Jump to content

My wolf


DomaniG

Postare recomandată

Dupa emblema de mercedes de pe ele eu cred ca inclusiv jantele Keskin pe care vrea sa le vada la TM sunt tot 5x112, nu zic ca nu stiai dinainte ca la Mk4 iti trebuie 5x100 dar mai bine cauta-ti direct jante 5x100 pentru masina ta, decat sa stai sa umbli dupa cu flanse adaptoare.

Daca tot ai zis ca masina a intrat la vopsit, nu te-a tentat macar un pic sa ii schimbi nuanta, sau macar daca o vopsesti pe toata sa ii vopsesti si plafonul negru lucios?

Spor la modificari si cat mai multi km fara evenimente :Driver:

Link către comentariu

de obicei keskin au 2 prinderi pe aceeasi janta 5x100 cu 5x112, si 5x112 cu 5x120. Ale mele sunt prima varianta merg si pe passat si pe golf.

Link către comentariu

kamei Stiu ca cele din TM sunt 5x112.

Auras Nu o vopsesc total masina.

abstrakt Stiu ca merg si pe golf de aceea apelez la tine ca sa vad cum da pe el Keskin KT1.

Link către comentariu

Chiar am nevoie de parerea unui foarte bun cunoscator de jante.Am prins o oferta la un set de RH ZW3 si nu sunt in clar cu ET-ul pe care il are.Nu sunt prea late sau inguste?In poza 2 am gasit alt set de ET 45 (sunt foarte late).Cele cu ET 48 au fost pe un Audi A3 ,8P cu distantiere de 10mm

17 Zoll ,8.5J ET48

post-34423-0-39609800-1298676312_thumb.j

post-34423-0-46772800-1298676335_thumb.j

Link către comentariu

La mine 8j pe fata cu cauciucuri de 215/45/17 si nici nu se simte ca am roti mari, zici ca sunt pe 15.

Daca pui cauciucuri mai inguste nu o sa ai nici o problema.

Link către comentariu

Vezi ca la platforma de Mk4 jantele recomandate sunt cu Et maxim cred 42(am avut eu la BBS montreal 2 pe 16) si deja la 45-48 sunt prea bagate sub caroserie si sunt destinate platformei noi respectiv MK5, mai mult ca sigur ca o sa iti atinga in amortizor pe interior sau in carenaje. Iar referitor la latime maxim 8J sa fie, cel putin pe axul fata ca o sa cam nenorocesti directia, ca sa nu mai zic ca daca ma uit in semnatura la tine si vad motorizarea de 1,4 recomand sa iei jante pe 16 maxim si eventual o sa le pui anvelope mai late si orienteaza-te spre un model mai aerisit sa dea impresia ca sunt mai mari, iar daca vrei jante pe 17 cauta ceva din gama superlegerra, ultraleggera sau jante foarte usoare, uite daca nu ma crezi vb cu un coleg sau prieten cu Mk4 cu jante pe 17 si cere-i sa le pui de proba 20min la tine pe masinuta sa te plimbi un pic cu masina si ai sa vezi ce feeling ciudat o sa ai la inceput ca parca esti incaltat cu bocanci f grei, parca pleaca greu masina de pe loc(crede-ma ca primavara cand trec la 17 de vara Santa Monica la motorizarea mea mi se pare foarte ciudata senzatia, cred ca daca le-as avea pe 1,4 ar fi foarte nasol)

Link către comentariu

Auras Pai oricum trebuie sa pun flanse.Ma gandeam sa pun de 20mm.Am avut pe 17" si chiar nu am sesizat nici o diferenta (viram mai usor cu alea pe 17 si aveau peste 20Kg :))).Eu oricum vreau ceva cu buza.7.4Kg are o janta RH zw3.

Link către comentariu

Poze noi cu bandourile si manerele vopsite.Semiluna e vopsita dar nu am apucat sa o lipesc (banda 3M).Daca vrea cineva sa faca o simulare in PhotoShop cu RH ZW3 ;)) chiar il rog.

Saptamana viitoare va urma :

- colatarea stalpilor in negru

- semnalizari negre

- Vopsit/colatat stopuri

- parasolar parbriz

post-34423-0-33663400-1298821874_thumb.j

post-34423-0-86074500-1298821890_thumb.j

post-34423-0-62954100-1298821912_thumb.j

post-34423-0-98734100-1298821925_thumb.j

post-34423-0-23408100-1298821937_thumb.j

Modificat de DomaniG
Link către comentariu

Nu are rost.. super tareeeeee arata asa :wub: hai cu jantele. Cand mi se dezgheatza mainile iti fac eu o simulare in photoshaope

Link către comentariu

DA acum astept raspuns de la un neamt.Am castigat licitatia la un set de RZ ZW3 17" 8.5J 300E .Luci am nevoie de banda 3M pentru numere si semiluna .Cu ce ai dat jos dunga neagra de pe numar?Eu am tot frecat cu diluant si nimic :))

post-34423-0-90656000-1298826774_thumb.j

Modificat de DomaniG
Link către comentariu

Marginea neagra a nr se sterge foarte usor cu acetona dar tine cont si cumpara din aia la sticluta de sticla ca e mai concentrata si le stergi cu vata si cu acetona, doar sa ai grija sa nu stergi si literele de pe nr ca se curata foarte repede.

Link către comentariu

dunga neagra se duce foarte usor cu acetona. Eu le-am curatat la Luci pe un frig de cateva grade minus si am stat vreo jumate de ora - 45 min. Dupa aia le-a curatat Luci ale lui in nici 10 minute ca a dat cu heat gun inainte pe ele..pe mine m-a lasat sa "frec la rece" :blah_:

peste partea albastra unde ii steagu romaniei sau europei poti sa freci calumea ca nu vine jos numa sa nu dai pe litere ca le-ai sters instant :P

Link către comentariu

Moment. Tu de ce ai vopsit acpota daca NU AI MONTAT SEMILUNA???? Nu trebuia sa o montezi INAINTE sa vopsesti mainsa??? :) Intreb si eu.

Link către comentariu

Rudi semiluna e vopsita.CIteste si tu mai bine :)).Maine merg la Luci sa cumpar banda 3M sa o lipesc.Am terminat de sters dunga neagra de pe numere.

Link către comentariu

Nu m-ai inteles. Eu credeam ca prinzi cu 2 nituri semiluna de capota si acoperi cu chit trecrea frumos, sa nu se vada nimic. asa vei avea un sant acolo. Nu va fi dintr-o bucata.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!