Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

post-12783-0-18489900-1346159686_thumb.j post-12783-0-12723300-1346159687_thumb.j

Ouch, pragul acela indoit pare ca s-a si julit intre timp :(

P.S Felicitari pt RCD510. Great upgrade :)

Modificat de luciteck
Link către comentariu

Neah, e doar murdar acolo. Are un punct unde e sarita vopseaua de cand s-a intamplat dar nu s-a extins. L-am tinut sub observatie :P

O sa intre la reparat, pe casco, luna viitoare. Fransiza de casco ma impiedica acum (concediul + revizia si-au spus cuvantul asupra lichiditatilor :( )

Si mersi, RCD-ul 510 este genial! :)

Modificat de Rave
Link către comentariu

Pachet crom fata complet!

7943648418_cba656da60_b.jpg

A, tot uitasem sa postez despre revizia de la PBA.

Totul a decurs frumos, s-au purtat frumos (poate prea frumos) nu stiu daca asa se poarta mereu, daca s-au purtat asa din cauza ca eram client imprumutat de la PBN sau alte motive dar chiar au fost baietii super ok.

Cand am fost sa iau masina insa, si ce urmeaza e de bine... doar m-a deranjat pe mine, am gasit masina plina cu husele de protectie din plsatic (scaun, volan, schimbator, frana de mana, protectie covoras etc). Banuiesc ca au fost lasate acolo ca sa vad eu ca le-au folosit. Ok, bravo lor ca le-au folosit, dar pentru mine sunt doar gunoi, un lucru in plus de aruncat din masina.

Si la vreo 2 zile, atat de mult il folosesc :), am gasit in portbagaj si filtrul de combustibil si pe cel de polen(cele vechi) puse frumos in ambaleje originale (ale celor noi). Banuiesc ca au fost lasate acolo din acelasi motiv, dar pentru mine e doar un alt lucru pe care trebuie sa-l duc la gunoi.

Realizez ca ce au facut ei este foarte frumos si ca multi ar prefera sa fie asa peste tot, dar cred ca ar fi putut sa ma intrebe daca vreau sa-mi lase toate astea in masina sau daca prefer sa le arunce. Nu am nevoie de dovezi ca revizia a fost facuta cum trebuie, puteau sa le arunce linistiti!

In rest totul bine... Strangem kilometri, papam MaxxMotion 100 si ascultam muzica buna! :D

Modificat de Rave
Link către comentariu

Te gandeai tu azi, ca soarele care apare in spate, iti va aduce o grila cromata? :))

Arata bine. Bravo :emthup:

Link către comentariu

Era in plan demult, bine ca azi ne-a picat fisa la amandoi ;)

Pe a mea am dat-o jos de cateva ori, a lui imi era frica ca n-o scot intreaga...

Bine ca totul s-a terminat cu bine :D

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

Am si mutat masina ca sa prind soarele asa... :D

Poate iau odata si niste arcuri si jante si pot sa spun ca masina e aproape Highline :))

Link către comentariu

Si eu cand am fost la ei pt o verificare mi-au lasat husele de plastic in masina. Pe mine ma incanta sa le vad acolo pentru ca stiu sigur ca le-au folosit :)

Ce pret a avut revizia cu piese si manopera?

Link către comentariu

Felicitari pt masina...sa te poarte cat mai multi km fara probleme!!

Am vazut ca si tu iti doresti bluetooth si m-am uitat la linkul pus de tine de pe carsystems....nu ar merge si acesta? http://www.bold-sport.com/store/index.php?route=product/product&product_id=69 ? E cu ceva mai ieftin...cam cel mai ieftin de pe piata si parca imi surade si mie ideea.... :)

Link către comentariu

Ce pret a avut revizia cu piese si manopera?

950 de lei cu tot cu TVA, uleiul si toate filtrele schimbate.

Coincidenta, asa era sa fac si eu poza, tot cu soarele in obiectiv, cand am pozat fata "Black Matte" :))

Tare asta :))

Felicitari pt masina...sa te poarte cat mai multi km fara probleme!!

