Jump to content

Golf V 2.0 TDI GtSport R-Line


iceman86

Postare recomandată

Publicat (modificat)

Tu ai avut inainte suspensia sport originala? Ca sa imi fac ide cu ce compari acuma TA-Technix-ul!

Mai mult ca sigur ca masina avea suspensia sport din fabrica. Pot sa spun ca si fata de aia e destul de mare diferenta. Cu toate ca am ridicat-o aproape la maxim tot e mai rigida decat cea stock si sta mult mai bine pe viraje. Poate am sa o mai cobor putin fiindca drumurile din germania imi permit acest lucru :D...spre deosebire de ale noastre , pe care mergeam ca pe ace sa evit gropile si sa nu ating pe jos. Sincer, daca as circula doar la noi in tara, m-as gandi extrem de bine daca merita sa pui o astfel de suspensie. Doar in cazul in care o ridici la maxim, ca sa nu ai probleme cu atinsul. Bafta!

Modificat de iceman86
Link către comentariu

Pai oricum eu am jante pe 17"...si pana mai fac rost de bani, mai citesc review-uri!

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Cochetez de ceva vreme cu ideea de a-mi pune aceste DRL-uri de S6...insa mereu am fost sceptic deoarece am vrut sa nu renunt la proiectoare in favoarea ledurilor. M-am tot interesat pe net si am descoperit cativa care si le-au montat in partea de sus a grilei, mentinand in acest fel si proiectoarele. Unii sustin ca e doar photoshop si ca nu s-ar prea putea, altii sustin ca e reala poza pe care am atasat-o si eu. Voi ce ziceti? Se poate ori ba??

post-9326-0-18680000-1304846225_thumb.jp

post-9326-0-39548000-1304846237_thumb.jp

Modificat de iceman86
Link către comentariu
lucian_90tud

Mie imi place cum arata cu DRL de S6 (dar sa fie de S6, nu chinezarii). As renunta la proiectoare. Mi se pare prea incarcata si cu DRL si cu proiectoare.

Link către comentariu

De cele de S6 e vorba bineinteles. Intrebarea e daca se pot monta in partea superioara a grilei...

Link către comentariu

prima cel putin pare reala...a doua am retineri deoarece am mai gasit cateva imagini cand drl-urile sunt aprinse si atunci diferenta intre real si PS se face mult mai greu. de ex in poza asta e clar PS. Am tot cautat pe forumuri dar n-am gasit nimic concret legat de pozitionarea lor in partea superioara...

post-9326-0-63853700-1304855246_thumb.jp

Link către comentariu
Publicat (modificat)

@sebip: nu-mi merge link-ul pus de tine, inca oricum nu as pune altceva in afara de cele de S6. Chiar daca trebuie facute unele ajustari la bara, arata cat de cat OEM.

Acum am vazut insa nu sunt pt grila mea...

Modificat de iceman86
Link către comentariu

@kirkus: da ar fi si alea de luat in seama insa nu stiu cat de bine se integreaza in grila mea...pana una alta am gasit acest model de DRL S6...black! Cred ca ar da si mai bine pe masina deoarece va fi mult mai subtil si s-ar integra perfect cu grila care este de aceeasi culoare.

post-9326-0-01736700-1305012090_thumb.jp

Link către comentariu

M-ar interesa sa-mi schimb ledurile din bord si am combinatia aceasta din poza. Cifrele albe iar indicatoarele albastre. Mi se pare ca da super tare. In plus in poza apare si o rama aditionala care cred ca este preluata de la GTI/R32. Stiti cumva de unde as putea face rost de aceasta rama si de indicatoarele respective?

post-9326-0-79526600-1305550903_thumb.jp

Link către comentariu
vali_devill

Misto,dar mai bine cauta un I C de gti si il adaptezi.am vazut modificarea din poza ta,si nu se potriveste neam.e kitchy rau.

Brgds

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Vali de ce zici ca nu se potriveste si ca e kitch? Cel din poza mi se pare ca arata foarte ok...E clusterul obisnuit de Golf 5 peste care s-a adaugat acea rama specifica gti-ului si s-au mai schimbat si indicatoarele. Asa ceva as vrea si eu insa nu gasesc acea rama singura...

