Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

logo-ul ala o sa se jegareasca in timp indiferent cat de multa grija o sa ai.

Da, stiu. Dar la cum arata cred ca se pot spala destul de usor.

Abia astept sa ies si eu din intuneric :icon_bounce:

Ar trebui. Imbunatateste destul de mult aspectul si feelingul interiorului.

A venit camera! :) Si e... noua din ce-am putut sa-mi dau seama.

8093333043_97e3bb32e6_b.jpg 8093333687_772eb9be78_b.jpg

A fost ambalata cum trebuie, a venit cand trebuie, totul ca la carte. Ar fi fost interesant daca as fi avut unde sa o probez dar nu am motive sa cred ca nu ar merge.

Acum sa vad cand comand cablajul si suportul si o punem pe masina. Luna care vine cel mai probabil...

Link către comentariu

Cum arata suportul si la ce pret e... Ca ma gandesc sa iau si eu suportul, fiind cea mai buna solutie cea prezentata de tine si m-ar bate gandul sa-mi montez si eu un AM tot acolo ;)

Ai gasit cumva ce marime are suportul si daca e suficient de mic ca sa poate fi montat acolo, ca la scirocco...

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

e863c51e.jpg

Astea 2 mai trebuie cumparate. Bucata mare e suportul in sine, cea mica n-am idee. Cred ca se prinde in bara si suportul in ea sau ceva de genul...

Ar trebui sa intre fara probleme la numar, spatiu e destul. Camera in sine e cam cat degetul meu aratator de lunga(cu tot cu bucata neagra din care ies firele) si suportul e cat ea.

Fa un test, daca-ti intra un deget in bara, intra si asta... :D

Link către comentariu

N-am idee ca nu m-am interesat inca. Codurile sunt astea:

3W0 807 210 B - suport

3W0 807 151 - suport

Daca ai unde sa te interesezi ti-as ramane recunoscator. Avand in vedere ca sunt doar 2 bucati mici de plastic banuiesc ca Porsche va cere 148753764573265472345723 de mii de euro pe ele...!

Link către comentariu

Maine cred ca ajung si eu la Porsche si o sa intreb de ele. Cablajul ramane mai scump, dar pe tine,daca iei AM, nu te intereseaza :D

Link către comentariu

Nu stiu! :( Am vazut masina azi cand am ajuns la munca... Cam atat de mult folosesc eu retrovizoarea :))

Link către comentariu

Bine ca au facut pe geam si nu tabla. Putin diluant si iese. Pare marker cu vopsea.

Link către comentariu

Da, clar. Oricum, nu cred ca e facut cu rea intentie, cred ca mai degraba e o gluma.

A si fost stersa luneta in coltul respectiv... :)

Link către comentariu

N-am idee ca nu m-am interesat inca. Codurile sunt astea:

3W0 807 210 B - suport

3W0 807 151 - suport

Daca ai unde sa te interesezi ti-as ramane recunoscator. Avand in vedere ca sunt doar 2 bucati mici de plastic banuiesc ca Porsche va cere 148753764573265472345723 de mii de euro pe ele...!

Pe aproape :)

Preturile la PBV2 sunt:

3W0 807 210 B - 88.00 lei/ buc

3W0 807 151 - 106.00 lei / buc

Modificat de starchaser
Link către comentariu

Eu zic sa o lasi, arata bine :D

Pare facut cu ruj. Foarte tare :)

Cuvintele sotiei, in gluma evident, au fost: "Ce c*&% ti-a facut asta?" :))

Pe aproape :)

Am sunat si eu ieri la PBN si le-am cerut, am uitat sa-ti spun de ele. Suportul ar fi oarecum decent, sa zicem, dar capacul este absolut obscen la pret.

106 lei pentru un capacel mic e... WOW!

Modificat de Rave
Link către comentariu

DIn ce vad eu in poze, capacul acela in forma de "L" (oarecum) se monteaza pe interior. Cred ca poate fi improvizat altceva acolo.

Probabil eu o sa iau doar suportul acela, care tine efectiv camera.

Link către comentariu

Da. Cel cu B e suportul in sine.

203943_x600.jpg

Celalalt e capacul de la suport

203946_x600.jpg

Capacul intra in cel mare si tine camera in suport. Gaura e pentru cabluri.

Daca te uiti in poza asta se vede capacul bagat in suport, doar ca e bagat "invers" decat ma asteptam...

dscf31390.jpg

Sunt mai multe poze aici si aici ca sa va dati seama cum vine si cum se prinde. E culmea cum capacul e mai mult decat suportul desi e de 5 ori mai mic...

Si gabi imi zicea ca mai bine fac o improvizatie decat sa dau atata pe el si cred ca asta o sa fac pana la urma...

Link către comentariu

Salut,

Insert-urile sunt astea si mi-au fost aduse de Alex. Dar nu mai stiu cat au fost, 50 de lei parca...

Alta chestie. M-am nimerit azi in spatele unui S8 si am vazut ca are aceeasi camera ca cea pe care am luat-o. Gen asa:

2012-audi-s8-frankfurt-au-08523.jpg

Chiar e cea mai "buna" camera pe Golf? Cea din emblema automata? Ma asteptam la ceva mai... "fitos" de la Audi, cu atat mai mult de la A8...

Modificat de Rave
Link către comentariu

Camera jmechera e la masini popualare Golf, BMW-uri, Hyundai... La masinile de lux gen Audi si Mercedes ai in portbagaj un dorel cu o carpa, care o sterge cand se jegareste, si iarna in Bucuresti ala sta numai afara. :))

Sincer nu vad de ce te-ai zgarcit la camera aia in emblema e jmechera si nu se murdareste, iar in Bucuresti cand e vremea rea se porcaieste rapid, eu am avut stropi pe lentila o data cand ieseam dintr-o parcare "in spic" pe un bulevard si in cateva secunde a sarit jeg de la masinile de pe banda 1, daca e expusa o sa se murdareasca f f repede.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!