Jump to content

My wolf


DomaniG

Postare recomandată

Salutare,

in primul rand felicitari pentru masina! arata foarte bine atat exterior cat si interior ! un golf frumos

vreau sa iti pun si o intrebare, cum ai imbracat volanul in piele? daca se poate si cateva explicatii, sau ceva ce ne-ar fi de folos mie si celorlalti colegi. imi place cum arata si ma gandesc si eu sa pun in practica

Link către comentariu

In poza e mult mai puternica lumina la "semineu" .

romocea - Ai nevoie de piele speciala (exclus pielea pentru tapiterie) .Daca nu ai mai lucrat cu asa ceva nu o sa iti iasa in veci.Ai nevoie de clei ,o bucata de piele si de un sablon de pe volan.

Link către comentariu

Salut,

Poti sa-mi spui si mie te rog cum ai facut cu iluminarea manerelor de deschidere a usilor?Sunt variantele de la r32 sau sunt 'custom made' de tine?Stiu ca cele iluminate din fabrica,adica cele de r32 sunt foarte scumpe, iar cele 'home made' au udiferite modalitati de fabricare.M-ar interesa sa stiu cam care ar fi cea mai optima varianta din punct de vedere estetic .

Link către comentariu

Ideea e sa pozitionezi ledul unde trebuie. La el nu e chiar bine. Daca te uiti la gura de aer de pe partea pasagerului, o sa vezi o lumina rosie. Este de la ledul care focalizeaza si in afara locasului.

La Audi vin din fabrica si e bine sa cauti sistemul in dezmembrari. Asa iese treaba cum trebuie. ;)

La fel si la semineu, ledurile bat pe suportii laterali ai sezutului, cei dinspre frana de mana.

Cosmine, mai taie gazul la semineu si pune unele mai slabe sau rezistente mai mari :)

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Circoloco nu ma mai stresez cu modificari la golf :) .Pastrez modificarile pentru urmatoarea masina.

Link către comentariu

Ideea e sa pozitionezi ledul unde trebuie. La el nu e chiar bine. Daca te uiti la gura de aer de pe partea pasagerului, o sa vezi o lumina rosie. Este de la ledul care focalizeaza si in afara locasului.

La Audi vin din fabrica si e bine sa cauti sistemul in dezmembrari. Asa iese treaba cum trebuie. ;)

La fel si la semineu, ledurile bat pe suportii laterali ai sezutului, cei dinspre frana de mana.

Cosmine, mai taie gazul la semineu si pune unele mai slabe sau rezistente mai mari :)

Stiu cum e la audi cu iluminarea manerelor. Sa inteleg ca exista si pentru golf 4 acele manere iluminate din fabrica ca sa nu fiu nevoit sa fac lucru manual?Probabil pe r32?Daca da,stie cineva codurile?

Link către comentariu

Nu. Iei sistemul si il adaptezi pe plasticul tau. Ia legatura cu rudolf.s si iti da mai multe detalii, pt ca si-a facut treaba asta la masina lui

Link către comentariu

exista plastice la audi,postasem si codurile pe forum dar nu mai stiu unde...

faza e ca sunt destul de scumpe si nu cred ca ar da cineva atatea milioane cand poate face ceva home made care sa iasa bine.

secretul este sa ai lumina dozata corect si amplasata corect pt a avea lumina buna in manere.

Link către comentariu

Sincer nu merita sistemul de la Audi. Eu am pe fata si sincer pe spate am reusit sa fac cel putin la fel de bine. Iei un Dremel si tai o fanta de 1-2 mm latime si vreo 3 cm lungime in care pui un plastic care sa difuzeze lumina. Eu am folosit partea de jos a carcasei de cd (cea cu striatii). Desupra plasticului pui un led smd de ex si il legi la pozitii. Nu e mare lucru iar efectul e frumos. O sa caut poze sa iti exemplific.

Link către comentariu

Led fara rezistenta doar daca e led de 12V dar nu recomand niciun fel de led fara rezistenta. Intensitatea luminii se poate "regla" din rezistenta. In functie de cat de tare vreti sa lumineze se alege rezistenta.

Link către comentariu

Bre` gata cu offtopicu pe aici.Exista arie pentru asa ceva .:))

Link către comentariu

Ai zis ca nu mai faci nimic. Lasa sa faca altii la tine pe topic :))

Link către comentariu
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Nu mi-am cumparat nimic.Am dat de cumparatori neseriosi.Maine merg la Quark VW ca sa imi fac programare pentru ITP. Tot maine incep ca sa fac masina cat mai stock deoarece romanu nu apreciaza o masina aranjata/intretinuta si cu facturi la zi.El vrea masina buna si ieftina in care sa nu bage bani.Cel putin in partea noastra de vest pretul la masini is mari 4000 E 1,4 16v neinscrise .

Link către comentariu

De azi lupu are ITP pana in 2014 .Nu are nici o problema la directie,franare,etc.ITP-ul l-am facut la reprezentanta Vw (foarte de treaba baietii de acolo).Tin sa va anunt ca nici nu a fost vorba de spaga .

O poza de la paparazzi :lol:

post-34423-0-25070300-1350576026_thumb.j

Link către comentariu
  • 2 months later...

Lupu a implinit 129.000Km :icon_thumleft: .Sunt foarte multumit de e l :wub: nu ma lasat la greu si nici eu nu l-am lasat :8:

Link către comentariu

E interesat un user din TM de masina.......Sper ca sa o dau si sa imi indeplinesc visul :X

Link către comentariu

Visul fiind....cumva G5 GTI ??? :D...masina arata impecabil , trebuie sa o dai cuiva care o sa aibe la fel de multa grija cum ai avut tu (de altfel doar unul care stie o va cumpara , sincer) !!!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!