Jump to content

My wolf


DomaniG

Postare recomandată

Finish :D .Schimbat bucse punte spate (foarte silentioasa masina) + lichid frana OEM .Ambele schimburi au fost facute in reprezentanta Quark .Pret manopera 134ROn .Foarte ieftin

Link către comentariu

aici in buc, sunt undeva la 140-150 lei- lemforder. numai ca manopera este mai scumpa ca piesele. ca ai de dat jos puntea spate ,demontat cabluri de frana etc. si daca nu au mai fost schimbate le dai jos greu pe alea vechi.

Link către comentariu

si eu stiam ca e mai mult manopera. se pare ca in arad lumea lucreaza mai ieftin,la 134lei :icon_thumleft:

Link către comentariu

Si e si reprezentanta VW! Au 40% reducere la manopera pt. masinile mai vechi de 5 ani. Asa chiar merita sa mergi la reprezentanta...

Link către comentariu

Muale bucsele le-am cumparat la o licitatie fixa cu 70ron amandoua.In magazin costa 170ROn 2 bucse. Pe fata sunt 4 bucse iar pe spate 2 bucse.SI eu am ramas surprins cand am auzit cat mi-a cerut pe manopera :D .Am intrebat de 2 ori ca sa fiu sigur.

d0ri masina a fost cumparata de la o ruda din Germania.Deci poti ca sa renunti la acele ghinimele :D

PS

Maine trebuie ca sa merg la unghi de fuga deoarece dupa demontarea puntii spate masina trage usor dreapta.

Modificat de DomaniG
Link către comentariu
  • 5 weeks later...

Abia am reusit ca sa scot si eu golfu la niste poze :D .Saptamana trecuta a mai primit roll/up si goarna DWA

post-34423-0-78922200-1329243439_thumb.j

post-34423-0-75533300-1329243463_thumb.j

post-34423-0-66317900-1329243475_thumb.j

post-34423-0-48865900-1329243500_thumb.j

post-34423-0-82903300-1329243520_thumb.j

Link către comentariu

Muale DWA se gaseste pe Bora,Golf 5 sau Golf 6.

Modificat de DomaniG
Link către comentariu

Imi place imi place :D , ar trebui sa mai ridici putin toba aia :D , in rest arata suuper .

Link către comentariu

Felicitari pentru aspect, nota 10+ :icon_redface: , parca arata ceva mai bine pe masina inchisa de culoare si lasata un pic mai low, sunt curios cum o sa arate pe Bora lui Rudi, si in culoarea in care le vrea el(oricum facand o mica paranteza chiar imi pare rau de jantele astea si nu o sa ma mai intalnesc cu aspectul oferit, dar pe partea cealalta chiar nu merita pe drumurile pe care merge zi de zi masina mea si in plus mai conduce si nevasta-mea)

Link către comentariu

frumoasa masina...:D

test adica nu le lasi pe masina nu?de fapt...nu te lasa la motorul tau cu jante pe 18 parca..:(

cat despre guarna DWA nu se gaseste pe orice bora nu?de unde ai luat-o si cat a costat? ca tiuie frumos:))

Link către comentariu

Laurentiu tin ca sa te contrazic :D jantele au greutatea egala cu Santa Monica :P ....Chiar nu se observa diferenta

Link către comentariu

arata bine , dar parca cu negru sunt prea inchise daca ar fi argintii contrastul ar fi mult mai mare, talonul la guma de pe spate parca nu sta bine ..

sincer mie imi plac mai mult Santa Monica

oricum nota 10+ pt masinuta

Link către comentariu

Frumos test. :) Abia astept sa fie vopsite si montate pe masina. Sunt foarte curios sa vad cum arata. :)

Ce vad la tine e ca daca vrei roti pe 18 trebuie sa iti pui si discuri de frana mai mari. Acum arata ciudat.

@Auras: Sunt pe maini bune. :)

Link către comentariu

aaa...nu ziceam de greutate...ma refeream din pct de vedere legal...daca ai voie sa le pui:)

Link către comentariu

Din punct de vedere legal sunt multe chestii care nu sunt tocmai in regula. Daca iti trece in CIV dimensiunea anvelopelor pe 18 nu mai are treaba. Si eu lucrez la asta. :)

Link către comentariu

da colegu...stiu ca daca iti trece in CIV nu ai nici o treaba...dar crezi ca lui ii trece?la motor de 1.4?:)

tie iti trece...ca ai motor mare...dar lui...cred ca trebuie niste mici atentii:)

Link către comentariu

eu cand am fost la reprezentanta sa cer acea hartie cu care am fost la RAR sa-mi treaca in CIV si jante pe 17 nu scria nimic de motorizare, doar de model vw golf an.... si dimensiunile ce s-au pus pe masina.

Link către comentariu

Si am trecut la incaltarea de vara .Va urma o ceara si un clean la interior (scaune,fete usi)

post-34423-0-17851100-1330282920_thumb.j

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!