mai sus nu e ce o sa ai tu.

Ala e varianta high, cu modul separat. La tine ai direct camera RGB, iar legat de cablu ar trebui sa fie identic cu cel de golf. In emblema de golf e aceeasi camera RGB...

Link către comentariu

Da, da, stiu.

Am pus ala doar ca sa se vada pozitionarea camerei si unghiul de vizualizare.

Camera asta ar trebui sa se vada la fel, dar cu liniile de ghidaj fixe.

Link către comentariu

60 euro cablul + 12 euro transportul. Asta in conditiile in care am gasit camera, de la 70-80 de euro cat ar trebui sa fie, la sub 20 de euro...

Modificat de Rave
Link către comentariu

Rave, cablajul nu este OEM, este facut de cei de la carsystems (dupa cel OEM)

Exista cablaj OEM pentru camera care ai cumparat-o, nu exista cablaj OEM pentru Golf, Passat, Jetta. De exemplu, pentru camerele RGB care teoretic se pot monta pe orice masina VW exista acest cablu OEM: http://www.bold-sport.com/store/index.php?route=product/product&path=43_71&product_id=144

Iti spun sigur ca daca intrebai la Porsche vedeai surprins ca pretul cablajului OEM pentru camera ta era cel putin egal cu cat ai platit pentru cablul de la carsystems+transport

Link către comentariu

corect. Oricum, sunt mai mult decat ok, cablajele de la carsystem.

Link către comentariu

Mufele sunt OEM, asta ma intereseaza, sa se potriveasca cum trebuie. Acum firul in sine... n-as putea spune ca ma deranjeaza daca nu scrie VW pe el :))

De-abia astept sa o urc pe masina :D

Link către comentariu

da, conectori originali, cabluri de calitate, totul lucrat finut.

Link către comentariu

post-12783-0-52536700-1351872230_thumb.j

Sper ca au facut o greseala si nu dureaza 9 zile transportul din Polonia pana in Romania.

Pana si din state am primit mai repede...

Link către comentariu

Din Germania mi-au ajuns chestii in 3 zile... Asta e, daca n-am luat transportul rapid... asteptam! :(

Link către comentariu

E cu UPS Standard? hmm..cand am luat eu nu aveam afisata ziua livrarii. Trebuia sa verific in fiecare dimineata daca a ajuns pe Otopeni :(

De obicei vin in 7 zile.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Imi cer scuze ca deviez.

Legat de rapoartele cutiei de viteze, testat si constatat la masina din dotare 3500rpm = 160km/h, 4000rpm = 180km/h, treapta a 6-a. De ce? :/

Link către comentariu

Pai, avand in vedere ca cei care cumpara motorul asta il vor folosi preponderent in oras, trebuia facut sa traga bine la viteze mici si in vitezele 2 si 3.

Asa ca a fost pusa o cutie de viteze cu a 2-a si a 3-a foarte scurte, foarte bune pentru oras.

Si intr-adevar, masina trage incredibil de bine in vitezele astea, nu numai ca nu zici ca nu e 1.2, dar nu zici ca motorul are doar 100 de cai. Dar daca 2 si 3 sunt foarte scurte, au trebuit sa le lungeasca pe celelalte progresiv, pentru ca masina sa faca fata si pe autostrada.

Asa a rezultat viteza a 6-a fffoooooaaarrrtte lunga frate. Poti, la propriu, sa dai a 6-a la 70 Km/h si sa te mai opresti la 20x Km/h fara sa simti motorul subturat.

Eu merg zilnic cu a 6-a in oras pe la 70-80 Km/h si de pe la 70 pot chiar sa accelerez ca sa tin pasul cu traficul (sau sa depasesc) fara probleme.

Link către comentariu

Super pret! Ar da frumos cusatura aia alba la mine. :icon_cheesygrin: Bancheta spate are cotiera? Scaunele fata sigur merg, dar oare bancheta spate se poate monta pe Jetta? La mine se coboara bancheta din portbagaj, nu stiu cum este la Golf 6...

Link către comentariu

Pretul e facut sa se dea repede.

Nu am obiceiul sa fac bani din ce vand si nici nu-mi place sa stau cateva luni cu chestii la vanzare. Daca vreau sa vand ceva atunci fac un pret la care sa se dea repede, am nevoie de spatiu! :)

Scaunele sport le-as recomanda oricui, sunt cele mai confortabile (mult mai mult decat cele TL sau CL) si ofera si suport lateral mai mult decat decent.

Scaunele sunt ambele reglabile in inaltime, au reglaj lombar, buzunare pe spatare, si bancheta spate este rabatabila si are cotiera. Dar se rabateaza de sus, nu din portbagaj.

Sincer, n-am idee daca se potriveste la Jetta. Poate se pricepe cineva si ne raspunde...

Link către comentariu

Tocmai am trimis mail-ul de confirmare pentru cumparare. E vorba de un interior de Golf VI Highline cu incalzire.

Nu cred ca are rost sa dau incalzirea jos de pe scaunele alea si sa o pun pe ale mele.

E mult mai simplu asa, desi ceva mai scump decat daca as pune incalzire pe scaunele mele.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!