Jump to content

CW MK VI


Rave

Postare recomandată

Daca ma tot plictiseam am facut refresh la sticker-ul din emblema. Doua bucati erau putin dezlipite si le-am inlocuit. S-a dezlipit incredibil de greu, ma asteptam sa fie mai prost cand l-am cumparat, sincer sa fiu...

Link către comentariu

Pentru autocolant este mai mult decat recomandat pentru lipit cat si dezlipit folosirea unui feon profi de indicat , sau chiar si ala de uz casnic. isi face treaba pentru abtibilduri.

Link către comentariu

Pentru ceva facut din plictiseala in parcarea de la munca, a fost ok. Am folosit o cheie de la dulap si niste "trim tools" pentru lipit/dezlipit ... :))

Link către comentariu

Eu am luat de aici (click!) si sunt foooarte multumit de ele. O am de vreo 2 ani si e ca noua. Eu am gresit la montaj si asa a ramas pana azi cand m-am chinuit sa o da jos.

Se mai gasesc si aici (click!), dar nu stiu daca sunt la fel, nu am comandat, doar le-am gasit pe net...

Link către comentariu

E un abtipild, bre! Dezlipesti de pe folia de transfer, lipesti in gaura neagra a siglei, el e taiat deja pe dimensiuni (de Golf, nu stiu daca Polo are sigla la fel de mare...)

Link către comentariu

Aaaaaaa, io credeam ca trebuie demontata sigla, dat jos logo-ul VW, pus autocolantu' si montata jmekeria la loc.

Asa suna mult mai OK.

 

Cam in cat timp ti-a ajuns?

Modificat de Vizitator
Link către comentariu

Cred ca vreo 2 saptamani, e comandat din toamna daca nu ma insel. Dureaza ceva posta din state pana la noi la tara, poate la nemti ajunge mai repede...

Link către comentariu

Na hai ca-s curios. Acum 5 minute am platit prin PayPal...

 

In principiu,  sunt 99,9% sigur ca se potriveste si la Polo fiindca tin minte discutia cu retrofitul de RWC, unde e fix aceeasi piesa, atata doar ca prinderea la Polo e rasucita cu 15 grade spre stanga. De ce, nu stiu, insa ideea e ca piesa este identica.

Modificat de Vizitator
Link către comentariu

Da, chiar ca! Sigla e aceeasi asa ca sigur merge! Ma bucur ca am putut sa-ti fiu de ajutor! ;))

Sa-mi zici daca mai vrei sa-ti dau ala...

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Tocmai am inchis telefonul cu cei de la PBN dupa o serie de discutii. Se pare ca blestemul m-a ajuns si pe mine, urmeaza o programare pentru schimbarea lantului actual. Eh, macar o fac impreuna cu revizia...

Link către comentariu

Stiu pe cineva care ar putea face un mare tam-tam pe tema asta daca vei posta pe un anumit topic.

Link către comentariu
Master_Blaster

Pai ce ai discutat cu ei? Sa-ti schimbe distributia pe culanta?

Link către comentariu

Stiu pe cineva care ar putea face un mare tam-tam pe tema asta daca vei posta pe un anumit topic.

:icon_thumleft:

acum nu fi zgarcit! Posteaza si unde e aria tehnica, asa, si pentru ceilalti.

si povesteste-ne putin, a inceput asa deodata tare, sau deocamdata incet si te gandesti sa il schimbi!

cati km ai de la schimb? Si pana acum nici o vorba n-a scos lantul acela si deodata zbirrrrrrrrr?

Modificat de bogdanpiatra
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!