Nu as vrea sa am kilometraj de gti cu 300 in bord si acul masinii de fapt sa nu poata parcurge nici 2/3 din cursa totala...:P

Modificat de iceman86
Link către comentariu
vali_devill

Pt ca asa cum era pus,nu ajungea pana in capat,lipit de ceas si se vedea a adaptare ieftina.plus ca alea de gti au cifrele in picioare.Una peste alta,gusturile nu se discuta,dar daca vedeai ce am vazut eu...nu ai fi vrut.

Eu pt masina mea,decat sa zic las ca merge si asa,se putea si mai bine,mai bine deloc.

Brgds

Link către comentariu

Probabil ceea ce ai vazut tu era de proasta calitate si nu dadea bine. In nici intr-un caz nu m-as multumi daca nu s-ar potrivi perfect si fara sa aibe vreun look 'ieftin'. In poza atasata de mine pare a fi ok...daca nu rama de gti atunci sigur schimb doar ledurile cu unele albe pt cadran si ma gandesc albastru gen r32 pt indicatoare.

Link către comentariu

Salut,

Cred ca despre asta vorbeste Vali:

Sunt montate pe masina mea. Acum las la aprecierea ta daca da sau nu da bine.

post-40954-0-59357300-1305802354_thumb.j

post-40954-0-67777300-1305802379_thumb.j

post-40954-0-70663200-1305802395_thumb.j

post-40954-0-95410400-1305802438_thumb.j

Modificat de popilam
Link către comentariu

Popilam...despre aceasta rama e vorba. Ai luat-o de la reprezentanta sau ai procurat-o din alta parte? La ce pret?

Observ ca interioarele noastre se aseamana f mult, rns-u si climatronicul de G6 precum si faptul ca sunt Gtsport ambele...nu ai de gand sa-ti prezinti si tu masina?

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Am si eu o intrebare,de unde ai gasit climbatonic de golf 6 cu buton pentru incalzirea auxiliara?As vrea si eu sa schimb climatronicul dar nu gasesc decat fara acel buton,oare se poate pune dupaia?Si a doua,de unde ai cumparat bluetooth-ul acela si cat a fost?Am pregatirea pentru el si as vrea si eu sa-l cumpar dar nu gasesc...

Link către comentariu

tatar...climatronicul l-am luat de pe ebay cu vreo 150 e, iar bluetooth-ul de la un coleg de forum evlaviosu parca...vezi si tu daca mai are sau aduce asa ceva!

Link către comentariu

150 de euro...mi-se pare super ok pretul...nu am gasit decat cu vreo 200 si oricum fara butonul pt incalzire auxiliara...daca cumva mai vezi pe undeva sau stii pe cineva care are de vanzare as fi foarte recunoscator daca mi-ai spune.cat despre bluetooth o sa vorbesc cu tipul.mersi frumos!

Link către comentariu

suspensia e ok insa in momentul cand am avut masina plina, adica 3 oameni in spate si ceva bagaje, imi atingea cam des roata de caroserie la orice denivelare aproape. E cam la mijloc reglata in spate si probabil de aceea mi-a atins. O voi mai urca putin sa nu mai am astfel de probleme. Oricum cand ajung in tara ma gandesc s-o dau jos s-o vand si imi pun suspensia OEM sport inapoi fiindca asta mi se pare cam pretentioasa pt drumurile noastre, cu toate ca imi ofera o stabilitate mult imbunatatita...

Link către comentariu
  • 1 month later...

Dupa o perioada de absenta revin cu mici informatii legate de Golfinul meu. De 2 zile m-am intors in tara dupa un drum foarte lung in care masina a rulat peste 3500 km. Singura modificare pe care am facut-o este schimbarea suspensiei cu cea OEM din considerente practice. Daca in germania suspensia a fost extrem de utila datorita drumurilor f bune, in romania si mai ales zona maramuresului in care "activez" suspensia reglabila este cam rigida si ofera un confort scazut. Poate pt zona de sud, vest sau est situatia drumurilor fiind mai buna, aceasta suspensie s-ar preta mai bine!

Asadar, incepand de azi suspensia reglabila ta-technix este de vanzare. Cine e interesat sa ma contacteze! De asemenea mai am una alta de vanzare pt golf 5...Vezi semnatura!

post-9326-0-10060200-1310889314_thumb.jp

post-9326-0-60463000-1310889324_thumb.jp

post-9326-0-18750900-1310889330_thumb.jp

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!