Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

Tocmai ca mai degraba un OCD ar vrea cromate ca sa mearga cu butoanele RCD/RNS-ului  :D

 

Nu mai bine faci retrofit la autoleveling? 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Mi se pare mai finut asa, cu butoanele negre, nu cromate. Si vine si AFS-ul...
Webasto... nu cred ca se poate monta pe benzina, lasand la o parte ca e destul de scump.

Link către comentariu

Cu banii aia as putea sa fac o groaza de chestii... De fapt... Nu! Mi-ar ajunge de un singur lucru...

 

fahrwerk-komplett-6583086409774438271.jp

Link către comentariu

Avand in vedere ca este si pentru mine o varianta, sa ma anunti dupa ce o montezi ca sa fac si eu o tura cu ea :)

Link către comentariu

Nu e ce vrei tu. In poza e un Street Comfort si asta coboara mai putin decat B14-le tau. Tu vrei V1 petru drop mai mare, dar grija ca e ceva mai moale decat B14-le datorita constructiei.

Link către comentariu

Eu am pus Nokya pe proiectoare:

 

nokya%202500k%20hyper%20yellow%209004%20

Sunt legale ? Nu exista probleme cu politia ?

Si de unde le-ai luat ? Si cat au costat ?

Link către comentariu

Legale... nu stiu. Nu am avut probleme cu politia, nu m-a oprit nimeni pana acum sa ma intrebe de ele (desi am stat putin cu morcovul prin Austria, Germania si Elvetia).

Nici nu merg vreodata cu proiectoarele aprinse si in realitate nu sunt atat de galbene, doar lasa o tenta mai galbena, asa ca nici la cornering nu se prea sesizeaza nimeni.

 

Le-am luat de pe Ebay, au venit in vreo 3-4 saptamani parca, la fel ca orice altceva vine din America si au fost cat scrie acolo. Daca vrei o solutie mult mai ieftina poti sa pui folie galbena pe proiectoare, efectul e cam acelasi...

Link către comentariu

salutare la toti colegi, in legature cu eroarea de bec ars dupa inlocuirea becurilor de la numar cu led.am gasit pe un site din germania codarile aferente ,nu am apucat inca sa le testez !!

 

steuergerät 09 Zentralelektronik -> Funktion 7 -> Codierung ->Asistent

 

Byte 17 Bit 7 : 0 ->1

 

Kennzeichenbeleuchtung ohne PMW led

 

Byte 23 Bit 6 : 1-> 0

 

kaltdiagnose KZB aktiv.

 

sper sa mearga !!!

Link către comentariu

Nu e ce vrei tu. In poza e un Street Comfort si asta coboara mai putin decat B14-le tau. Tu vrei V1 petru drop mai mare, dar grija ca e ceva mai moale decat B14-le datorita constructiei.

 

Oare cum e SC fata de suspensia sport stock? Chiar e mai orientata spre comfort sau e doar cu numele? Dupa marketing-ul de la ei de pe site e cam greu de inteles pe unde vine...

Modificat de TudorM
Link către comentariu

Bilstein = mono tube , Kw = twin tube si de aici rigidizarea mai mare care o are Bilstein , eu unul personal prefer KW din toate punctele de vedere Competitiile in care sunt folosite vorbesc in numele celor de la KW

Link către comentariu

Exceptand faza ca twin-tube-urile cedeaza mai repede decat mono tube. Fiecare are plusurile si minusurile ei, conteaza ce preferi: stabilitate mai buna in defavoarea confortului sau invers. Pentru o masina de strada KW rulz!

Link către comentariu

Climatronicul din aceasta generatie cred ca a fost printre cele mai low cost. Multitudinea de butoane false se vedea grosolan. La cel de generatie noua, daca nu ai webasto, parbriz incalzit nu se observa prea mult.

Link către comentariu

Ma faceti sa imi iau si eu climatronicul nou :) si chiar imi place si actualul. Merita trecerea asa mult?

Link către comentariu

Eu zic ca da.

x2jkgi.jpg

Mai ales pt afisajul temperaturii si faptul ca nu are acea tasta mare de ventilatie care mie imi displacea.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Da, merita! Desi nu pot sa spun ca-mi placea inainte sa-l iau, acum, nu m-as mai intoarce la cel standard...

Link către comentariu

Am inteles.. pai se pare ca mai adaug ceva la to do list. 

P.s. nu adaugi stopurile cu led pe locul 1?  si apoi suspensia.. pe asta sa o lasi la primavara-vara.

La bafta care ai avut-o cu farurile poate prinzi si la stopuri. :D

Link către comentariu

Nu merita stopurile inaintea suspensiei..

N-am mai apucat sa bem cafeaua aia, am avut si inca am programul haotic..

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!