Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

..htc? :)).

felicitari! o sa merite :). eu inca am probleme de rezolvat la ale mele, dar imi plac si asa.

ai un PM :D.

cand ne intalnim la o cafea de vorba?

Link către comentariu

Probabil HTC... 
Timp liber... culmea, dar cel mai mult il am cand sunt la munca... Da-mi un semn cand esti prin Bucuresti si stam la o cafea, trebuie sa-ti dau si alea ca sunt in torpedo de juma de an :))

Ce probleme ai la faruri? Poate pot sa te ajut cu ceva...


LE: Faza 1 gata! Mi-au lipsit, logic, inelele de prins becurile in faruri. O sa le comand luni si le montez cat de repede vin.

 

Momentan am faza scurta si atat. Ramane de vazut daca suporta sau nu centrala mea xenon, ca azi am fost prea pe fuga, si daca nu sa comand una. Asta fiind faza 2.

Si apoi, urmeaza faza 3, instalatia completa de auto-leveling si AFS.

 

Pe strada, unde e lumina nu pot sa spun ca ma da pe spate, adica... oricum e lumina :)) In schimb, pe unde e putina lumina, sau de-a dreptul intuneric bezna... :wub:

 

Vreau becuri de pozitie galbene, cine/de care/unde/cum/cat? :D

post-12783-1415477515445_thumb.jpg

Modificat de Rave
Link către comentariu

Mda, nu galbene, mai portocalii asa!

M-am miscat repede pentru ca am luat becurile si drosserele din tara, la pret foarte bun. Daca le luam de pe Ebay inca mai stateam cu ele in portbagaj...

Link către comentariu

Felicitari! Foarte bun upgrade-ul la xenon OEM. :icon_thumleft:

Modificat de Andrei AXN
Link către comentariu

Cineva interesat de RNS-ul meu la schimb cu un RCD 510 (neaparat cu intrare video) plus o diferenta? :D

Prin intrare video, nu te referi la camera video, nu ? :)

Link către comentariu

Alta viata, mai luminoasa :)) . Aceleasi etape le-am parcurs si eu. Faruri apoi centrala si la final afs.

Pentru becuri portocalii de la Norauto Philips WY5W.

igi5g7.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Prin intrare video, nu te referi la camera video, nu ? :)

Ba da, ca nu vreau sa renunt la ea.

O sa incerc la asta de langa Auchan, daca nu prin Cora.

Si am si eu o poza d-aia, dar a iesit fara sharf...

post-12783-14154886822934_thumb.jpg

Link către comentariu

Tu ai dat 500 lei pe faruri sau euro? Ca am vazut ce preturi sunt si mi se pare ca ai facut un deal foarte bun! :)

Link către comentariu

Lei Da, pretul este foarte bun!

 Si eu am crezut ca este in euro, dupa ce ai confirmat ca este in ron, m-am gandit ca au unele probleme( urechi rupte, crapate ), felicitari  foarte  bun pretul...acest upgrade pot sa-l treci la "Budget Build (modificari ieftine) GOLF mk6".... 

Link către comentariu

Nu, farurile sunt in stare buna, nu au nimic rupt, spart...

Nenea de la care le-am luat, ca pana la urma a venit el din Rahova pana in Pipera sa le aduca, era un om normal, mai sarac asa... Adica nu parea genul de smenar, combinator, ceva, cat sa pot sa-mi fac dubii fata de provenienta lor.

Nu stiu ce sa zic, poate a cautat si el faruri Golf, a vazut preturi de la 400 de lei si nu a realizat ca el are cu xenon si ca ar putea sa le dea mai scump, nu stiu...

 

Mai gasisem un nene pe Ebay care vinde set la 380 de euro si l-am negociat la 295 ambele faruri, goale. Dar nu accepta PayPal, doar transfer bancar, ceea ce ma incurca foarte tare pe mine asa ca am zis pass.

Si mai apar si chilipiruri, daca ai timp de cautat. Sub ochii mei s-a dat un modul AFS cu 7 euro, pentru ca eu, ca boul, nu am licitat...

 

Maine sper sa apuc sa fac si niste poze pe zi, acum ca s-a dus si condensul care se facuse in ele. Desi se vede si in pozele de mai sus... :))

Era cam jumate din far si s-a retras pana au ramas curate, consider lucrul asta normal avand in vedere ca tocmai fusesera desfacute. Plus ca toate fac asa...

Link către comentariu

Poate gasesti si niste spalatoare de faruri, ca sa fie treaba treabă :) Sau macar o bara cu duze, pe mine unul parca ma zgarie asa pe ochi un far xenon oem fara spalator sub el, in sensul ca imi pare aftermarket. A, si un bloc de lumini fara reglaj al nivelului farurilor :) 

 

Cu clusterul ai reusit sa faci ceva?

Link către comentariu

O bara chiar o sa caut, butonnul de reglaj... daca dau peste el da, altfel nu caut special. Nu ma deranjeaza atat de tare...

La cluster am renuntat, momentan, ca sa pun farurile.

Link către comentariu

Daca vezi vreo bara in plus cu locuri pt spalatoare sa-mi zici :D.

Vreau sa pastrez aparentele.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Pe vreme rece si ploioasa sau cu multa umezeala sa te astepti la aburirea farurilor , sunt multe masini la care am vazut acest fenomen inclusiv la masina mea. Singurul lucru care ma bucura este ca nu raman urme de umezeala in far sau picaturi de apa ..... , anul trecut eram si eu mai panicat pe fenomenul asta dar mi-a trecut , am pus si cate 2 pungulite de silicon gel pentru pantofi in fiecare far , mai mult pentru psihic dar m-am obisnuit cu ideea . Pentru o dezaburire mai rapida poti sa scoti capacele de la far si inchizi capota,in 30 de min sunt aerisite si uscate complet  :icon_thumleft:

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!