Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

heh :). Tapatalk nu e asa destept;

La multi ani, Reiv! Sa fiti sanatosi si sa retrofit-uiti fericiti :D!

Link către comentariu

La multi ani si sa auzim numai de bine.

Mergi pe pro kit si nu dai gres :D. Jantele oem cu sportline arata foarte in interior fara distantiere.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

La multi ani!!

Ce model sunt jantele?oare de ce toata lumea se comporta ca si cum ar vedea prin huse:))

Link către comentariu

Daca este bal, ma bag si eu: La multi ani cu sanatate, senitate si impliniri!

 

Laurentiu, facem asta pentru ca Rave ne-a spus cateva pagini mai in spate ce jante vrea sa puna pe masina.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Am vazut merci...ma oprisem la pagina 141 cu cautatul:)) mai aveam doar o pagina sa aflu...

Sa le stapanesti sanatos:)

Link către comentariu

Vazut, placut, chiar si fara arcuri. Sunt ce trebuie ;)

La multi ani!

Link către comentariu

Nu arata rau. Daca puneai si un before and after cred ca diferenta e si mai mare.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Sar'na, bre! Ziceam dar a mai aparut un membru al familiei asa ca mai amanam. Poate chiar de tot, cine stie...

Link către comentariu

Sa le invarti cu placere!

La multi ani ti-am zis deja, dar iti mai zic o data ca nu strica ;)

Link către comentariu

Iti pot recomanda niste distantiere bune pentru spate. Mai baga niste poze lamuritoare. Si sa ne spui ce cauciucuri ai pus.

Asteptam impresii !!!

 

Sa le stapanesti sanatos si sa te bucuri de ele !

Link către comentariu

O sa-i fac o baita si mai fac cateva poze. Distantiere... credeam ca o sa vreau dar momentan nu ma deranjeaza atat de mult cum stau jantele. Probabil o sa ma razgandesc dupa ce cobor masina...

Cauciucuri nu am pus inca, sunt pe niste slick-uri Bridgestone care au peretii laterali nesimtit de duri. Cu toate astea masina se simte mai bine pe strada, dpdv al confortului. Intotdeauna am fost de parere ca un feeling mai moale al masinii nu e neaparat si mai confortabil. Prefer sa fie putin mai dura masina pentru ca absoarbe mai bine totul, diferit cel putin. Nici barca sa danseze pe denivelari nu e bine, cum e cea stoc cu jante de 15...

O sa mai tin putin jantele pe masina, sa mai fac cateva poze, si apoi pun tablele la loc. Nu am bani de cauciucuri acum, si nici nu-mi place cum sta masina fara arcuri, si mai am cateva drumuri de facut pe autostrada, unde nu vreau sa ma duc cu anvelopele actuale. Safety first! ;)

Ignorati pragul...

post-12783-14091259948163_thumb.jpg

Modificat de Rave
Link către comentariu

Si eu credeam ca acolo in huse ai piese pentru carucior :)

 

Sa le stapanesti sanatos, chiar si fara cauciucuri, momentan!

Link către comentariu

Legat de comportamentul de barca, sa te astepti ca dupa ce ii pui arcuri ( indiferent de producator) si incarci masina cu bagaje/persoane sa ai un oarecare balans atunci cand dai peste denivelari +- ( ca nu stiu sa explic altfel). Eu am observat comportamentul asta la mine si am amortizoarele noi, sau cel putin erau noi cand am pus arcurile. 

 

Insa nu e nimic de speriat. Plus ca atata timp cat arcurile sunt progresive la mers normal vei avea un confort neasteptat de bun.  :D

 

Eu nu sunt pentru distantiere. Chiar mi-as fi dorit ca jantele mele sa aiba un et mai cuminte, sa fie undeva prin zona 47 pentru ca atunci cand masina e incarcata si iau din plin denivelari sau face balans imi atinge. Si nu cred ca ai nevoie de batai d-astea de cap :icon_thumleft:

Link către comentariu

Lookin' good , sa le invarti fara probleme!  :icon_thumleft:

Link către comentariu

Stiu la ce sa ma astept, nu e prima masina coborata. Arcuri cred ca o sa raman la cele oem, liniare. Si distantiere... mai vedem!

Link către comentariu

maa, ce frumusetee :D.

nu te aventura cu gumele alea, sunt imbatranite tare.

sa le purtati sanatosi!

Modificat de mike.
Link către comentariu

Din pacate cu pragul am vazut sa fie probleme la foarte multe G5/6 pe care le vad pe strada. Parca e facut din carton.

 

Poate vorbim de anvelope pt jantele astea la iarna :))

Link către comentariu
micuzzu_marius

Arata excelent modelul asta de jante pe golf, felicitari :icon_thumleft:

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!