Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

Da, asta a fost si reactia mea cand l-am vazut. Si isi merita banii, e ok, mai ales pentru cineva care foloseste mult telefonul pentru navigatie sau muzica.

Link către comentariu

Foarte finut suportul , nu zgarie gurile de aerisire daca il scoti / bagi de mai multe ori ? Care a fost termenul de livrare , ma bate si pe mine gandul ca e finut tare ?  :D

Link către comentariu

Nu, are piciorusele de prindere cauciucate, asa ca ar trebui sa fie ok pe termen lung.

Transportul, in cazul meu, a fost de 10 zile si a costat cu totul 35 de dolari. Eu l-am comandat chiar de la ei de pe site.

Link către comentariu

Unul similar cu Clingo foloseam si eu inainte si era oribil. A fost suficient de lipicios pentru doar cateva luni si pe urma la fiecare denivelare din drum ma trezeam cu telefonul la picioare. Vara era si mai rau. Il lovea aerul rece de la AC, gelatina aia devenea si mai putin lipicioasa si sustinea si mai putin telefonul. Singurul lui avantaj pana la urma fata de Kenu era ca putea fi orientat cum vrei.

Link către comentariu

Pad-ul Gecko este foarte bun, lipicios. Cand se umple de praf e de ajuns sa il spalati si cand se usuca e la fel de lipicios.

Am folosit o vreme dar cum pe bord aplic diverse solutii anti-statice (dressing plastic) si telefonul meu are spate de sticla, pad-ul se lipea mai tare de telefon si mai putin de bord. Cand il luam se lua cu tot cu pad asa ca am renuntat.

Il tin in suportul de pahare sau in manerul de la usa.

 

Este interesant si cel magnetic, discret. (are Tibi pe Leon)

Link către comentariu

Suportul se misca putin in grila, dar miscarile sunt limitate de suport - pe orizontala, de telefon - pe verticala, si de grila in sine care nu e gandita sa se miste stanga-dreapta. 

Eu, din pozitia in care stau, vad telefonul perfect, fara reflexii de la soare (sau poate nu am nimerit eu pe drum) si fara sa fie nevoie sa il misc, aplec sau apas. Pe Bora si/sau Golf VII, care au bordul inclinat spre sofer, ma gandesc ca o sa fie si mai vizibil.

 

Eu, oricum, ajung destul de lejer la el daca e sa scriu o adresa sau ceva. Dar asta e recomandat sa o faceti la semafor sau stationand. ;)

 

14042070528_8943a10b8b_b.jpg

DSC00949 by Ravemstr, on Flickr

 

14248898203_87790b7649_b.jpg

DSC00946 by Ravemstr, on Flickr

 

14205582246_87b6ac3180_b.jpg

DSC00945 by Ravemstr, on Flickr

Link către comentariu

Pana la urma ai ramas pe orlando?

Ai idee unde as putea gasi un tabel cu greutatile jantelor oem de pe vw?Ma bate gandul si pe mine sa schimb mugello-urile cu ceva pe 17..

Link către comentariu

eu am luat capacele de la GabiVVX si au fost la pret bun (in jur de 50 lei parca).

a meritat comanda la ahw ?

Link către comentariu

1 sau 4?Ultima oara am dat vreo 120 pe 4 la augsburg..

Link către comentariu

vb de capace prezoane. cele centrale stiu ca-s mai scumpe ...

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Pai capacele centrale au fost 32.60 euro la cursul de 0.216062 al Paypal, ceea ce iese pe la 150 de lei, toate 4. Capacelele de prezoane au fost 9.55 euro, ceea ce inseamna 40 si putin de lei, dar sunt 25 de bucati plus sarma de scos. Daca e sa mai adaug si transportul am iesit cam tot pe acolo ca si cum le-as fi luat din tara, cu cativa lei mai ieftin cred, dar diferenta nu e mare. 

 

Dar macar am putut sa ajut pe cineva sa mai comande ceva fara sa plateasca foarte mult pe transport. Asta si e scopul thread-ului acela...

 

LE: Nu stiu pe unde ai putea gasi greutatile jantelor, sorry. Banuiesc ca 1 - 1.5 Kg intre 16 si 17, si tot cam asa intre 17 si 18. Stiu ca jantele OEM pe 18 au in jur de 12 Kg, asa ca o janta pe 17 ma astept sa fie pe la 9-11 Kg in functie de model si/sau producator.

Modificat de Rave
Link către comentariu

Cam 11kg au toate jantele oem 7x17. Goal sunt cele mai usoare, fiind si 7.5x17 avand 9-10kg.

Link către comentariu

Capacelele de prezoane se gasesc si la noi cu maxim 2 lei bucata. Chiar am luat in urma cu ceva timp pentru Dun de la volksparts cu 2 lei bucata. In arad am casit si cu 1.5 lei bucata.

 

Capacelele centrale au preturi diferite, in functie de model si magazin. Eu am dat, pentru passat, 100 lei si pentru polo am dat 120 lei :D

Link către comentariu

Pe ce jante te-ai hotarat sa mergi?Banuiesc ca stii deja, din moment ce ti-ai luat capacele centrale care au marimi diferite in functie de jante. :p

Link către comentariu

Sunt luate deja jantele, doar ca nu le am inca.

Oricum astept arcuri si cauciucuri sa le pun pe masina.

Link către comentariu

Jantele alea au fost preferatele mele pe G6! Felicitari, e perfecta! :icon_thumleft:

Link către comentariu

Arcurile, dupa ce le comand si platesc, da, de acolo vor veni! Apoi trebuie sa vad cum/ce fac cu cauciucurile. Cred ca o sa iau 4 noi si cele care vine pe jante le dau. Ma gandeam si sa vopsesc jantele dar presimt ca pe viitor se vor intalni cu multe borduri asa ca o sa le las asa deocamdata...

@Florin - mersi dar e departe rau de perfecta. Sunt o groaza de bubite la exterior pe care le-am tot amanat... Bara fata de revopsit, pragul de indreptat, ornamentul de la geam poate reusesc sa il schimb odata, stopuri... :D Mai am de facut cateva chestii.

 

Si apoi o sa ma apuc sa-mi caut un Golf 4 1.6. :))

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!