Am vazut ca si tu iti doresti bluetooth si m-am uitat la linkul pus de tine de pe carsystems....nu ar merge si acesta? http://www.bold-spor...t&product_id=69 ? E cu ceva mai ieftin...cam cel mai ieftin de pe piata si parca imi surade si mie ideea.... :)

Kit-ul acela e o versiune mai veche 9W2, careia ii lipsesc niste chestii pe parte de telefon. Cel postat de mine, 9W7, are cateva functii la telefon in plus SI pe parte de streaming audio, ai control din butoanele volanului si afiseaza si pe ecranul RCD-ului numele melodiei si restul. Cele vechi se comportau ca un AUX IN pe parte de streaming audio.

Vreau si eu Bluetooth. Facem un group buy

Daca mai asteptati putin, sa-mi revin financiar, sunt de acord! :)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Alte poze cu insert-urile de scaun. Sunt destul de ok:

8035251689_e515ce20e6_b.jpg

Din poza asta nu se intelege cine stie ce, plus ca ploua afara si s-au udat scaunele in cele 10 secunde cat mi-a luat sa fac o poza :((

8035251819_e15f2d6bc6_b.jpg

Altceva, comandat astea:

8035242725_521c397d3b_b.jpg 8035242629_0933e4960e_b.jpg

Saptamana asta trebuie sa ajunga si sa le si pun pe masina. Apoi, astept sa vina tempomatul comandat la Alex (Jaf) sa-l montez si pe acela.

Dupa asta... vedem, ori bluetooth ori incalzire. Apoi ne pregatim de suspensie + jante (+ frane, poate, ma mai gandesc...).

Link către comentariu

Superba masinuta :icon_thumleft: ! Cred ca ar arata si mai bine daca ai da jos suportul de numar si ai sterge conturul negru al numarului. :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Arata bine upgrade-urile :-)

De frane mai mari nu cred sa ai nevoie, e totusi 1.2..

Am trecut si pe 1.9 TDI-ul dinainte tot de la 256(sau cat am pe Golf ca am uitat) la 312 si am fost multumit. As face acelasi lucru si pe asta pentru ca se cam incalzesc franele...

Stiu ca varianta mai ieftina ar exista sub forma schimbarii de discuri, placute, lichid etc. Ma mai gandesc...

In principiu, daca iau doar arcuri raman la franele astea. Daca vreau sa iau un Coil Over (ma tot bate gandul la un KW Street Comfort) atunci l-as lua direct pe 55mm si as schimba si fuzete + frane.

Superba masinuta :icon_thumleft: ! Cred ca ar arata si mai bine daca ai da jos suportul de numar si ai sterge conturul negru al numarului. :icon_cheesygrin:

Mersi! :icon_thumleft: Ar trebui sa dau suporturile jos odata si odata...

Link către comentariu

N-am eu nevoie de frane mai bune la calutii mei, nu cred c-ai ai avea nevoie nici tu ;)

Modificat de GabiB77
Link către comentariu

La faza cu franele nu vad care e problema, cu frane mai mari nu zic niste dihanii de r dar unele un pic mai mari ajuta chiar si estetic. Frana aia mica pe fata e penibila sub o janta pe 18 de aia de spate nu mai vorbesc. Eu le schimb din motiv estetic si practic daca vreau sa ma dau tare pe cheia ce fac? Un golf de 1.2 nu e cu mult mai usor decat un gti si vitezele sunt aproape egale pe serpentine.

Acum depinde si cum mergi franele stock sunt super ok pe 1.2 daca mergi civilizat dar daca franezi ca tembelu din scurt in curbe se incalzesc repede discurile de 280.

Link către comentariu

Da, ai dreptate, estetic ajuta ;)

Acum depinde si cat megi non-stop cu masina... daca faci drumuri lungi si franezi des, probabil c-ar fi utile, altfel...

Modificat de GabiB77
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!