Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

Pai ideea, la mine, este ca nu aprinde nimic.

Trebuie sa ma mai uit in setari sa vad ce are. Nu ca m-ar interesa foarte mult atata timp cat functia Auto merge cum trebuie!

Link către comentariu
micuzzu_marius

exact acuma testat, ajuns acasa, butonul pe Auto, jumper 1 si 2 de pe modul pe On, am oprit motorul si mi au stat aprinse aproximativ 10 secunde luminile de pozitie fata-spate dupa care s au stins singure, e un asa zis CH pe care l face modulul, nu are treaba cu CH OEM din centrala electrica

inca ceva, am mai umblat putin sa fie mai sensibil senzorul azi, de la pozitia initiala(standard) l am dat 180 grade spre semnul plus(in sensul acelor de ceasornic)

Link către comentariu

Prefer fara el, sincer, daca tot merg doar pozitiile...

Trebuie sa opresc CH din Vag sa vad daca asa merge...

Link către comentariu

Mersi! :icon_thumleft:

Nu stiu anul de fabricatie, am omis sa intreb din pacate. Este un model Premium, cu intrare video, si are skin-ul asta:

Asta e Highline, daca nu ma insel. Oricum, il prefer pe acesta pe langa cel mai inchis la culoare...

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

stai ca am vazut ceva interesant...lucrezi la Prima Tv?la ce departament esti?

ca am vazut ca ai acces de parcare pentru cladirea de la stiri cum zic baietii:)

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu

Great! Keep the screen clean :))

Will do! :icon_thumleft:

stai ca am vazut ceva interesant...lucrezi la Prima Tv?la ce departament esti?

ca am vazut ca ai acces de parcare pentru cladirea de la stiri cum zic baietii:)

Ca sa ma exprim pompos titlul e "News Graphic designer" sau ceva de genul...! Pe romaneste sunt grafician la stiri!

Modificat de Rave
Link către comentariu
Laurentiu_LWR

am inteles...munca de birou:D...

eu lucrez la o firma de rental...sound & light...si suplimentam luminile voastre la "Cronica Carcotasilor" dar deja esti in alta cladire:)

numai bine

Link către comentariu

Lucrez si pentru Carcotasi dar n-am treaba in studio asa ca trec destul de rar.

Sunt ori sus la montaj, ori in Regie.

Alte poze :P

7758515340_f2143ce73c_b.jpg 7758515134_a059e57f4e_b.jpg

Si o intrebare. Daca imi iau MediaIn, o sa apara sus, langa butoanele de CD/SD/AUX ? Sau inlocuieste unul din ele?

Modificat de Rave
Link către comentariu

Eu stiu ca media-in, MDI-ul vine in cotiera, exact de unde e si AUX asa ca il va inlocui.

Te intrebam de skin pt ca asa il am si eu, dar eu vrea sa mai variez si aparent nu ar merge la RCDul meu, dar am descoperit altele la care s-ar putea. M-am gandit la conexiunea cu data fabricatiei :P

766890346.jpg

Link către comentariu

Exista MediaIn pentru masinile cu Aux, deci nu il inlocuieste, si am vazut RCD-uri 510 pe care apareau toate 4: CD/SD/Aux/Media In.

Nu stiu la asta daca apare in plus Media In, sau inlocuieste una din cele existente...

Skinul inchis(Premium parca) nu era pe cele mai vechi? Sau ma insel?

Modificat de Rave
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Dupa cateva zile am prins iar net si am zis sa mai fac un mic update.

Dupa un drum de aproape 700 de kilometri am pus rotile pe asfaltul grecesc in formula de mai jos. Masina s-a comportat exemplar pe toate categoriile de drum pe care le-am prins.

Au fost cateva bucati din Bulgaria care mi-au pus la incercare nervii (si suspensia) dar a fost si o bucata prin munti absolut superba. Drumul gol si plin de curbe a rezultat intr-o experienta interesanta care a revansat gropile de pana atunci.

