Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

Golful a prins Craciunul nespalat, spre rusinea mea. Si mai multe nu putem sa spunem aici dar am deschis un thread nou... Police_smiley.gif

Link către comentariu

Nu te bucura prea tare cu thread-ul nou.

 

Macar sa il speli pana de Anul Nou sa il prinda 2015 curat, sa-i mearga bine. Ii pui si un odorizant nou la oglinda. Pentru recomandari la odorizante poti sa citesti rubrica speciala ca nu avem voie sa vorbim aici, in aria masina mea. Poti sa-i faci si un ultim plin cu benzina scumpa.

 

Retrofitul la xenon de mare efect. L-ai finalizat complet? Citeam ca nu ai faza lunga. (sa fim ontopic)

Modificat de ZWO
Link către comentariu

Are si thread-ul inchis consecintele lui, imi scrie lumea pe fb ceea ce ne cam indeparteaza de forum dar hei, daca asa se vrea...

 

Trebuie sa ma duc zilele astea sa spal Golful, in weekend probabil, pentru ca maine iarasai mucesc. Si sa mai consum din rezervorul ala care e peste jumatate! :(

Retrofitul xenon nu e terminat, inca nu am schimbat centrala, asa ca nu am faza lunga, si nici kit-ul de adaptiv nu l-am luat. Cel putin centrala vreau sa o schimb pana dau masina, pentru ca nu pot sa o vand fara faza lunga. Daca apuc sa adaug si partea adaptiva cu atat mai bine.

Link către comentariu

Lasati-l, oameni buni, in pace pe Bwwlan, el a facut doar ce scria in regulament! Si acolo trebuie umblat, dupa cum am scris aici(click!)

 

Va rog nu stergeti postul asta...!

Link către comentariu

Incepe adunatul pieselor!

Dar am luat una si pentru Golf, asa ca nu e off-topic, ca de ceva vreme nu mai mergea cum trebuie...

post-12783-14204585535271_thumb.jpg

Link către comentariu

Mie mi s-a rupt o prostie de stropitoare. I s-a rupt un piciorus si stropeste putin stramb. Sunt identice stanga/dreapta?

Link către comentariu

Da, sunt identice. La mine s-a stricat cea de pe partea soferului, in loc sa dea perdeaua aia incepuse sa dea doar cam jumatate din ea, asa ca le-am schimbat intre ele si au mers fara probleme. Si azi am schimbat-o cu totul!

Link către comentariu

Sunt cu incalzire? Sau merita facut retrofitul?

Modificat de catalinmiti
Link către comentariu

Nu e retrofit, nu pe Golf cel putin. Doar s-a stricat una si am inlocuit-o.

Pe Seat e retrofit, pentru ca el vine din fabrica cu stropitoare care arunca 3 jeturi, Logan style, asa ca acolo merita schimbate cu aste de Golf, care arunca perdea.

Se pot pune si cele cu incalzire dar nu prea le vad rostul...

Link către comentariu

Am inteles... Ar fi un retrofit cam inutil, dar daca tot ar fi sa iau cu perdea as lua cu incalzire

Link către comentariu

Trebuie sa investesc putin ca sa pot vinde o masina in perfecta stare de functionare! Nu-mi place sa o dau cu chestii lipsa sau care nu functioneaza perfect!

Si Audi style suna de bine, si jeturile alea nu sunt deloc bune...

Link către comentariu

Si la mine cea din dreapta s-a ingustat jetul... si cand a fost gerul mare nu mai era decat un fir slab. Cred ca s.au infundat :(

O sa incerc la revizie sa ii rog sa sufle cu aer comprimat, am inteles ca merge

Link către comentariu

Ai luat Leonul la condus?

Daca da, scrie macar o comparatie cu Golful aici ca sa fie on topic :D

Link către comentariu

Am luat unul de test drive cand am semnat, echipat oarecum similar cu al meu. Am mai scris odata despre el in topicul pe care l-am creat si nu mi-am schimbat parerea de atunci.

- suspensie dura dar confortabila

- interior ieftin dar placut

- scaune mai slabe decat ale mele dar asta era de asteptat

- motor chiar decent si asta comparat cu al meu, care are ceva mai mult cuplu

- interior marginal mai spatios in spate, pentru ca acum ma intereseaza

- manerele de usi si comanda de geamuri electrice intr-o pozitie mai proasta decat la Golf

Nu stiu ce sa mai zic. Masina mea ar fi trebuit sa pkece azi din Curtici dar nu m-a sunat nimebi si asta ma face sa cred ca poate nu a plecat azi. Ma astept sa o ridic pe Joi sau Vineri, sper sa nu dureze mai mult!

Mai adun piese pana vine!

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!