Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

@Rave, cu un GTI nu aveai media aia... ;)

 

@FRE, in locul tau si eu as fi mers la fel cu masinile alea.

Link către comentariu

Unde prinzi cu GTI-ul asa medie?

Nu cred ca iti scadea sub 12 daca acum scoti 9,5.

Link către comentariu

Prin oras nu folosesti atatia cai, daca ambele masini ar antrena toata herghelia diferenta ar fi mai mare.

Link către comentariu

Ar trebui luat in calcul si pretul de achizitie,nu numai diferenta de consum  :icon_thumleft:

Link către comentariu

Salut !

Sunt un membru nou si nu stiu daca am postat corect aici , insa am o mica intrebare:

   Am o Skoda Octavia II / an fabr.2012; 1,6 TDI ; cu sistem de navigatie Amundsen + , insa numai Europa de vest si as dori sa aflu ce posibilitati exista pt. acest tip de navigatie de a-l "upgrada" si la tarisoara noastra.

    Multumesc

Link către comentariu

Ai postat corect aici. Fix despre asta se discuta in topicul intitulat CW MK VI  :lol:

 

Pt. A+ (315) tre' sa cumperi hartile. Alte "metode" nu dau rezultate.

Link către comentariu

OK !

Am inteles chestia asta , dar in mod normal upgrade-ul la cele existente pe masina ar trebui sa se faca gratis !

Am citit ca ultimul upgrade s-a facut in Noiembrie 2013, iar urmatorul va avea loc in Iunie 2014.

Link către comentariu

Doar pe generatia noua de Amundsen si Amundsen+, adica cele de pe Octavia 3.

Pentru Octavia 2 nu ofera asa ceva! Apar versiuni noi de harti dar nu sunt atat de detaliate si costa cam 1.000 de lei la reprezentanta. Din alta parte, legal sau nu, nu se pot lua.

Link către comentariu

Ma refeream la inca un junior..

Eu pe 3 nu tin nici iarna decat foarte putin ca altfel face omleta.

Link către comentariu

Unii ar putea spune ca ma plictisesc, altii ca am prea mult timp liber iar altii ca ar trebui sa-mi iau un aparat. Toti ar avea dreptate! :)

post-12783-13967874527661_thumb.jpg     post-12783-13967874671935_thumb.jpg     post-12783-13967874813085_thumb.jpg

post-12783-13967875018072_thumb.jpg     post-12783-13967875165727_thumb.jpg     post-12783-1396787534031_thumb.jpg

post-12783-1396787549512_thumb.jpg     post-12783-13967875698224_thumb.jpg     post-12783-13967875873556_thumb.jpg

LE: Momentan doar unul e in plan. Dupa ce apare si vedem cum ne descurcam se poate schimba chestia asta, dar mai e pana atunci. ;)

Modificat de Rave
Link către comentariu

Si tu care te gandeai sa dai masina...la cum arata acum, nu cred ca ai avea de ce.

Dar pot sa inteleg daca te-ai plictisit, cunosv sentimentul :D

Link către comentariu

Data viitoare cand ma voi plictisi de interior, tot de la Bogdan o sa cumpar altu' sa improspatez masina  :)

Link către comentariu

Foarte fain arata! :D

 

Am si eu vreo 2 intrebari legate de volan si comenzi:

- avand BC simplu cu butoanele pe maneta de stergator, cele de pe volan au aceeasi functionalitate?

- comenzile pentru telefon merg impreuna cu RNS 310, nu?

 

Ma tot bat si pe mine gandurile sa fac niste upgrade-uri la masina si incerc sa stabilesc niste prioritati :D momentan am volanul de TL, cel mai basic, si RCD 310.

Link către comentariu

Dat interior

dat-ass-original.jpg

 

Macar atat sa am si eu... :P

 

Data viitoare cand ma voi plictisi de interior, tot de la Bogdan o sa cumpar altu' sa improspatez masina   :)

 

Ai grija ca e coada lunga deja! :icon_thumleft:

 

Foarte fain arata! :D

 

Am si eu vreo 2 intrebari legate de volan si comenzi:

- avand BC simplu cu butoanele pe maneta de stergator, cele de pe volan au aceeasi functionalitate?

- comenzile pentru telefon merg impreuna cu RNS 310, nu?

 

Ma tot bat si pe mine gandurile sa fac niste upgrade-uri la masina si incerc sa stabilesc niste prioritati :D momentan am volanul de TL, cel mai basic, si RCD 310.

 

Da, butoanele de pe volan au aceleasi functii ca cele de pe maneta si functioneaza in paralel. Si cel, ca cel de comanda vocala e pus ca "Mute", merge cu RNS-ul 315.

In mod normal ar trebui sa renunt la maneta asta si sa trec la una care nu are butoane pentru BC, dar asa am gasit maneta de tempomat la momentul respectiv si o mai las asa deocamdata. Am altele de facut pana sa o schimb...

Legat de volan, uite aici(click) variantele pe care le ai! 

 

LE:

@bogdan: O sa-mi treaca plictiseala cat de curand...

Modificat de Rave
Link către comentariu

Eh, ce bine era daca aveam si incalzire... Am doar panoul de Climatronic! Deocamdata... ;)

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!