Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

  • 3 weeks later...

Cineva interesat de RNS-ul meu la schimb cu un RCD 510 (neaparat cu intrare video) plus o diferenta? :D

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Mai curand are nevoie de o bicicleta sau 2 picioare  :lol:

Sper, totusi, ca e un caz extrem de izolat cand atingi viteza asta medie.

Link către comentariu

Si un diesel ar consuma aiurea, clar lui ii trebuie ceva electric, gen i3 sau i8. :D

Link către comentariu

Exemplu concret: traseu militari-pantelimon(comuna) si retur efectuat intre 15.45 si 19.35, prin centru = 7.9% consum. Mentionez ca am tras cat am putut de masina pt ca trebuia sa ajung la o programare. Asadar nu e chiar panica cu dieselul in trafic. God praise the torque!

+1 pt i8. E senzatie. Pacat ca are tendinta sa ia foc...din senin:))))

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Tare mi-as lua un E-Up! daca as sta la casa, sa-l pot incarca. Si daca s-ar vinde in Romania. Si daca mi l-as permite...

Link către comentariu

Daca aduceau macar un Zoe era ceva; dar nu inteleg cum dracu sunt in stare sa faca o "masina" pe care sa nu o poti folosi daca ninge, ploua, e prea frig, e prea cald etc. :(

Plus ca se prefigureaza o mutare la vreo 15 Km in afara orasului, asa ca o sa fiu foarte limitat de autonomie. Ma cam uit la un Up! insa, pentru "naveta" asta si alte drumuri prin oras.

Link către comentariu

In loc de up, eu iti recomand cu caldura un fiat panda vechiul model. Urban consuma 6.5 si extrurban 4. Am avut si eu unul si era super fun..vorbesc de varianta pe benzina, pt ca cel pe motorina iti ia 5 urban si 3.5 extra..

Link către comentariu

Si eu zic + pentru Panda.

Am avut unul inchiriat in Germania si e super-fun masina. Consuma putin, se parcheaza foarte usor, vizibilitatea e excelenta mai ales ca pozitia de condus e relativ inaltuta, piese de schimb gasesti pe toate gardurile, pe Autovit sunt exemplare de la PF prim proprietar luata din .ro de noua, ingrijita si cu km. relativ putini undeva la 3K euro negociabil...

Up! nu merita banii. E prea scump pentru ce ofera si decat Up!, mai bine o Skoda ShittyGo. E aceeasi masina cu alta sigla. Daca sigla nu conteaza...

Daca e vorba de imagine, Up! e best buy.

Link către comentariu

Sigla nu conteaza dar interiorul, pentru mine, da. Si cum diferenta intre ShittyGo si Up! e sub 1.000 de euro nu merita sa renunt la interiorul mai bun al VW-ului. Asta ca masina noua. Ca second lista e lunga...

Link către comentariu

Pai o masina si cu motor mic va consuma in oras (iar intre 1,2 si 1,0 nu e mare branza), in aglomeratie (a se citi bara la bara timp de o ora) cat timp motorul turuie la relanti e risipa. Doar o masina electrica face diferenta cu adevarat, pentru ca start/stop nu functioneaza in genul asta de situatii. Eu as merge fara discutie pe i3 e cool, interior misto si e practica  desi extrem de scumpa dar deh.  

Link către comentariu

Off topic:

 

Daca tot vrei masina mica de oras poti sa te uiti si la Yaris...eu merg cu unul cam de o saptamana si imi place foarte mult. Este din 2004, are motor 1.3 vvti, consuma cam 6.5-7.0 in oras dar este extrem de manevrabila si placuta la condus.

 

Cred ca ti-am mai zis...am mers si eu cu up! cand a aparut si mi-a placut, insa e prea scump pentru ce ofera.

Link către comentariu

E foarte tare Up!-ul, eu ma gandesc serios sa inlocuiesc ibiza cu un Up!/Mii/Citigo. Am mers cu el si masina e super distractiva de oras, e un fiat 500 mai ieftin ca si caracter. 

Edit: credeam ca postez in alt thread, mea culpa!

Modificat de blacka
Link către comentariu

Yuhuuuu, mi-am luat azi ceva ce tot ziceam de muuult rau ca o sa iau:

 

5K0857961A-71.jpg

 

Si uite asa am mai scapat de ceva inutil din masina :D

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!