Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

Hai bai terminati cu prostiile, Cristi le desface cu spirit de raspundere si tot el le pune la loc la fel de bine :), pacat ca nu sunt si la Audi la fel ca la golf ca imi luam si eu...

Super treaba ai tacut cu sertarele Bogdan, mie imi lipsesc...

Link către comentariu

Uite aici pentru A4, verifica poate ai noroc sa se potriveasca si la Q...

LE: Vezi aici, cica sunt pentru Q5...!

Modificat de Rave
Link către comentariu

tare, vad ca nu trebuie sa dau jos scaunul sa le pun, cred ca de aia au asa putin loc in ele...

Multumesc

Link către comentariu

Mda, nu sunt ele foarte mari dar macar sunt acolo...

PS: schimba poza de la avatar. Sau ti-e dor de .:r ?

Link către comentariu

Astazi am reusit sa spal masina, dupa vreo 2 saptamani si vreo 2 drumuri in afara orasului (puteti sa va imaginati ce era pe ea...), si mi-a sarit in ochi un lucru.

Bara cromata de pe grila inferioara fata este matuita, pe alocuri, ca urmare a pietricelelor si gazelor luate pe drumuri.

8073733852_ae038e5899_b.jpg

Cu ce pot sa o curat? Baiatul de la spalatorie, care m-a vazut aplecat in fata masinii, mi-a recomandat Cif + burete si cred ca s-ar putea sa aibe dreptate :))

Bonus! Poza cu toate spatiile de depozitare din masina (exceptand buzunarele portierelor si torpedoul)

8073741115_59988b2064.jpg

Modificat de Rave
Link către comentariu

Cif? Pasta abraziva? :vaidecapulmeu:

Foloseste produse pentru intretinerea instalatiilor sanitare cromate si o laveta din microfibra sau bumbac.

Link către comentariu

Curios, eu n-am vazut urmele alea... incearca cu polish/pasta abraziva, inainte de a incerca cu Cif

Nici eu nu le-am vazut pana acum. N-as incerca ceva foarte abraziv pe crom...

daca vrei iti dau codul..

Daca il ai, chiar te rog. O sa incerc sa o curat, daca nu-mi place cum iese o schimb.

Foloseste produse pentru intretinerea instalatiilor sanitare cromate si o laveta din microfibra sau bumbac.

Cel mai bun sfat pana acum! Chiar o sa incerc asa!

Link către comentariu

Banda cromata asa se face dupa ceva folosinta. Nu merita sa iei in calcul alta, ci o intretinere. Sa ne zici daca merge cu Cif :D

Link către comentariu

O sa dau putin, intr-un colt, cu ceva pentru instalatii sanitare cromate. Sa vad ce gasesc...

Daca se strica iti cumpar alta :P

Link către comentariu

Din punctul meu de vedere... doar piesele de Golf sa le mai vezi si tu si sa te tina Q-ul pana ajungi sa te plictisesti de el! :)

Link către comentariu

Acum ti-ai pus si sertare sub scaune, dar cand si incalzirea in ele? :P

Sunt direct interesat si eu de retrofit-ul asta pt ca deja s-a lasat frigul dimineata.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Chiar de incalzire vorbeam cu Cristi (Al Bundy) cand montam sertarele.

Vroiam sa montez pernele pe scaune acum, cat inca mai e ok afara si sa ramana doar Climatronic-ul schimbat cand am sa-l cumpar.

Dar , din cate am inteles pentru ca nu am vorbit direct cu el, colegul DanuAl nu mai are seturi complete asa ca momentan a picat faza. :(

O sa-i dau un mesaj sa vad cand mai aduce sau unde pot gasi, trebuie sa mai caut.

Pentru retrofit ai nevoie asa:

- perne (preferabil OEM)

- un conector care vine sub scaun, nu am codul acum dar daca ii dai un mesaj lui Cristi sunt sigur ca ti-l da

- Climatronic cu butoanele de incalzire, e de preferat sa nu fie nici un alt buton in plus fata de ce ai tu pe el (polonezii il au la pret ok)

- cablajele pe care le face Cristi pe loc.

- si o zi intreaga pentru ca e de pierdut ceva vreme cu desfacut tapiteria de pe scaun si pus la loc...

Cam atat!

Link către comentariu

Iti recomand perne OEM. La bora am pus OEM de Renault dar pe schema electrica de vw. Am impresia (dupe ce am facut o proba la Polo) ca se incingeau mai mult decat ar fi trebuit pe pozitia 2 sa spunem... Mie Cristi imi pusese la ele cate un termistor care are rolul asta, sa le taie curentul cand ajung la o anumita temperatura. Probabil nu erau chiar 100% compatibile cu instalatia.

Incalzirea era mai brusca la acelea si de mai lunga durata fata pernele OEM.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!