Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

Pai daca e merge oriunde atunci fa ceva cool gen o teava de evacuare falsa. ;)

Link către comentariu

Spatiul unde e instalata camera e la fel si la Golf?

Nu. Adica spatiul nu e marcat, dar nu ne opreste nimeni sadam o gaura acolo...

Pai daca e merge oriunde atunci fa ceva cool gen o teava de evacuare falsa. ;)

Ma gandeam sa fac evacuarea asa:

2012-pagani-huayura-exhaust.jpg

Una sa fie evacuare, una aruncator de flacari, una aerisire de NOS, si a 4-a sa fie camera! :D

Link către comentariu

Astept cu interes sa vad unde amplasezi camera, poate imi vine si mie vreo idee unde sa o pun :D

Link către comentariu

Hai ca voi plecati ok cand terminati de filmat. Incearca sa pleci de la noi pe la 18:00 - 18:30 sa vezi ce frumos e...

Anyway, o facuram si p-asta...

DA, ne-a dat ceva emotii faptul ca nu accepta codarea.

... cablajul e 60 de euro parca(asta daca nu vrea Cristi sa-l faca el)

cablajul nu am cum sa-l fac, nu cred ca gasim mufa de la camera si apoi cred ca sunt fire ecranate sa nu induca paraziti,.

Da, sunt cabluri ecranate si nu merge manufacturat.

post-1788-0-04987400-1350194934_thumb.jp

Link către comentariu

Astept cu interes sa vad unde amplasezi camera, poate imi vine si mie vreo idee unde sa o pun :D

Cred ca va ramane la numar. Ma tot gandesc sa nu se abureasca daca o pun pe interior in apropierea lunetei.

Si nu cred ca are rost sa ne chinuim, e cel mai simplu asa.

DA, ne-a dat ceva emotii faptul ca nu accepta codarea.

Tot vreau sa aflu ce-i ala Driver Assist...

sunt cabluri ecranate si nu merge manufacturat.

Culmea cablajul e mai scump decat camera :))

Cel mai ok pret l-am gasit la Carsystems. Pe Ebay e cam 70 si la Kufatec e mai scump cu 20 de euro chiar...

Pentru cine e interesat pun si aici codurile de care e nevoie:

5K0 980 551 - camera

3W0 807 210 B - suport

3W0 807 151 - suport

+ cablajul de mai sus.

Modificat de Rave
Link către comentariu

Driver assist daca te referi la camera e denumirea liniilor alea galbene care iti arata cam unde s-ar pozitiona masina si e in functie de rotatia volanului.

Parca spuneai ca nu mai investesti anul asta in masina si vad ca deja o faci "full option" :)

Modificat de kadettro
Link către comentariu

Cand incercam sa codam tempomatul, nu vroia sa accepte codarea. Dadea "out of range".

Si s-a tot chinuit Cristi, am cautat pe net etc. dar pana nu a debifata un "Driver Asisst" care nici nu stiu ce e, nici nu stiu de ce era codat nu a acceptat codarea de tempomat.

Asta se intampla pe calculatorul de coloana. Ma gandesc ca vine de la ACC, nu stiu daca s-a pus pe Golf VI insa, ca altceva nu prea ar avea ce sa fie pe volan...

Vroiam ca anul asta sa mai pun doar bluetooth, dar am zis sa incerc maneta de tempomat de pe Bold-Sport, era cea mai ieftina gasita, si a mers.

Cu ocazia asta am scapat si de erori, ca-mi ramasesera niste erori din cauza calculatorului de coloana care stia tempomat si masina nu-l gasea...

Si daca tot am gasit camera incredibil de ieftin (20 de euro pe langa 70-90 de euro cat e in alte parti) am zis de ce nu...

Probabil voi mai pune si bluetooth anul acesta si cam atat. Urmeaza pauza pana iau arcuri (cel mai probabil) si niste jante + cauciucuri dragute. Apoi... cine stie! :D

Modificat de Rave
Link către comentariu

Si de bine ce-am zis ca nu mai fac nimic la masina au ajuns si covorasele comandate acum ceva vreme...

Si anume astea:

8089684766_393ef684aa_b.jpg 8089683387_40478d6ea7_b.jpg

Da, stiu, poze proaste...

Sunt luate de pe forum. Initial vroiam sa le iau pe cele OEM dar astea promiteau mai mult si erau la pret mult mai bun (jumatate chiar) asa ca am zis sa le incerc. Si, cel putin deocamdata, nu sunt dezamagit.

Am tot oscilat intre a le lua cu sau fara logo (era disponibil logo .:R sau acesta) am zis pana la urma sa le iau cu.. Nu pot sa spun ca sunt foarte incantat de el... Si nu ma refer calitativ, pentru ca este cusut foarte bine cu o ata care pare foarte rezistenta, dar mi-e sa nu para nelalocul lui... o mica tiganie...

Ca tot vorbeam de calitate, sunt foarte ok. La prima impresie par mai ok decat cele OEM, materialul parca este mai dens, sunt cusute pe margine cu o banda de... piele sintetica sau cauciuc, n-am apucat sa ma lamuresc, dar arata ok si pare rezistenta.

