Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

Pt trafic de super kkt nu e un consum chiar asa rau, daca mai era si motorul rece...

Link către comentariu

Circo: Pic Stitch

MB: 1 km in 30 de minute e de rau la orice consum. A, si era rece motorul. Eu plec din mijlocul aglomeratiei :(

Am ajuns in parcare la XXL cu 2 seturi de manete in masina. Cine cunoaste, stie...!

Sent from the past to be read in the future.

Link către comentariu

Tocmai de asta cand vin la voi...vin cu metroul :-))

Sent from my LWR-itza via Tapatalk 2

Link către comentariu

Hai ca voi plecati ok cand terminati de filmat. Incearca sa pleci de la noi pe la 18:00 - 18:30 sa vezi ce frumos e...

Anyway, o facuram si p-asta...

8082332136_56f3b7aacb_b.jpg

Untitled by Ravemstr, on Flickr

Link către comentariu

Eram in teste! Incercam toate butoanele si toate setarile :P

N-am idee daca a ramas ON sau OFF...

Link către comentariu

Nu vad rostul sa fie tinut tot timpul pe ON... Sa-mi spui cand ai folosit asa ceva in Bucuresti (sa nu-mi zici ca ai condus noaptea pe la 2-3 si ai folosit pilotul automat atunci) ;)

Link către comentariu

Chiar si ziua o folosesc destul de mult, sprint pana la 50-60kmh apoi tempomat. Sunt destule tronsoane pe care se poate face asta indiferent de ora.

Link către comentariu

Nici nu ajuta nici nu incurca.

La masina anterioara era mereu pe ON si nu ma incurca cu nimic. La Golf, in schimb, sta mereu pe ecran semnul de tempomat si viteza care e memorata.

Si acopera trip-ul de la ultima resetare. Nici eu nu cred ca o sa-l folosesc in oras, e traficul prea haotic si, ca urmare, si eu merg la fel de haotic asa ca e aproape inutil.

Dar la drumul de vara asta pana in Grecia si inapoi am injurat destul de mult ca nu-l aveam...

Link către comentariu

post-12783-13499770191746_thumb.jpg

Pretty lights!

Sent from the past to be read in the future.

+ mid, sa fie bass-ul mai plin.

Eu o tin mereu pe ON :D

+1 / mie imi inlocuieste numarul total de kilometri in mers, cand opresc apar kilometri.

Link către comentariu

+ mid, sa fie bass-ul mai plin.

Tocmai ca e mai ok asa! :P

Si daca tot vorbeam de incalzire in scaune... Am comandat asta:

616846925010604102073933-5846378-700_700.jpg

Da, stiu... nu sunt intreg la cap... :D

E vorba de camera de pe Scirocco, varianta "low", cea automata, ascuna in emblema spate la Golf, fiind varianta "High".

Arata cam asa pusa in holder:

18a615ae.jpg

Si montata vine ceva de genul asta:

20_max.jpgdscf31380.jpg

desi se poate schimba locul de montare, as putea, de exemplu, sa o pun pe marginea de plastic de pe langa luneta. Sa stea pe interior camera...

Acum trebuie sa mai comand asta:

6_max.jpg

Si apoi sa-l sun pe Cristi sa se pregateasca psihic pentru montaj. :))

A, da! :P

8083225213_a71ff56f22.jpg

Link către comentariu

Merge si in oras daca mergi pe bulevardele mari. Eu daca o tin pe tempomat la 60km/h consuma in jur de 4,5l/100 dar ca sa se simta ceva la medie ai de mers in ritmul asta :)

Link către comentariu

Razvan: Da, am fost in seara asta la cumparaturi si am incercat si e ok. Dar trebuie sa fie prea gol si traficul ok ca sa poti merge constant, ceea ce e cam rar la noi. In afara orasului isi arata valoarea...

Sorin: Da, 510-le are intrare video.

Link către comentariu

Cold weather is overrated :))

La cat te duce toata investitia?

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Port pantalonii de snowboard toata iarna, nu e panica! :))

Camera, culmea, am gasit-o la 80 de lei pe okazii... cablajul e 60 de euro parca(asta daca nu vrea Cristi sa-l faca el) si daca mai adug si celelalte chestii mici de care e nevoie iese totalul la aproximativ 100 de euro.

Ceea ce e de vreo 3 ori mai ieftin decat varianta High, aflata in emblema. Asta exceptand montajul la ambele. Cred ca e un pret mai mult decat decent pentru asta:

dscf3113nl.jpg

Modificat de Rave
Link către comentariu

Remarcabil pret :icon_thumleft: . Mai ales pt camera de pe okazii. Singurul minus ar consta in murdarirea camerei.

Il ai pe Cristi pus pe speed-dial :))

Hmm, prin poza vrei sa ne zici ca iti pui si senzori, de rns nu mai zic :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Remarcabil pret

Hmm, prin poza vrei sa ne zici ca iti pui si senzori, de rns nu mai zic

Cred ca tipul mai are camere. Daca e cineva interesat pot sa postez linkul anuntului.

RNS deocamdata nu o sa vina, n-am ce face cu el, si senzori... doar daca schimb bara si cea noua are gaurile date, altfel n-am de ce. Mai ales acum ca (o sa) am camera.

Super! Pacat ca nu am si eu intrare video :(

Asta se poate rezolva... :D

Pai si unde vrei sa pui camera pana la urma... sper ca nu la iluminatorul numarului de inmatriculare, nu?

99% va ramane in locul clasic. Adica aici:

20_max.jpg

Link către comentariu

Nu aveau "baietii" ce sa-ti fure de pe masina? Asta e motivul pentru care nu mi-am montat asa ceva...

LE: cum arata camera, poti pune niste poze? Eu zic sa te mai gandesti, poate o poti monta undeva inauntru ;)

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

Pffff.... Nu ma deziluziona si tu acum... :(

Camera e asta:

e863c51e.jpg

si locul de montaj cred ca o sa fie asta:

dscf3133v.jpgdscf31380.jpg

N-o fi dracu atat de negru cat sa m-i se intample fix mie... Oricum, la un moment dat, tot o s-o schimb cu varianta "High" din emblema! :D

Cred ca ar merge montata in plasticul care inconjoara luneta, pe interior, dar n-as conta pe asta. S-o am in mana si apoi vad pe unde sicum!

LE: Mai multe detalii aici!

Modificat de Rave
Link către comentariu

Pai, din cate am studiat pozele de montaj, camera vine pe interior si oricat ar trage cineva de ea nu poate sa o scoata. In cel mai rau caz scoate doar suportul.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!