Jump to content

mers neregulat motor 1.8i


catalos
 Share

Postare recomandată

Salut tu ai o problema clasica a K-jetronicului, daca nu ma insel eu si ce ai scris tu, ar trebui sa ai montat un motor tip GX 1781cmc K-jetronic dupa simptome acest motor este identic si la fel cu EV 1781cmc.este de vina ori sertarul de aer ori capul de injectie care ramine blocat din cauza supapei stabilizatoare de turatie, am vazut aici pe forum la un coleg: nicu rares o gramada de subansambluri si piese de k-jet, avea si un motor complet cu tot cu injectie la 100euro, astea de 1.6K-jet si 1.8 k-jet au injectia si totul identic, difera doar blocurile motoare, vorbeste cu el mai bine inainte sa te apuci sa arunci banii pe fereastra.Din ce se vede daca aveai motor tip PB ar fi trebuit sa ai 4 injectoare cu deschidere electrica si aprindere Digifant, sau ne inselam noi?

dupa cum am specificat in primul post, motorul e GX. Partea mai proasta e ca simptomele au revenit. Dupa cateva zile in care am crezut ca a fost doar un vis urat, acel mers neregulat, a reaparut. Am facut rost de o bobina aprindere si un delco. Maine le schimb sa vad ce se mai intampla. Am senzatia ca nu ii mai dau de capat.

PS despre care supapa stabilizatoare este vorba?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am schimbat azi, filtrul de benzina, delcoul si bobina de aprindere..... deocamdata merge.... dar tinand cont de faptul ca a mers vreo saptamana dupa ce am schimbat WUR-ul si capacul de la delco si apoi a luat-o iar razna ..... am urme mari de indoiala, ca e o chestie trecatoare.... :huh:

Modificat de catalos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda...la mine am scos mufa de pe sonda albastra de la apa si acum merge frumos si nu mai intrerupe. acum trebuie sa stau 1 min cu ea la relanti cand e rece si dupa aia pot pleca de pe loc fara sa dea in nas. sa fie sonda albastra??? am schimbat-o cu una second, posibil sa fie si aia defecta???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!