8089683739_75c47057b9_b.jpg 8089684163_b1e07f8837_b.jpg

Pe spate au un material cauciucat, rugos, pentru a nu lasa presul sa alunece, care pare sa-si faca treaba. Banuiesc ca foloseste si ca material impermeabil ceea ce de bine!

8089684689_d916741037_b.jpg

Se prind pe capsele originale ale masinii si, bine-nteles, se potrivesc la fix. Arata... decent, nu sunt 100% hotarat daca-mi place logo-ul sau nu. Dar, orice-as face, ramane acolo asa ca ar trebui sa inceapa sa-mi cam placa! :))

Modificat de Rave
Link către comentariu

Arata bine ! Asa sunt si presurile mele spate care nu au prindere. Pana acum nu a fugit niciunul sub scaunele fata ;)

Exclusive... nu era pt Audi?

Link către comentariu

Par ok,logul pare de skoda RS,covorasele OEM sunt de 2 tipuri (cele care vin stock pe HL si unele mai groase,premium pe care le poti vedea la mine daca te plictisesti de astea sau nu te impaci cu ele).

Link către comentariu

Logo-ul este de Audi Exclusive, nu Skoda, vin ca si optionale si costa o galeata de bani pe original.

Link către comentariu

Exclusive... nu era pt Audi?

Logo-ul este de Audi Exclusive

De-aia nu sunt sigur ca e ok pe Golf... Puteam sa aleg si varianta fara logo dar... n-am ales-o, nu stiu de ce :(

covorasele OEM sunt de 2 tipuri (cele care vin stock pe HL si unele mai groase,premium pe care le poti vedea la mine daca te plictisesti de astea sau nu te impaci cu ele).

Eu vroiam sa le iau pe cele Premium, dar acestea sunt peste calitativ, cel putin asa mi se pare mie. Ma mai gandesc daca imi plac sau nu!

Link către comentariu

Mai am timp sa ma gandesc, doar de-abia le-am luat :))

Ideea logo-ului era sa sparga toata zona neagra de la picioare, sa dea un punct de lumina si culoare, asta ar fi motivul pentru care le-as pastra si pentru care nu am luat fara logo. Parea totul prea... negru...!

Mi-am adus aminte, cel de la care le-am luat mi-a spus ca este dispus la Group Buy si ofera discounturi "semnificative"(parca a fost cuvantul folosit). Daca sunteti interesati, luati legatura; daca stiam si eu de la inceput...

Link către comentariu

La presuri cauciuc nu te sfatuiesc pe neoriginal,cele orginale au buza si sunt gen tavita,se uzeaza foarte greu (am pe alta masina unele cu 100k la bord si arata foarte bine) si nu put.In schimb recomand cu caldura tavita de portbagaj premium luat de la the_mircea de pe forum.

Modificat de TDR
Link către comentariu

Eu caut de cauciuc pentru iarna. Care este sursa ? :)

Eu le-am luat de aici.

La presuri cauciuc nu te sfatuiesc pe neoriginal,cele orginale au buza si sunt gen tavita,se uzeaza foarte greu (am pe alta masina unele cu 100k la bord si arata foarte bine) si nu put.In schimb recomand cu caldura tavita de portbagaj premium luat de la the_mircea de pe forum.

Masina a venit fara covorase (Trendline :( )dar cand am ridicat-o era zapada pana la genunchi asa ca am cumparat covorasele OEM de cauciuc. Nu aveau pe stoc cele de material si nici nu am dat comanda atunci.

Si de atunci tot am zis ca iau covorase, apoi am amanat, iar am zis ca iau, iar am amanat si tot asa...

Cele OEM, de cauciuc, vor trece inapoi pe masina la prima zapada!

Link către comentariu

Nici pe CL nu sunt standard si cele de cauciuc nu vin deloc in echipare standard,lasa ca si toamna sunt bune cand ploua tot timpul..

Link către comentariu

Asta e prima data cand am avut covorase de cauciucu si dupa ce-am facut iarna cu ele pot sa spun ca sunt... ok dar nu necesare.

Pana acum am avut doar covorase textile si le prefer cand ploua/ninge afara. Pot sa ma sterg pe picioare pe ele si sa nu-mi mai alunece picioarele pe pedale.

Pe cele de cauciucu n-am sanse, ba mai rau, pastreaza apa si imi pastreaza picioarele ude mai mult timp, existand riscul sa-mi alunece picioarele pe pedale, doar am patit-o :( !

Link către comentariu

A venit noaptea si am luminite! Imi place ca in mers luminile de la picioare lumineaza fix logo-ul(in realitate se vede muuuult mai bine)

8090929191_38ddd22e67_b.jpg 8090933854_0941fee001_b.jpg

Cand deschid usa cu atat mai mult iese in evidenta (intr-un mod bun, zic eu). Cred ca o sa le pastrez :D

Link către comentariu

Pai e bine daca atunci cand esti intr-un Golf te gandesti la Audi :))

Modificat de Rave
Link către comentariu

Hmm eu ma gandeam in weekend sa trec la cele de cauciuc si tu iti cumperi de mocheta acum. :))

Arata ok dar logo-ul ala o sa se jegareasca in timp indiferent cat de multa grija o sa ai.

Link către comentariu

Frumoase luminitele! Abia astept sa ies si eu din intuneric :icon_bounce:

Covorase din cauciuc, foarte bune, am luat de aici. Se potrivesc perfect.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!