Consumul a fost 6.1 pana sa intru pe autostrada la greci, unde m-am lasat purtat de val si am ajuns la hotel cu consum de 6.8... Per total am mers cam 100-120 km/h, exceptand autostrada greceasca, unde viteza de 150-160 km/h si-au pus amprenta asupra consumului si rezervorului.

Benzina premium e 1.85 euro asa ca plinul a fost 88 de euro... Si ziceam ca e scumpa la noi...

Alte impresii... Cand ma intorc!

post-12783-13457363488424_thumb.jpg

Sent from the past to be read in the future.

Link către comentariu

Ooo nuuuuu. A stat saraca in masina, pe bancheta din spate, fara sa cracneasca 12 ore :)

post-12783-0-16288400-1346142081_thumb.j post-12783-0-09991100-1346143346_thumb.j

Modificat de Rave
Link către comentariu

Concediu placut si multa relaxare :)!

Am vazut tarziu asta dar... Mersi mult! :)

post-12783-0-43232000-1346158909_thumb.j

Link către comentariu

Am aruncat si eu un ochi.. frumoasa masina... niste jante ar trebui, bune dotari, acum daca tot ai si RCD 510 , si comenzi pe volan sa sti ca merge pus car kit oem, o sa iti mearga si comenzi la radio , asta cand iti conectezi tel si asculti muzica, pretul cred ca e pe la 2000 ron , imi dai un pm cu serie de sasiu si iti zic si pret exact daca ai nevoie , foarte bun motorul , ai avut probleme cu el?

Link către comentariu

Kit-ul de bluetooth e aici la un pret mai mult decat decent! Si am ochii pe el de ceva vreme, o sa urmeze cat de curand!

Mototrul merge perfect, nu a scapat o bataie de cand am masina. Chiar e foarte ok!

post-12783-0-18489900-1346159686_thumb.j post-12783-0-12723300-1346159687_thumb.j

Link către comentariu

am inteles... :) ti-am zis pret de reprezentanta, am mai ajutat cateva persoane cu el , ce ti-am zis e pret cu tot cu montaj, dureaza undeva la vro 2 ore jumatate , acum daca in alte parti e mai ieftin nu stiu ... deci raman la ce am zis mai sus... :) hai cu jante de aliaj :))

Link către comentariu

ti-am zis pret de reprezentanta

Din punctul meu de vedere e intotdeauna mai bine sa ai optiuni, cine stie ce se intampla.. Si cu cat sunt mai variate optiunile cu atat mai bine!

hai cu jante de aliaj :))

Arcuri si jante primul lucru pe lista de cumparaturi dupa ce iesim din iarna. Pana atunci bluetooth si incalzire in scaune!

Si la cateva zile dupa ce am facut si eu 30 de ani...

post-12783-0-28152300-1346189573_thumb.j post-12783-0-85421600-1346189573_thumb.j

:D

Link către comentariu

La multi ani si km :)) . Ti-a dat si masina un mic cadou printr-un consum asa bun.

Link către comentariu

Mersi, mersi! :icon_thumleft:

Cat de consum, m-am cam obisnuit sa-l vad in bord daca nu sar de 90-100 km/h (eram pe DN 1).

Ma gandeam odata sa fac un drum cu 90 km/h si AC Off sa vad daca scade sub 4.5 % consumul :))

Link către comentariu

Daca tot am implinit varsta de 30(.000) am facut si programarea pentru a 2-a revizie!

PBN-ul vroia sa ma programeze dupa 10 Septembrie, asa ca am zis pas, si am facut programarea la PBA pentru maine.

Pret estimativ 1.000 de lei...

Oare asta de ce o fi mai scumpa decat prima, in conditiile in care am schimbat si la aceea toate filtrele si uleiul?

Se schimba si lichidul de frana la revizie sau trebuie mentionat suplimentar?

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!