Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

Inseamna ca ma lasa memoria, tineam minte ca fumai, cand ne-am intalnit prima oara de am facut schimb de grile :)

Link către comentariu

Ma confunzi cu Radu, cred. Ca si cu el ai schimbat grila :))

Cat a costat daca nu sunt prea indiscret...si de unde l-ai achizitionat. Multumesc
Link către comentariu

E, nu stiu atunci. :)) Eu m-am lasat de fumat cu o saptamana inainte sa ridic masina, nu o sa uit prea curand lucrul asta.

In alta ordine de idei, tocmai am fost impresionat de o spalatorie dupa muuult timp. Nu stiu cand a fost ultima data cand am avut masina atat de curata... Si ma refer la spalat cu abur la interior si super atentie la cam orice.

Spalatoria Smart, pentru cine e interesat, e cam aici, undeva. O cladire maricica cu o curte la fel de mare in fata.

Modificat de Rave
Link către comentariu

A inceput zăpada...asta da , iar revine veşnică problema în România cu aglomeraţia la schimbatul anvelopelor :)

Link către comentariu

De ce sa pui anvelopele acum in nebunia asta?

Tocmai cand nu mai e zapada pe strada si zilele urmatoare o sa fie soare si temperaturile cresc usor.

Link către comentariu

Pai nu mai am cand pana joi, vineri. Si decat sa risc sa raman fara masina, adica sa nu pot sa ies cu ea, prefer sa le schimb azi.

Link către comentariu

Pe calea grivitei intre stefan furtuna si podul basarab am vazut doua deschise si cu 2-3 masini la coada.

 

Dar se circula normal in bucuresti unele artere sunt chiar uscate (ca sa nu mai zic ca este cald si toata zapada se topeste), si nu va mai ninge saptamana viitoare iar temperaturile or sa fie pozitive deci sanse nule de polei sau gheata pe sosea. 

 

Eu zic sa mergi linistit in continuare cu astea de vara, atata timp cat o sa mergi doar prin bucuresti.

Link către comentariu

diferenta este doar capacul peste gaura si covorasul din scrumiera?

ca daca da, nu mergeau schimbate doar alea,fara sa iei toata piesa?

Link către comentariu

Nu, capac identic avea si scrumiera mea. Din ce stiu eu sunt 3 variante:

 

1. scrumiera cu capac 

 

$_57.JPG

 

2. spatiu de depozitare fara capac:

 

$_57.JPG

 

3. spatiu de depozitare cu capac

 

85072-IMG-0897.JPG

 

In ce priveste depozitarea, scrumiera e cea mai proasta (pentru cine nu fumeaza), pentru ca nu poti sa pui mai nimic in ea. Spatiul de depozitare fara capac e cel mai ok dar e urata gaura aia acolo, asa ca am ales varianta de mijloc.

De schimbat doar insert-ul nu se poate pentru ca e turnata cu totul piesa. Dar oricum, nu e scumpa de speriat. E decenta la pret.

Link către comentariu

Util? Pentru mine da.

Isi merita banii? Pentru majoritatea... Nu! :))

O problema, pe care nu am prevazut-o si la care m-am gandit abia azi, dupa ce l-am primit, e ca nu pot sa mai las adaptorul USB in "priza" si sa inchid capacul de la scrumiera.

Capacul pe care scrie 12V sta ridicat si atinge in capacul mare. Oh well... asta e!

post-12783-14144304117984_thumb.jpg

Link către comentariu

Fa ca mine și pune un USB direct în peretele scrumierei . Costuri minime, utilitate maxima

Link către comentariu

Eu sunt pentru.

Sunt 100% de acord cu tine: daca imi permit o bucurie, ce rost are sa ma abtin ?!

Link către comentariu

O problema, pe care nu am prevazut-o si la care m-am gandit abia azi, dupa ce l-am primit, e ca nu pot sa mai las adaptorul USB in "priza" si sa inchid capacul de la scrumiera.

Capacul pe care scrie 12V sta ridicat si atinge in capacul mare. Oh well... asta e!

Probabil daca dai jos capacul de la priza scapi de problema asta, mai ales daca tii in permanenta adaptorul, sau poti lua un dop de plastic (gen bricheta falsa) ca sa o poti acoperi cand nu e adaptorul si sa nu intre acolo o moneda sau ceva metalic. Capacul ala rabatabil, de la priza, e cam aiurea in masina mai ales ca ai deja un capac la compartiment.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!