Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

Eu nu sunt nemultumit de frana in sine, masina franeaza mai mult decat decent. Dar de putine ori :)

Se incalzesc foarte repede discurile, fiind foarte mici, cand "abuzezi" de ele si la revedere frane.

Cele de 312 pe care le-am avut pe Seat nu am reusit sa le incing incat sa se simta atat de grav fade-ul. Si vorbim de o masina cu acceasi putere (intre 105 si 140CP) si mai grea.

Asa ca ar trebui sa-si faca treaba foarte bine si pe Golf. Daca mai adaug si factorul estetic, pentru ca cele actuale sunt penibile, chiar se aduna ceva motive pentru schimb.

Downside-ul ar fi ca eu am un singur set de jante si ala e pe 15. Si pe 312 intra minim 16.

Acum, oricum trebuie sa-mi iau jante de vara (17 as vrea eu) dar trebuie sa mai adaug si un set de jante + cauciucuri de iarna.

Si ajungem la o cheltuiala destul de mare cand includem fuzete, etrieri, port-etrieri, discuri, placute, furtune, jante 17, cauciucuri 17, jante 16, cauciucuri 16, amortizoare...

Sunt cateva mii de euro de bagat in astea, de-aia stau pe ganduri! Nu stiu daca merita sa dau suma asta...

Link către comentariu

:icon_thumleft: sertare sub scaune...mi-as dori si eu dar nu merg la MK IV

ai lentila wide pe telefon sau cum faci pozele?

Link către comentariu

Nu e legat de masina neaparat dar...

TaDaaaamm!

7164514264_b54b4bdf09_z.jpg 7164521214_9bdc046c2c_z.jpg

Jucaria este un obiectiv pentru iPhone! Si e fun! smile.png

Nu stiu inca daca isi face cei 115 dolari (cu tot cu taxe si drumul pana aici... am rugat o prietena de acolo sa il trimita cu posta, mai rapid, nu posta normala) dar o sa-l folosesc pana-mi dau seama lol.gif

Asta! :)

Link către comentariu

Felicitari pentru sertare! Cam cu cat va trebui ridicat scaunul fata de pozitia cea mai joasa pentru a-i face loc? As pune si eu, insa stau cu scaunul jos de tot si n-as vrea sa-l ridic.

Link către comentariu

Din cate stiu intra perfect sub scaun fara sa trebuiasca ridicat.

Si eu stau cu scaunul jos asa ca sper sa nu trebuiasca ridicat ca nu o sa-mi mai gasesc pozitia :(

Link către comentariu

Eu am sertare si pot lasa scaunul destul de jos,nu am sesizat vreo diferenta fata de un golf fara, oricum tavita in sine nu e foarte adanca.

Link către comentariu

Utile sertarele, am avut la o masina anterioara, ce pret au si de unde le ai achizitionat, daca poti sa ne spui?Multumesc

Link către comentariu

Sper sa fie utile. Deocamdata ma descurc cu spatiile de depozitare, dar nu strica sa fie acolo. Le-am luat, mai mult, sa acopere golul de acolo :P

Sunt luate de aici, altele negre, nu acelea, dar tot OEM, tot second si tot la pret foarte ok.

Marti - miercuri trebuie sa ajunga si o sa le pun pe masina!

Link către comentariu

Sertarele au ajuns, sunt foarte ok, foarte multumit de starea in care au ajuns. Au si fost ambalate sa reziste unui razboi atomic asa ca totul a fost ok.

Am facut un test-fit cu unul dintre ele si s-a potrivit la fix.

Intra lejer cu scaunul lasat cat se poate de jos asa ca nu sunt probleme.

8047406895_613d5a7c93_b.jpg

Untitled by Ravemstr, on Flickr

Sper sa umplu si spatiul de sub sertar cat de curand. :)

Link către comentariu

Adica o dracie de-asta?

Am ascultat eu una in plina glorie. Nu face nici cat 20% din pretul afisat.

E o struto-camila, o combinatie nereusita intre o boxa mai mare si un sub.

Poti merge pentru un test la cei de la be-loud. Parca 20 / 30 lei ar fi costat proba, in urma cu cateva luni.

Parerea mea - mai bine dai 400 de lei (in loc de 950 + montaj - subul focal) si iti insonorizezi toata masina. Iesi mult mai bine....

Link către comentariu

A nu, ma refeream la un mic amplificator sub scaunul soferului! :)

O sa fac si lucrul asta cu tot cu antifonat si schimbat boxele. Dar suspensie si jante mai intai!

Link către comentariu

Iti recomand GZ ca firma..dar personal as incepe cu boxe si HU mai bun, cel din fabrica este slabut.

Din pacate daca nu schimbi unitatea nu o sa vezi mari imbunatatiri.

Modificat de TDR
Link către comentariu

Am mers azi cu un prieten cu o Skoda Octavia 2 care avea "sertare" sub scaune.

Numai ca erau fixe, capacul se dadea in jos si ramanea spatiul de depozitare mare cam cat sertarele de pe Golf.

Nu pot sa spun ca mi-a placut solutia asta, este interesanta, dar nu ai acelasi acces pe care il ai la sertare. Desi mici se trag destul in fata cat sa apuci sa vezi ce e in ele.

La solutia Skoda trebuie sa mergi la ghici in ce priveste continutul, si nu poti sa pui chestii mici. :(

o2-seatbox6.jpgo2-seatbox5.jpg

Link către comentariu

Astazi m-am intalnit cu Cristi si am reusit sa punem si sertarele sus. Dureaza 10 minute toata distractia si merita din plin.

8066838009_9360330925_b.jpg

Untitled by Ravemstr, on Flickr

Desi nu mari, a incaput un holder de CD-uri in unul si niste servetele si ochelarii de soare in celalalt si mai era loc in ambele.

Sertarele sunt cel putin interesante, atat ca aspect cat si ca utilitate. Sunt multumit ca mi-am golit torpedoul de chestii si ca au umplut spatiul gol dintre scaun si podea.

(Iertati masina extrem de murdara... :( )

Link către comentariu

Bine ca le-ai gasit la culoare... cu bej-ul meu din masina, slabe sanse, am incercat cu negru dar pica ca nuca-n perete :(

Link către comentariu

Poti sa incerci sa le vopsesti! Din pacate (sau din fericire pentru mine) mai toate sunt negre...

Poze cu interiorul:

- cel de la pasager, abia a intrat holder-ul de CD-uri, e prins fix pe lungime dar mai e spatiu stanga-dreapta:

8066912714_45e2ecfb64_b.jpg

Untitled by Ravemstr, on Flickr

Cel de la sofer, a ramas o groaza de spatiu, nu stiu ce sa pun in ele...

8066911832_5679269b0b_b.jpg

Untitled by Ravemstr, on Flickr

Per total, sunt ok! Nu e niciodata rau sa mai gasesti spatii de depozitare.

A fost necesar sa desfaceti scaunele?

Da. Se desfac sinele de pe podea, la fel ca la montajul lampilor pentru pasagerii din spate.

Modificat de Rave
Link către comentariu

Nu e mare branza, sunt 4 suruburi mari. Nu prea are ce sa se intample sau de unde sa apara greierasi.

Mai frica mi-ar fi la stalpi cand trage cablul de microfon spre plafoniera. Acolo sunt cleme de plastic.

Modificat de Rave
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!